Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory jsou vhodné pro různé průmyslové aplikace jako např. Chlazení strojů a výrobků. Radiální ventilátory jsou určeny pro delší vzduchotechnické trasy s vysokou tlakovou ztrátou. Radiální ventilátory dodáváme do kruhového i obdélníkového potrubí, izolované, pro vyšší teploty pro aplikaci od restaurací a kuchyní až po speciální průmyslové aplikace.

CBM

CBMVentilátory typu CBM jsou radiální oboustranně sací ventilátory, vhodné pro konstrukci klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříň ventilátorů CBM je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu. Rovněž držáky ventilátoru CBM jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu. Ventilátory CBM jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory CBM jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu, nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Ventilátory CBM je třeba skladovat v krytém a suchém skladu.
 

CBM-RE

CBM-RERadiální ventilátory CBM-RE jsou vhodné pro konstrukce klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříňe ventilátorů CBM RE jsou vyrobeny z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu.
 

CBB / CBT / CSB / CST

CBB / CBT / CSB / CSTVentilátory typu CBB, CBT, CSB, CST jsou radiální ventilátory, vhodné pro speciální použití. Skříň ventilátorů je odlita ze slitiny Al a opatřena nátěrem z epoxydového laku. Oběžné kolo je rovněž odlito ze slitiny Al. Ventilátory CBB, CBT, CSB, CST jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola ventilátoru. Ventilátory jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu, nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí.
 

KBR / KBR EC

KBR / KBR ECVentilátory KBR jsou radiální ventilátory určené primárně pro odvětrání kuchyní. Ventilátory KBR jsou vybaveny oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami z pozinkovaného ocelového plechu a motorem umístěným mimo proud vzduchu. Oběžné kolo je vyrobeno z hliníku. Dvojitý plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s tepelnou a protihlukovou izolací z minerální vlny tloušťky 50mm. Ventilátory KBR jsou vybaveny výklopnými dvířky pro jednodušší údržbu a čištění. Směr otevírání dvířek z levé strany na pravou lze snadno změnit na místě montáže. Vestavěná vanička ve spirální skříni zabraňuje vytékání kondenzátu. Základové konzole s gumovými silentbloky pro zamezení přenosu vibrací jsou součástí dodávky. Ventilátory je možno použít v provozech s teplotou média 120°C. Ventilátory KBR společně se stříškou WSD lze použít i pro venkovní aplikace. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi, zanesení motoru nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory KBR nejsou určeny pro přepravu výbušného nebo agresivního média.
 

KBT / KBT EC

KBT / KBT ECVentilátory KBT jsou radiální ventilátory určené primárně pro odvětrání kuchyní. Ventilátory KBT jsou vybaveny oběžnými koly s dopředu zahnutými lopatkami z pozinkovaného ocelového plechu a motorem umístěným mimo proud vzduchu. Oběžné kolo je vyrobeno z hliníku. Dvojitý plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s tepelnou a protihlukovou izolací z minerální vlny tloušťky 50mm. Ventilátory KBT jsou vybaveny výklopnými dvířky pro jednodušší údržbu a čištění. Směr otevírání dvířek z levé strany na pravou lze snadno změnit na místě montáže. Vestavěná vanička ve spirální skříni zabraňuje vytékání kondenzátu. Základové konzole s gumovými silentbloky pro zamezení přenosu vibrací jsou součástí dodávky. Ventilátory je možno použít v provozech s teplotou média 120°C. Ventilátory KBT společně se stříškou WSD lze použít i pro venkovní aplikace. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi, zanesení motoru nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory KBT nejsou určeny pro přepravu výbušného nebo agresivního média.
 

CMB / CMT

CMB / CMTVentilátory CMB/CMT jsou určeny pro běžnou vzduchotechniku i aplikace OEM, kde je požadován odtah horkého vzduchu bez obsahu nebezpečných látek. Radiální ventilátory CMB/CMT jsou dodávány ve třech skupinách, které se odlišují podle rozmezí teplot dopravovaného vzduchu. Umístění ventilátoru CMB/CMT a potrubní trasu je nutno navrhnout před zahájením montáže. Oběžné kolo ventilátoru CMB/CMT je dynamicky vyváženo. Radiální ventilátory CMB/CMT jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola ventilátoru. V případě instalace ventilátoru CMB/CMT do vnějšího prostředí je nutno chránit motor před přímým slunečním zářením.
 

CHMT

CHMTVentilátory CHMT jsou konstruovány pro dopravu vzduchu o maximální teplotě 400°C po dobu nejméně 2 hodin. Řada ventilátorů CHMT s přímým pohonem má motor umístěný na čelní straně krytu ventilátoru, mimo proud přepravovaného vzduchu. Veškeré modely řady CHMT jsou určeny pro napájení třífázovým proudem. Jsou k dispozici s čtyř a šestipólovými motory. Rozsah výkonů se pohybuje od 2600 až do 15930 m3/hodinu, s možností vyvinutí statického tlaku až cca 2200 Pa. Ventilátory CHMT jsou certifikovány jako požární ventilátory pro odtah horkých spalin (pouze vzduchu přiváděného dovnitř krytu ventilátoru) 400°C po dobu dvou hodin. Kryt ventilátorů CHMT je vyroben z ušlechtilé oceli a opatřen nátěrem odolným proti vysokým teplotám.
 

CXRT

CXRTRadiální ventilátory CXRT jsou vhodné pro průmyslové aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich vysoká tlaková ztráta, například chlazení strojů, průmyslové větrání, pneumatická doprava, atd. Ventilátory jsou dodávány ve dvou verzích: s nadproudovou ochranou motoru nebo s integrovaným termokontaktem či PTC. Ventilátory jsou určené pro transport vzdušniny až do teploty 120°C.
 

CBTR

CBTRVentilátory CBTR jsou vhodné pro různé průmyslové aplikace, jako např.: místní odsávání, chlazení strojů, průmyslová výroba, pneumatická doprava. Hodnota účinnosti motoru je platná při teplotě okolí do + 40°C, a při provozu s nadmořskou výškou do 1000 m nad mořem. Mohou být dodány též ventilátory CBTR v provedení pro dopravu horkého vzduchu, max. do +150°C, s chladicím oběžným kolem mezi motorem a vlastním oběžným kolem. Umístění ventilátoru CBTR a potrubní trasu je nutno navrhnout před zahájením montáže. Na potrubní trase před sáním a na výtlaku by neměly být umístěny potrubní oblouky ani náhlé změny průřezu, je nutno instalovat krátký rovný potrubní kus, ve kterém dojde k usměrnění proudu vzduchu. Oběžné kolo je dynamicky vyváženo. V případě instalace ventilátoru do vnějšího prostředí je nutno chránit motor před přímým osluněním.
 

CRT

CRT

Radiální ventilátory CRT jsou určené pro odvod vzduchu o teplotě 120°C do průmyslových aplikací jako jsou například průmyslové výroby, velkokuchyně nebo chlazení strojů. Na poptávku je možné dodat provedení pro teploty max. 250°C. Skříň radiálního ventilátoru CRT je vyrobena ze silnostěnného, ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu opatřeného nátěrem.

 

CRMT

CRMTRadiální ventilátory s přímým pohonem typové řady CRMT jsou konstruovány pro přepravu vzduchu (uvnitř radiální skříně ventilátoru) s teplotou 400°C po dobu minimálně dvou hodin. Všechny modely této modelové řady ventilátorů CRMT jsou konstruovány pro stálou přepravu vzduchu o teplotě do 300°C. Ventilátory CRMT jsou určeny pro prostředí bez nebezpečí výbuchu k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola ventilátoru. Skříň ventilátoru CRMT je vyrobena ze silného plechu z ušlechtilé oceli, který má speciální povrchovou úpravou nátěrem barvy, odolávající vysokým teplotám.
 

IV

IVIV jsou proudové radiální ventilátory v kompaktní skříni s vysokou účinností. Ventilátory IV jsou určené pro horizontální montáž. Standardní teplota provozu proudových ventilátorů IV je 55°C. Tah motoru radiálního ventilátoru IV je 50 N. Proudové ventilátory IV mají variabilní výtlak. Všechny kovové části jsou vyrobeny z pozinkované oceli. Ventilátory jsou opatřeny standardními IE2 motory s izolační třídou F, třída krytí IP55. Radiální ventilátory IV lze regulovat pouze frekvenčním měničem.
 

MUB

MUBRadiální ventilátory jsou určené pro napojení čtyřhranného potrubí pomocí pružné manžety DS a lze jej také napojit na kruhové potrubí pomocí přechodového adaptéru CCM inlet na přívod vzduchu a na odvod pomocí adaptéru CCM outlet. Ventilátory lze použít na přívod i odvod s nízkým obsahem prachu a tuku ve vzduchu. Maximální teplota přepravovaného vzduchu je 50 °C. Ventilátor je vybaven s 3D profilovaným oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami, které jsou vyrobené z hliníku a motory s vnějším rotorem. U ventilátoru je volitelný směr proudění vzduchu – boční výtlak nebo přímý výtlak, kdy u bočního výtlaku je vyšší průtok vzduchu.
 

MUB/T

MUB/THlukově a tepelně izolované radiální ventilátory MUB/T jsou určeny k instalaci do čtyřhranného nebo kruhového potrubí a oproti standardní verzi mají vyšší teplotní odolnost. Radiální ventilátory MUB/T jsou vhodné do průmyslových kuchyní pro přepravu vzdušniny do teploty 120°C (trvalý provoz). Izolované ventilátory do vyšších teplot lze instalovat s volitelným směrem proudu vzduchu.
 

MUB/T-S

MUB/T-SHlukově a tepelně izolované radiální ventilátory MUB/T-S s přímým výtlakem jsou určené pro průmyslové kuchyně. Radiální ventilátory MUB/T-S jsou vhodné do vyšších teplot (do 120°C). Skříň ventilátoru MUB/T-S je vyrobena z hliníkového rámu. Boční panely jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu s protihlukovou a tepelnou izolací minerální vlny o tloušťce 20 mm.
 

MUB-CAV/VAV

MUB-CAV/VAVHlukově izolované úsporné radiální ventilátory MUB-CAV/VAV EC jsou určeny k instalaci do čtyřhranného nebo kruhového potrubí. Radiální ventilátory MUB CAV/VAV mají zabudovaný displej a jsou vybavené senzorem a měřící trubicí pro nastavení regulace na základě konstantního průtoku (CAV) nebo konstantního tlaku (VAV). Ventilátory MUB-CAV/VAV EC jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do teploty 60°C. Při zvolení bočního výtlaku dosáhnete vyšších hodnot průtoku vzduchu.
 

RFC / RFE

RFC / RFERadiální nízkotlaké a středotlaké ventilátory RFC/RFE jsou určeny do průmyslových prostor, občanské výstavby apod. Ventilátory RFC/RFE jsou jednostranně sací ventilátory s přímým pohonem elektromotorem s krytím IP55. Teplota dopravovaného vzduchu může být od -30 až do 85 °C, ale teplota okolí musí být od -30 do 40 °C kvůli elektromotoru.