Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory jsou vhodné pro různé průmyslové aplikace jako např. chlazení strojů a výrobků. Radiální ventilátory jsou určeny pro delší vzduchotechnické trasy s vysokou tlakovou ztrátou. Radiální ventilátory dodáváme do kruhového i obdélníkového potrubí, izolované, pro vyšší teploty pro aplikaci od restaurací a kuchyní až po speciální průmyslové aplikace.

RFC / RFE

RFC / RFERadiální nízkotlaké a středotlaké ventilátory RFC/RFE jsou určeny do průmyslových prostor, občanské výstavby apod. Ventilátory RFC/RFE jsou jednostranně sací ventilátory s přímým pohonem elektromotorem s krytím IP55. Teplota dopravovaného vzduchu může být od -30 až do 85 °C, ale teplota okolí musí být od -30 do 40 °C kvůli elektromotoru.
 

CBB / CBT / CSB / CST

CBB / CBT / CSB / CST

Radiální ventilátory CBB / CBT / CSB / CST jsou vhodné pro speciální použití, pro velmi dlouhé vzduchovody v různých technologických a vzduchotechnických aplikacích. Skříň ventilátorů je odlita ze slitiny Al a opatřena nátěrem z epoxydového laku. Oběžné kolo je rovněž odlito ze slitiny Al. Ventilátory CBB / CBT / CSB / CST jsou určeny k dopravě vzduchu do 70 °C resp. 80 / 120 °C dle typu modelu.

 

KBR

KBR

Radiální kuchyňské ventilátory KBR jsou určené primárně pro odvětrání kuchyní. Ventilátory KBR jsou vybaveny oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami z hliníku (KBR) pozinkovaného ocelového plechu (KBR EC) a motorem umístěným mimo proud vzduchu. Dvojitý plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s tepelnou a protihlukovou izolací z minerální vlny tloušťky 50 mm.

Ventilátory KBR jsou vybaveny výklopnými dvířky pro jednodušší údržbu a čištění. Směr otevírání dvířek z levé strany na pravou lze snadno změnit na místě montáže. Vestavěná vanička ve spirální skříni zabraňuje vytékání kondenzátu. Základové konzole s gumovými silentbloky pro zamezení přenosu vibrací jsou součástí dodávky. Ventilátory je možno použít v provozech s teplotou média 120 °C. Ventilátory KBR společně se stříškou lze použít i pro venkovní aplikace.

 

KBT

KBT

Kuchyňské radiální ventilátory KBT jsou určené především k odvodu znečištěného vzduchu z kuchyní o maximální teplotě do 120 °C. Předností ventilátorů KBT je velmi nízká hlučnost zaručená dvojitým pláštěm skříně s tepelnou a protihlukovou 50 mm izolací a motor umístěný mimo proud vzduchu. Ventilátory jsou vybaveny revizními dvířky pro lepší údržbu a servis. Součástí ventilátoru jsou montážní konzole se silentbloky, stříška motoru a sada pro odvod kondenzátu. Díky tomuto příslušenství je možné ventilátory KBT instalovat přímo ve venkovním prostředí.

 

RG

RG

RG jsou radiální ventilátory určené pro chladící, klimatizační a větrací systémy. Ventilátory RG s oboustranným sánímjsou vybaveny oběžným kolem s dopředu zahnutými lopatkami, které se nachází v optimalizované spirálové komoře. Výkonné ventilátory RG mají EC motor s optimalizovanou technologií ECblue s integrovaným regulátorem. Ventilátory dosahují vysokého výkonu při nízké úrovni hluku díky velkému počtu lopatek. Dosahují průtoku vzduchu až 9000 m³/h. Skříň ventilátorů je vybavena demontovatelnou přírubou a upevňovacím úhelníkem.

 

MUB

MUB

MUB jsou hlukově izolované radiální ventilátory s 3D profilovanými oběžnými koly určené k instalaci do čtyřhranného resp. čtvercového nebo kruhového potrubí. Po doplnění přechodovými adaptéry CCM jsou radiální ventilátory MUB připraveny pro napojení na kruhové potrubí, při použití pružných manžet DS na čtyřhranné potrubí. Ventilátory jsou vybavené AC nebo EC motory s vnějším rotorem a lze je instalovat v libovolné poloze s volitelným směrem proudu vzduchu. Při zvolení bočního výtlaku lze dosáhnout vyšších hodnot průtoku vzduchu. Ventilátory je možné použít na přívod i odvod vzduchu.

Radiální ventilátory MUB jsou dostupné také v následujících verzích:
- MUB/T (MUB/T-S) pro teploty do 120 °C, přímý nebo boční výtlak
- MUB-CAV/VAV pro regulaci na základě konstantního tlaku nebo průtoku 
- MUB/F pro odvod tepla a kouře
- MUB-Ex pro použití ve výbušném prostředí

 

MUB/T

MUB/T

MUB/T jsou hlukově a tepelně izolované radiální ventilátory s bočním výtlakem a 3D profilovanými oběžnými koly určené k přímé instalaci do čtyřhranného potrubí. Radiální ventilátory MUB/T jsou vhodné do průmyslových kuchyní pro teploty až 120 °C. Po doplnění přechodovými adaptéry CCM jsou radiální ventilátory MUB/T připraveny pro napojení na kruhové potrubí, při použití pružných manžet DS na čtyřhranné potrubí. Ventilátory jsou vybavené AC motory nebo EC motory s vnějším rotorem a hliníkovou vaničkou pro odvod kondenzátu a nečistot. Radiální ventilátory pro vyšší teploty MUB/T je možné instalovat s volitelným směrem proudu vzduchu. Ventilátory lze na dotaz dodat ve verzi MUB/T-S s přímým výtlakem.

 

MUB-CAV/VAV

MUB-CAV/VAV

MUB-CAV/VAV EC jsou úsporné hlukově izolované radiální ventilátory určené k instalaci do čtyřhranného nebo kruhového potrubí. Radiální ventilátory MUB CAV/VAV mají zabudovaný displej a jsou vybavené senzorem a měřící trubicí pro nastavení regulace na základě konstantního průtoku (CAV) nebo konstantního tlaku (VAV). Ventilátory MUB-CAV/VAV EC jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do teploty 60°C. Při zvolení bočního výtlaku lze dosáhnout vyšších hodnot průtoku vzduchu.

 

RFU

RFU

RFU jsou radiální ventilátory určené pro průmyslové aplikace. Radiální jednostranně sací ventilátory RFU jsou vybaveny pohonem na přímo a AC nebo EC motory umístěnými mimo proud dopravovaného vzduchu. Oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z kompozitu. Samotné ventilátory jsou umístěné v symetrické skříni, díky jejímž tvaru se nerozlišuje levé a pravé provedení a ventilátory mohou být instalovány v mnoha montážních polohách. Skříň je možné dodat vyrobenou z ocelového galvanicky pozinkového plechu, z pozinkového plechu s práškovým emailem v RAL 7025 a z nerezu pro potravinářský nebo chemický průmysl.

 

Ax Zent

Ax Zent

Radiální potrubní ventilátory AxZent jsou výkonné potrubní ventilátory vhodné pro odsávání znečistěného, vlhkého nebo teplého vzduchu do 120°C. Jsou určeny pro vysoké dispoziční tlaky. Ventilátory AxZent jsou vhodné pro průmyslové aplikace jako procesní odsávání, komerční kuchyně a podobné aplikace vyžadující překonání velké tlakové ztráty VZT systémů. Ventilátory jsou spolehlivé a snadno se čistí.

 

CE / CT

CE / CT

CE / CT jsou radiální ventilátory s dopředu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. CE / CT jsou určené pro instalaci do potrubí s možností regulace otáček a instalace v libovolné poloze. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Nasávací a výfuková hrdla jsou opatřena gumovým těsněním. Rychlost otáček radiálních ventilátorů CE / CT lze regulovat 5-ti stupňovým transformátorem a ventilátory CE také plynule tyristorem. CE / CT jsou víceúčelové, akusticky optimalizované ventilátory v kompaktním, prostorově úsporném řešení. Potrubní ventilátory CE / CT mají dopředu zahnuté lopatky, které zajišťují rovnoměrné proudění vzduchu bez použití naváděcího plechu s cílem dosáhnout nejvyšší účinnost a tichý chod bez vibrací. Motory jsou vybaveny vestavěnými tepelnými kontakty vyvedenými do externí svorkovnice motoru, které musí být připojené na odpovídající relé tepelné ochrany.

 

FR

FR

Průmyslové radíální jednostranně sací ventilátory FR s pohonem napřímo, které jsou vhodné pro náročné aplikace, jako jsou například lakovny a chemický průmysl. Ventilátory FR jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátorů je IP55, izolace třídy F.

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu a dalších materiálů, dvourychlostní motory a ventilátory do vyšší teploty (až do 150 °C, provedení B s chladicím kotoučem). Dále pak je možné dodat ATEX provedení ventilátoru (nevýbušný ventilátor).

 

FRC

FRC

Radíální jednostranně sací ventilátory FRC s motorem napřímo jsou určeny pro aplikace v chemickém průmyslu, keramických a cihelných systémech, provzdušňování zásobníků obilovin a skladech. Průmyslové radiální ventilátory FRC jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného polyuretanovým antikorozním lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory FRC jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C.

 

FQ

FQ

Radiální jednostranně sací ventilátory FQ do průmyslu s motorem napřímo jsou určeny pro aplikace v chemickém průmyslu, keramických a cihelných systémech, provzdušňování zásobníků obilovin, skladech. Průmyslové ventilátory FQ jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory FQ jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu a dalších materiálů, dvourychlostní motory a ventilátory do vyšší teploty (až do 150 °C, provedení B s chladicím kotoučem). Dále pak je možné dodat ATEX provedení ventilátoru (nevýbušný ventilátor).

 

MEC

MEC

Průmyslové radíální jednostranně sací ventilátory MEC s motorem napřímo jsou určeny pro průmyslové prostředí (střední prašnost <500 mg/m3), ale také k sušení a v chemických provozech. Průmyslové radiální ventilátory MEC jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory MEC jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C. 

Na dotaz je možné dodat vysokoteplotní provedení (až do 150 °C), se svařovanou spirální skříní a tepelně izolovanou spirální skříní.

 

FS

FS

Průmyslový radíální jednostranně sací ventilátory FS s pohonem napřímo. Ventilátory FS jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radíální ventilátory jsou navržen pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátoru je IP55, izolace třídy F. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor s dvourychlostním motorem, v nerezovém provedení či s teplotní odolností do 150 °C nebo v nevýbušném provedení ATEX.

 

FI

FI

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory FI jsou vyrobeny z ocelového plechu, který je opatřen kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory FI jsou určeny pro průmyslové aplikace jako jsou klimatizační systémy nebo odvětrávání hal a skladů. Ventilátory FI jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor v nerez provedení nebo s teplotní odolností až 150 °C.

 

ART

ART

Průmyslové radiální jednostranně sací ventilátory ART s pohonem napřímo jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátoru je IP55, izolace třídy F. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor vyrobený z nerezu nebo ve vysokoteplotním provedení až do 150 °C.

 

VCM

VCM

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory VCM jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou vhodné do průmyslového prostředí o střední prašnosti (<500 mg/m3). Radiální ventilátor VCM je určen pro trvalý provoz, teplota přepravované vzdušníny -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor v provedení nerez, dvourychlostní motor nebo ventilátor lakovaný dle vzorníku RAL.

 

FA-R

FA-R

Jednostranně sací průmyslové radiální ventilátory FA-R jsou určeny například pro klimatizační systémy nebo sušení obilovin. Radiální ventilátory FA-R jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Ventilátory FA-R jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravované vzdušníny od -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu nebo také ve vysokoteplotním provedení až 150 °C.

 

CBM

CBM

Ventilátory typu CBM jsou radiální jednostranně / oboustranně sací ventilátory, vhodné pro konstrukci klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříň ventilátorů CBM je vyrobena z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu s černým epoxidovým lakem.

 

CBM-RE

CBM-RE

Radiální ventilátory CBM-RE jsou vhodné pro konstrukce klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříňe ventilátorů CBM RE jsou vyrobeny z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu.

 

CMB / CMT

CMB / CMT

Radiální ventilátory CMB / CMT jsou vhodné pro běžné vzduchotechnické aplikace i OEM aplikace, kde se požaduje odtah horkého vzduchu. Ventilátory CMB / CMT jsou konstruovány k trvalé dopravě teplého vzduchu do teplot až +150 °C. Skříň ventilátorů je dodávána v poloze LG 270, poloha může být na montáži změněna.

 

FRX

FRX

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory FRX jsou vyrobené z ocelového plechu, který je opatřen práškovou barvou RAL 7045. Radiální ventilátory FRX mají oběžné kolo namontované přímo na hřídeli motoru. Ventilátory FRX jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do 100 °C, na poptávku lze ventilátory vybavit chladícím kotoučem pro teploty do 220 °C. Jako příslušenství je možné dodat pružné manžety, nátrubek pro odvod kondenzátu, antivibrační sadu nebo ochrannou mřížku na sání ventilátoru.

 

CRMT

CRMT

Radiální ventilátory CRMT jsou konstruovány k trvalé přepravě vzduchu do teploty 300 °C a po dobu minimálně dvou hodin odolají teplotě 400 °C (pouze vzduch uvnitř skříně). Skříň ventilátorů CRMT je vyrobena ze silného plechu, který má speciální povrchovou úpravou nátěrem barvy, odolávající vysokým teplotám. Ventilátory CRMT jsou schváleny dle norem EN 12101-3. Radiální ventilátory jsou vhodné pro obecnou vzduchotechniku i OEM aplikace, kde je požadován odtah vzduchu o vysoké teplotě. Ventilátory lze použít samostatně nebo je možné je začlenit do dalších skupin strojních zařízení k odvodu nebo přívodu vzduchu.

 

CHMT

CHMT

Radiální ventilátory CHMT jsou určené pro běžné vzduchotechnické i OEM aplikace, kde je potřeba odtahovat vzduch o vysoké teplotě, po dobu minimálně dvou hodin odolají teplotě 400 °C. Skříň ventilátorů je vyrobena ze silného plechu opatřeného speciálním povrchovým nátěrem odolným vysokým teplotám. Skříň ventilátorů je schválena podle EN 12101-3. Oběžné kolo je vyrobené z galvanicky pokoveného ocelového plechu. Ventilátory je možné použít samostatně nebo je lze začlenit do dalších skupin strojních zařízení určených pro přívod i odvod vzduchu.

 

Cpro

Cpro

Ventilátory s oběžnými koly Cpro jsou vhodné pro širokou škálu aplikací, ať už jde o vysoké provozní teploty, speciální hygienické požadavky nebo jiné aplikace klimatizace. ZAmid®, vysoce kompozitní materiál vyvinutý s využitím nejnovějších vědeckých poznatků, činí oběžné kolo výrazně lehčím než ocel - a dokonce zvyšuje životnost. ZAmid® nabízí nové možnosti týkající se doby chodu systému, zajišťuje nižší spotřebu energie a vede k drastickému snížení hladiny zvuku. Motory ventilátorů s oběžným kolem CPro jsou s vnějším rotorem nebo vnitřním rotorem.

Volně otočné oběžné kolo Cpro z vysoce výkonného kompozitního materiálu ZAmid se 7 dozadu zahnutými, profilovanými lopatkami, ve velikostech 250 až 630 mm. Objemový průtok až 30 000 m³/h při volném proudění, možné zvýšení statického tlaku až na 2 500 Pa. Provedení s nábojem a vstřikovací tryskou s měřicím zařízením pro měření objemového průtoku. 

 

Motory s vnějším rotorem   
- EC technologie ECblue s integrovaným regulátorem optimalizovaná pro ventilátor
- AC technologie

Motory s vnitřním rotorem    
- Technologie PMblue: EC motor s permanentním magnetem s vestavěným ovladačem
- AC technologie

Moduly GR pro kompaktní vestavbu do zákaznických aplikací / přístrojů pro horizontální a vertikální vedení vzduchu. ER ventilátory pro vestavbu k použití např. s tlumením vibrací v klimatizačních centrálních přístrojích při horizontálním vedení vzduchu.

- oběžné kolo s rotujícím difuzorem bez lopatek
- snížená provozní hlučnost díky speciální trojrozměrné geometrii lopatek
- ZAmid® vysoce kvalitní plastový materiál pro použití od -35 do +80 °C
- velká chemická odolnost
- provedení podle DIN EN 45545-2, s materiálem ZAmid s protipožární certifikací

Katalogový list výrobní řady: Cpro.pdf

 

Vpro

Vpro

Ventilátory s oběžnými koly Vpro jsou z nabídky odstředivých oběžných kol výrobce Ziehl&Abegg nejvhodnější pro univerzální použití. Oběžné kolo Vpro vyniká díky jeho speciálně vyvinuté trojrozměrné geometrii lopatek, která mu dává výjimečně nízkou hladinu akustického výkonu. V kombinaci s vestavěným modulem GR je instalace rychlá, jednoduchá a vysoce efektivní. Motory ventilátorů s oběžným kolem Vpro jsou s vnějším rotorem, EC technologie ECblue s integrovaným regulátorem nebo AC technologie.

Volně otočné oběžné kolo Vpro se vyrábí se 6-ti dozadu zahnutými, profilovanými lopatkami ve velikostech 190 až 630 mm. Oběžné kolo je vyvinuto z vysoce výkonného kompozitního materiáluv provedení se vstřikovací tryskou. Objemový průtok 18 000 m³/h při volném proudění, možný max. zvýšení statického tlaku až na 1 300 Pa.
Moduly GR pro kompaktní instalaci v zákaznických aplikacích / zařízeních pro horizontální a vertikální vedení vzduchu.

 

 • vysoký objemový průtok
 • vysoká účinnost
 • nízká hladina akustického tlaku díky zvláštní trojrozměrné geometrii lopatek
 • snížená provozní hlučnost
 • skvěle se hodí pro použití s nízkými tlaky
 

ZAbluefin

ZAbluefin

Radiální ventilátory s oběžnými koly ZAbluefin přinášení energetickou úsporu v každé aplikaci. Oběžné kolo je jako radiální ventilátor vyrobeno z oceli nebo technologií ZAmid® s 5 lopatkami, které jsou ohnuté dozadu a dodává se ve variabilních technologiích motoru. ZAbluefin je přesně přizpůsoben pro maximální efektivitu a díky nepřekonatelným výkonovým vlastnostem šetří značné provozní náklady.

ZAbluefin v technologii ZAmid® 
Bionické volně otočné oběžné kolo s optimalizovaným designem a efektem difúzoru z vysoce výkonného kompozitního materiálu ZAmid® pro nové výkonové standardy. Přizpůsobeno inteligentní technologii motoru ECblue (IE5) pro nejvyšší účinnost systému a prvotřídní vlastnosti při každém použití. Dodávají se v rozměrech 250 až 560 mm, objemovým průtokem až 19 000 m3/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 1 800 Pa. Verze vč. vtokové trysky se zařízením na měření průtoku vzduchu. 

Moduly GR pro kompaktní instalaci v zákaznických aplikacích/zařízeních.

ZAbluefin v ocelovém provedení
Bionické volně otočné oběžné kolo poslední generace s 5 dozadu zahnutými lopatkami z ocelového plechu s povrchovou ochranou opatřenou práškovým nanášením. Model s nábojem (Taperlock nebo pevný náboj) a vtokovou tryskou se zařízením na měření průtoku vzduchu. Dodávají se ve velikost 710 až 1 120 mm, objemový průtok až 80 000 m3/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 2 100 Pa.

ER ventilátory pro vestavbu k použití např. s tlumením vibrací v centrálních klimatizačních zařízeních. Moduly GR pro kompaktní instalaci v zákaznických aplikacích/zařízeních. 

Katalogové listy výrobní řady: ZAbluefin.pdfZAbluefin-ZAmid.pdf

 

S

S

Radiální ventilátory s jednostranným a dvojstranným vstupem z modelové řady S s AC technologií v kompaktní skřni se ideálně hodí pro širokou škálu aplikací, například v čistých prostorách nebo pro řízené větrání v domácnostech, které poskytují spolehlivost a účinnost. Skříňové ventilátory série S se vyznačují kompaktním provedením skříně a vysokou hustotou výkonu s nízkými emisemi hluku díky vysokému počtu lopatek. Optimální chlazení motoru a kompaktní provedení díky motoru s vnějším rotorem integrovanému v oběžném kole, s regulovatelným napětím. 

Oběžná kola s dopředu zahnutými lopatkami jsou k dispozici ve velikostech 280 až 400 mm (jednostranné) a 200 až 400 mm (oboustranné). Tím lze dosáhnout objemového průtoku až přibližně 14 000 m³/h a statických tlaků až 1 150 Pa.

Katalogový list výrobní řady: S-series.pdf

 

C

C

Radiální ventilátory s oběžnými koly modelové řady C jsou k dispozici ve verzi z ocelového plechu s povrchovou ochranou pomocí práškového nanášení nebo ATEX a lze je kombinovat se standardními motory v paralelním provozu. Modulární konstrukce vám umožňuje sestavit systémové komponenty podle vašich individuálních požadavků. Všechny rozměry lze kombinovat s vysoce účinnou technologií motoru pro nejvyšší účinnost a nizké akustické úrovně hluku. Díky široké škále instalačních poloh mohou být ventilátory použity v různých aplikacích.

 

 

 

Koncepty motoru:

Motory s vnitřním rotorem:

 • Technologie PMblue: EC motor s permanentním magnetem s vestavěným ovladačem

 • AC technologie AMblue: asynchronní motor s namontovaným regulátorem

 • AC technologie

Motory s vnějším rotorem:

 • EC technologie ECblue s integrovaným regulátorem optimalizovaná pro ventilátor

 • AC technologie

Volně otočné oběžné kolo se 7 dozadu zahnutými lopatkami je dostupné ve velikostech 225 až 1 120 mm. Objemový průtok až 110 000 m³/h při volném proudění, možné zvýšení max. statického tlaku až na 2 500 Pa. Provedení s nábojem (Taperlock nebo pevný náboj) a vtokovou tryskou s měřicím zařízením pro měření objemového průtoku. Moduly GR pro kompaktní vestavbu do zákaznických aplikací / přístrojů pro horizontální a vertikální vedení vzduchu, ER ventilátory pro vestavbu k použití v klimatizačních centrálních přístrojích při horizontálním vedení vzduchu.

 

M

M

Radiální ventilátory v modelové řadě M s hliníkovým oběžným kolem jsou obzvláště univerzální a vhodné pro různé aplikace, například s vysokými mechanickými požadavky a při vysokých teplotách. Mohou být použity například v klimatizační a chladicí technice, v železničních provozech nebo v sušárnách. Geometrie oběžného kola řady M umožňuje jeho použití jak samostatného volně oběžného kola, tak ve spirálovém skříni. Koncept motorů pro modelovou řadu M vychází z AC technologie, jsou s vnějším rotorem a 2-pólové. Motorová oběžná kola se dodávají také v provedení ATEX.

Dozadu zahnutá motorová oběžná kola s jednostranným sáním řady M jsou navržena pro použití bez spirálové komory. Dodávají se ve velikostech 225 až 500 mm pro objemový průtok až 5 500 m³/h a statický tlak až 2 100 Pa.

Katalogový list výrobní řady: M-Series.pdf

 

Q

Q

Ventilátory s příčným tokem modelové řady Q dosahují díky optimálnímu chlazení také konzistentnější teploty a delší životnost vašich suchých transformátorů. Velikosti QR06 jsou dostupné také jako 19“ zásuvné jednotky, je možný motorový pohon v provedení 24 V stejnosměrného proudu (bezkomutátorový elektrický motor), motory jsou se 100% regulací otáček.

Ventilátory s příčným prouděním o průměru válce 60 až 120 mm a v konstrukčních délkách až 1 200 mmSkříně s prouděním ve směru 90° nebo 180° ze stabilního protlačovaného hliníkového profilu. Válce se ve všech velikostech dodávají také bez skříní.

 

 

Motory s vnějším rotorem:

 • EC technologie ECblue s integrovaným regulátorem optimalizovaná pro ventilátor

 • AC technologie

Katalogový list výrobní řady: Q-Series.pdf

 

P

P

Radiální ventilátory modelové řady P jsou jednostranně nebo dvojstranně sací ventilátory s AC technologií a dopředu zahnutými lopatkami a jsou energeticky optimalizované pro provoz ve spirálové skříni. Skříňové ventilátory série P se vyznačují vysokou hustotou výkonu. Velký počet lopatek zajišťuje velmi nízké úrovně hluku bez rušivých zvuků při jejich otáčení. Skříň je s demontovatelnou přírubou a upevňovacím úhelníkem.

Radiální ventilátory s jednostranným/oboustranným sáním ve standardní spirálové skříni s dopředu zahnutými lopatkami se dodávají ve velikostech 200 až 450 mm s maximálním průtokem až 21 000 m³/h a statických tlaků až 1 000 Pa.

Katalogový list výrobní řady: P-Series.pdf

 

L

L

Radiální ventilátory s oběžnými koly modelové řady L jsou vhodné díky geometrii oběžného kola k  použití v malých montážních prostorách. Oběžné kolo vyniká speciální konstrukci a počtem lopatek. Oblasti použití modelové řady L zahrnují například klimatizační a chladicí technologie a také chlazení jednotek. Díky speciální geometrii oběžného kola je radiální ventilátor také perfektně vhodný pro selektivní chlazení součástí. 

Dozadu zahnutá motorová oběžná kola z kompozitního materiálu s jednostranným sáním řady L jsou navržena pro použití bez spirálové komory. Dodává se ve velikostech 190 až 310 mm. Tím lze dosáhnout objemového průtoku až 1 900 m³/h a statických tlaků až 600 Pa.

Katalogový list výrobní řady: L-Series.pdf

 

R

R

Radiální ventilátory s EC motory modelové řady R s jednostranným nebo oboustranným sáním jsou vhodné pro aplikace v klimatizační technice, chladících zařízení nebo pro větrací systémy. Ventilátory modelové řady R lze v jejich spirálovém skříni z pozinkovaného plechu namontovat na výstupní přírubu nebo pomocí upevňovacích konzol. Skříňové ventilátory série R se vyznačují vysokou hustotou výkonu, velký počet lopatek pak zajišťuje velmi příjemné úrovně hluku bez rušivých zvuků při jejich otáčení.

Použitá technologie ECblue s integrovaným ovladačem je dokonale přizpůsobena ventilátoru. Ventilátory s motory ECblue splňují požadavky všech příslušných směrnic EU o energetické účinnosti.

EC radiální ventilátory řady R s jednostranným/oboustranným sáním jsou k dispozici ve velikostech 180 až 450 mm (jednostranné) a 250 až 450 mm (oboustranné) s objemovým průtokem až 9 000 m³/h a statickým tlakem až 1 100 Pa.

 

ZAcube

ZAcube

Stohovatelný systém modulů ventilátorů ZAcube s vestavěným zařízením Premium Optimizer pro nejvyšší efektivitu při snížené akustice. Pomocí několika jednoduchých kroků nyní můžete bez námahy vytvořit vysoce efektivní formaci ventilátoru v různých tvarech a velikostech. Moduly jsou samonosné a lze je proto namontovat bez dalších výztužných opatření.

Moduly obsahují volně otočné oběžné kolo Cpro se 7 dozadu zahnutými profilovanými lopatkami ve velikostech 315 až 560 mm. Oběžné kolo z vysoce výkonného kompozitního materiálu ZAmid. Objemový průtok až kolem 17 500 m³/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 2 100 Pa. Moduly pro snadnou manipulaci a konstrukci formace ventilátorů pro horizontální vedení vzduchu v zařízeních RLT resp. modernizace starších stávajících zařízení.

Moduly ZAcube obsahují Premium Optimizer. Tento zajišťuje výrazně lepší tvar proudění u výstupu modulu pro zvýšení vzduchotechnického výkonu, současně je výrazně zlepšena akustika. Design modulů ventilátorů ZAcube umožňuje rychlou a snadnou montáž formace ventilátorů. Ventilátory přitom mohou být uloženy až v 5 úrovních a být provozovány paralelně.

Katalogový list výrobní řady: Zacube-en.pdf

 

Zavblue

Zavblue

Radiální ventilátory s oběžnými koly ZAvblue dosahují navzdory malému a kompaktnímu designu vysokých průtoků a vysoké účinnosti. ZAvblue jsou vhodné pro aplikace s nízkými tlaky ve stísněných montážních podmínkách. Oběžná kola ZAvblue používají motory s vnějším rotorem s AC technologií a také EC technologií ECblue s integrovaným řadičem optimalizovaným pro ventilátor

Kompletní řada modelů také splňuje požadavky směrnice ErP 2015 v AC technologii.

Volně otočné oběžné kolo ZAvblue se 7 dozadu zahnutým, profilovanými lopatkami, ve velikostech 175 až 630 mm. Oběžné kolo z vysoce výkonného kompozitního materiálu. Objemový průtok kolem 19 000 m³/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 800 Pa. Moduly GR pro kompaktní vestavbu do aplikací / přístrojů pro horizontální a vertikální vedení vzduchu.

 • vysoký objemový průtok

 • vysoká účinnost

 • nízká hladina akustického tlaku díky zvláštní trojrozměrné geometrii lopatek s diagonálním výstupem vzduchu

 • snížená provozní hlučnost

Katalogový list výrobní řady: ZAvblue-en.pdf

 

ZApilot

ZApilot

Radilání ventilátory ZApilot mají vodicí lopatky integrované do systému a stacionární difuzor převádí dynamický tlak na statický tlak, čímž zvyšují účinnost - až o 10% efektivnější ve srovnání s tržními standardy. Moduly obsahují integrované vodicí lopatky ke snížení víření vzduchu a stojící difuzor pro cílené zvětšení průtokového průřezu.

Systém ventilátorů s vestavěným vedením vzduchu obsahují volně otočné oběžné kolo ZAvblue se 7 dozadu zahnutým lopatkami ve velikostech 175 až 250 mm. Oběžné kolo z vysoce výkonného kompozitního materiálu. Objemový průtok kolem 1 600 m³/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 1 000 Pa. Integrovaná vtoková tryska s možností upevnění k ochranné mřížce na straně sání. Snadná manipulace - Plug `n Play.

Katalogový list výrobní řady: ZApilot-en.pdf

 

ZAventero

ZAventero

Radiální ventilátory řady ZAventero jsou minimalistické a kompaktní ventilátory, které díky unikátnímu vybavení a technologii motoru ECblue nastavují nové standardy v oblasti výkonu, manipulace, účinnosti, akustiky a udržitelného chování. Díky krytu motoru ECblue a připojení krytu na čerstvý vzduch jsou s jediným trubkovým spojením možné teploty média až 80 °C. ECblue je díky krytu ventilátoru ZAventero velmi dobře chráněn před nečistotami, např. tukem.

Větrací moduly GR s krytem motoru z pozinkovaného ocelového plechu. Modul obsahuje volně otočné oběžné kolo C z hliníku se 7 dozadu zahnutými lopatkami velikosti 315 až 450 mm
Objemový průtok až přibližně 11 200 m³/h při volném proudění, možné max. zvýšení statického tlaku až na 1 800 Pa. Oběžné kolo je s rotujícím difuzorem bez lopatek pro vysokou účinnost a příznivé akustické chování. Vtoková tryska s měřicím zařízením na měření objemového průtoku.

Katalogový list výrobní řady: ZAventero-en.pdf

 

ZAsilo

ZAsilo

Radiální ventilátory ZAsilo jsou navrženy pro extrémní podmínky a kombinuje dokonale vyvážené oběžné kolo s tichým, vysoce výkonným EC motorem v krytu odolném proti škůdcům a korozi. Díky krytu proti dešti a střešnímu oknu v kombinaci s ochranou sání je ZAsilo ideální pro venkovní použití přímo na silu. Pětirychlostní spínač instalovaný přímo na skříň umožňuje jednoduchou regulaci otáček přizpůsobenou situaci sušení obilovin, nepřetržité větrání atd. Oběžné kolo s rotujícím difuzorem dosahuje maximální účinnost a příznivé akustické chován - snížená provozní hlučnost díky speciální trojrozměrné geometrii lopatek.

Ventilátorový systém ZAsilo se svařovanou spirálovou skříní s ochranným povlakem se skládá z oběžného kola Cpro vyrobeného z vysoce výkonného kompozitního materiálu ve velikostech 250 až 400 mm, postaveném na motoru ECblue. Objemový průtok až 10 000 m³/h při volném proudění, možné zvýšení statického tlaku až na 2 600 Pa.

Katalogový list výrobní řady: ZAsilo-en.pdf