Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory

Radiální ventilátory jsou vhodné pro různé průmyslové aplikace jako např. chlazení strojů a výrobků. Radiální ventilátory jsou určeny pro delší vzduchotechnické trasy s vysokou tlakovou ztrátou. Radiální ventilátory dodáváme do kruhového i obdélníkového potrubí, izolované, pro vyšší teploty pro aplikaci od restaurací a kuchyní až po speciální průmyslové aplikace.

RFC / RFE

RFC / RFERadiální nízkotlaké a středotlaké ventilátory RFC/RFE jsou určeny do průmyslových prostor, občanské výstavby apod. Ventilátory RFC/RFE jsou jednostranně sací ventilátory s přímým pohonem elektromotorem s krytím IP55. Teplota dopravovaného vzduchu může být od -30 až do 85 °C, ale teplota okolí musí být od -30 do 40 °C kvůli elektromotoru.
 

CBB / CBT / CSB / CST

CBB / CBT / CSB / CST

Radiální ventilátory CBB / CBT / CSB / CST jsou vhodné pro speciální použití, pro velmi dlouhé vzduchovody v různých technologických a vzduchotechnických aplikacích. Skříň ventilátorů je odlita ze slitiny Al a opatřena nátěrem z epoxydového laku. Oběžné kolo je rovněž odlito ze slitiny Al. Ventilátory CBB / CBT / CSB / CST jsou určeny k dopravě vzduchu do 70 °C resp. 80 / 120 °C dle typu modelu.

 

KBR / KBR EC

KBR / KBR EC

Radiální kuchyňské ventilátory KBR jsou určené primárně pro odvětrání kuchyní. Ventilátory KBR jsou vybaveny oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami z hliníku (KBR) pozinkovaného ocelového plechu (KBR EC) a motorem umístěným mimo proud vzduchu. Dvojitý plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s tepelnou a protihlukovou izolací z minerální vlny tloušťky 50 mm.

Ventilátory KBR jsou vybaveny výklopnými dvířky pro jednodušší údržbu a čištění. Směr otevírání dvířek z levé strany na pravou lze snadno změnit na místě montáže. Vestavěná vanička ve spirální skříni zabraňuje vytékání kondenzátu. Základové konzole s gumovými silentbloky pro zamezení přenosu vibrací jsou součástí dodávky. Ventilátory je možno použít v provozech s teplotou média 120 °C. Ventilátory KBR společně se stříškou lze použít i pro venkovní aplikace.

 

KBT / KBT EC

KBT / KBT EC

Kuchyňské radiální ventilátory KBT jsou určené především k odvodu znečištěného vzduchu z kuchyní o maximální teplotě do 120 °C. Předností ventilátorů KBT je velmi nízká hlučnost zaručená dvojitým pláštěm skříně s tepelnou a protihlukovou 50 mm izolací a motor umístěný mimo proud vzduchu. Ventilátory jsou vybaveny revizními dvířky pro lepší údržbu a servis. Součástí ventilátoru jsou montážní konzole se silentbloky, stříška motoru a sada pro odvod kondenzátu. Díky tomuto příslušenství je možné ventilátory KBT instalovat přímo ve venkovním prostředí.

 

MUB

MUB

Hlukově izolované radiální ventilátory MUB s 3D profilovaným oběžným kolem jsou určeny k instalaci do čtyřhranného resp. čtvercového. Po doplnění přechodovými adaptéry CCM je připraven pro napojení na kruhové potrubí, při použití pružných manžet DS na čtyřhranné potrubí resp. čtvercové potrubí. Ventilátory MUB jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do teploty 50°C. Ventilátory lze instalovat v libovolné poloze s volitelným směrem proudu vzduchu. Při zvolení bočního výtlaku dosáhnete vyšších hodnot průtoku vzduchu.

 

MUB/T

MUB/T

Hlukově a tepelně izolované radiální ventilátory MUB/T s bočním i přímým výtlakem jsou určeny k instalaci do čtyřhranného resp. čtvercového nebo kruhového potrubí a oproti standardní verzi mají vyšší teplotní odolnost. Radiální ventilátory MUB/T jsou vhodné do průmyslových kuchyní pro trvalý provoz do 120°C. Izolované ventilátory do vyšších teplot lze instalovat s volitelným směrem proudu vzduchu.

 

MUB/T-S

MUB/T-S

Hlukově a tepelně izolované radiální ventilátory MUB/T-S s přímým výtlakem jsou určené pro průmyslové kuchyně k instalaci do čtyřhranného resp. čtvercového nebo kruhového potrubí. Radiální ventilátory MUB/T-S jsou vhodné do vyšších teplot do 120 °C. Skříň ventilátoru MUB/T-S je vyrobena z hliníkového rámu. Boční panely jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu s protihlukovou a tepelnou izolací minerální vlny o tloušťce 20 mm.

 

MUB-CAV/VAV

MUB-CAV/VAV

Hlukově izolované úsporné radiální ventilátory MUB-CAV/VAV EC jsou určeny k instalaci do čtyřhranného nebo kruhového potrubí. Radiální ventilátory MUB CAV/VAV mají zabudovaný displej a jsou vybavené senzorem a měřící trubicí pro nastavení regulace na základě konstantního průtoku (CAV) nebo konstantního tlaku (VAV). Ventilátory MUB-CAV/VAV EC jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do teploty 60°C. Při zvolení bočního výtlaku dosáhnete vyšších hodnot průtoku vzduchu.

 

FR

FR

Průmyslové radíální jednostranně sací ventilátory FR s pohonem napřímo, které jsou vhodné pro náročné aplikace, jako jsou například lakovny a chemický průmysl. Ventilátory FR jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátorů je IP55, izolace třídy F.

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu a dalších materiálů, dvourychlostní motory a ventilátory do vyšší teploty (až do 150 °C, provedení B s chladicím kotoučem). Dále pak je možné dodat ATEX provedení ventilátoru (nevýbušný ventilátor).

 

FRC

FRC

Radíální jednostranně sací ventilátory FRC s motorem napřímo jsou určeny pro aplikace v chemickém průmyslu, keramických a cihelných systémech, provzdušňování zásobníků obilovin a skladech. Průmyslové radiální ventilátory FRC jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného polyuretanovým antikorozním lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory FRC jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C.

 

FQ

FQ

Radiální jednostranně sací ventilátory FQ do průmyslu s motorem napřímo jsou určeny pro aplikace v chemickém průmyslu, keramických a cihelných systémech, provzdušňování zásobníků obilovin, skladech. Průmyslové ventilátory FQ jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory FQ jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu a dalších materiálů, dvourychlostní motory a ventilátory do vyšší teploty (až do 150 °C, provedení B s chladicím kotoučem). Dále pak je možné dodat ATEX provedení ventilátoru (nevýbušný ventilátor).

 

MEC

MEC

Průmyslové radíální jednostranně sací ventilátory MEC s motorem napřímo jsou určeny pro průmyslové prostředí (střední prašnost <500 mg/m3), ale také k sušení a v chemických provozech. Průmyslové radiální ventilátory MEC jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory MEC jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C. 

Na dotaz je možné dodat vysokoteplotní provedení (až do 150 °C), se svařovanou spirální skříní a tepelně izolovanou spirální skříní.

 

FS

FS

Průmyslový radíální jednostranně sací ventilátory FS s pohonem napřímo. Ventilátory FS jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radíální ventilátory jsou navržen pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátoru je IP55, izolace třídy F. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor s dvourychlostním motorem, v nerezovém provedení či s teplotní odolností do 150 °C nebo v nevýbušném provedení ATEX.

 

FI

FI

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory FI jsou vyrobeny z ocelového plechu, který je opatřen kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory FI jsou určeny pro průmyslové aplikace jako jsou klimatizační systémy nebo odvětrávání hal a skladů. Ventilátory FI jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor v nerez provedení nebo s teplotní odolností až 150 °C.

 

ART

ART

Průmyslové radiální jednostranně sací ventilátory ART s pohonem napřímo jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou navrženy pro trvalý provoz, teplota vzdušniny od -20 do 60 °C. Krytí ventilátoru je IP55, izolace třídy F. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor vyrobený z nerezu nebo ve vysokoteplotním provedení až do 150 °C.

 

VCM

VCM

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory VCM jsou vyrobeny z ocelového plechu chráněného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Radiální ventilátory jsou vhodné do průmyslového prostředí o střední prašnosti (<500 mg/m3). Radiální ventilátor VCM je určen pro trvalý provoz, teplota přepravované vzdušníny -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor v provedení nerez, dvourychlostní motor nebo ventilátor lakovaný dle vzorníku RAL.

 

FA-R

FA-R

Jednostranně sací průmyslové radiální ventilátory FA-R jsou určeny například pro klimatizační systémy nebo sušení obilovin. Radiální ventilátory FA-R jsou vyrobeny z ocelového plechu opatřeného kataforezním základním nátěrem a polyuretanovým lakem. Ventilátory FA-R jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravované vzdušníny od -20 do 60 °C. 

Na dotaz je možné dodat ventilátor z nerezu nebo také ve vysokoteplotním provedení až 150 °C.

 

CBM

CBM

Ventilátory typu CBM jsou radiální jednostranně / oboustranně sací ventilátory, vhodné pro konstrukci klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříň ventilátorů CBM je vyrobena z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu s černým epoxidovým lakem.

 

CBM-RE

CBM-RE

Radiální ventilátory CBM-RE jsou vhodné pro konstrukce klimatizačních a větracích jednotek, dveřních a vratových clon. Skříňe ventilátorů CBM RE jsou vyrobeny z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu.

 

CMB / CMT

CMB / CMT

Radiální ventilátory CMB / CMT jsou vhodné pro běžné vzduchotechnické aplikace i OEM aplikace, kde se požaduje odtah horkého vzduchu. Ventilátory CMB / CMT jsou konstruovány k trvalé dopravě teplého vzduchu do teplot až +150 °C. Skříň ventilátorů je dodávána v poloze LG 270, poloha může být na montáži změněna.

 

FRX

FRX

Průmyslové jednostranně sací radiální ventilátory FRX jsou vyrobené z ocelového plechu, který je opatřen práškovou barvou RAL 7045. Radiální ventilátory FRX mají oběžné kolo namontované přímo na hřídeli motoru. Ventilátory FRX jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do 100 °C, na poptávku lze ventilátory vybavit chladícím kotoučem pro teploty do 220 °C. Jako příslušenství je možné dodat pružné manžety, nátrubek pro odvod kondenzátu, antivibrační sadu nebo ochrannou mřížku na sání ventilátoru.

 

CRT

CRT

Radiální ventilátory CRT jsou určené pro odvod vzduchu o teplotě 120 °C do průmyslových aplikací jako jsou například průmyslové výroby, velkokuchyně nebo chlazení strojů. Na poptávku je možné dodat provedení pro teploty max. 250°C. Skříň radiálních ventilátorů CRT je vyrobena ze silnostěnného, ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu opatřeného nátěrem.

 

CXRT

CXRT

Radiální ventilátory CXRT jsou vhodné pro průmyslové aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich vysoká tlaková ztráta, například chlazení strojů, průmyslové větrání, pneumatická doprava, atd. Vysokotlaké radiální ventilátory*jsou dodávány ve dvou verzích: s nadproudovou ochranou motoru nebo s integrovaným termokontaktem či PTC. Ventilátory jsou určené pro transport vzdušniny až do teploty 120 °C.

 

CRMT

CRMT

Radiální ventilátory CRMT jsou konstruovány k trvalé přepravě vzduchu do teploty 300 °C a po dobu minimálně dvou hodin odolají teplotě 400 °C (pouze vzduch uvnitř skříně). Skříň ventilátorů CRMT je vyrobena ze silného plechu, který má speciální povrchovou úpravou nátěrem barvy, odolávající vysokým teplotám. Ventilátory CRMT jsou schváleny dle norem EN 12101-3. Radiální ventilátory jsou vhodné pro obecnou vzduchotechniku i OEM aplikace, kde je požadován odtah vzduchu o vysoké teplotě. Ventilátory lze použít samostatně nebo je možné je začlenit do dalších skupin strojních zařízení k odvodu nebo přívodu vzduchu.

 

CHMT

CHMTVentilátory CHMT jsou konstruovány pro dopravu vzduchu o maximální teplotě 400°C po dobu nejméně 2 hodin. Řada ventilátorů CHMT s přímým pohonem má motor umístěný na čelní straně krytu ventilátoru, mimo proud přepravovaného vzduchu. Veškeré modely řady CHMT jsou určeny pro napájení třífázovým proudem. Jsou k dispozici s čtyř a šestipólovými motory. Rozsah výkonů se pohybuje od 2600 až do 15930 m3/hodinu, s možností vyvinutí statického tlaku až cca 2200 Pa. Ventilátory CHMT jsou certifikovány jako požární ventilátory pro odtah horkých spalin (pouze vzduchu přiváděného dovnitř krytu ventilátoru) 400°C po dobu dvou hodin. Kryt ventilátorů CHMT je vyroben z ušlechtilé oceli a opatřen nátěrem odolným proti vysokým teplotám.
 

IV

IVIV jsou proudové radiální ventilátory v kompaktní skříni s vysokou účinností. Ventilátory IV jsou určené pro horizontální montáž. Standardní teplota provozu proudových ventilátorů IV je 55°C. Tah motoru radiálního ventilátoru IV je 50 N. Proudové ventilátory IV mají variabilní výtlak. Všechny kovové části jsou vyrobeny z pozinkované oceli. Ventilátory jsou opatřeny standardními IE2 motory s izolační třídou F, třída krytí IP55. Radiální ventilátory IV lze regulovat pouze frekvenčním měničem.
 
novy