Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Nevýbušné ventilátory

Nevýbušné ventilátory

Ventilátory určené pro použití ve výbušném prostředí jsou vhodné pro provozy, kde se manipuluje s hořlavými nebo výbušnými materiály. Nevýbušné ventilátory mají zapouzdřenou elektronickou část, takže nehrozí vznik jiskry při zkratu nebo mechanickém poškození. Nevýbušné ventilátory nabízíme v mnoha provedeních na stěnu, na střechu a do čtyřhranného i kruhového potrubí. Všechny námi dodávané nevýbušné ventilátory mají příslušné zkoušky a certifikáty pro provoz v EX prostředí.

HCBT Ex

HCBT Ex

Nevýbušné axiální ventilátory HCBT Ex jsou určené pro odvod vzduchu a přímou montáž ve výbušném prostředí. Ventilátory HCBT Ex mají skříň vyrobenou z ocelového plechu, opatřenou epoxydovým lakem. Montáž ventilátorů HCBT Ex do výbušného prostředí je možná v každé poloze osy motoru. Potrubní nevýbušné ventilátory HCBT Ex jsou určené pro montáž na zeď, kdy výtlak a sání musí zůstat volné. Motor ventilátoru je asynchronní s kotvou nakrátko, krytí IP55. Svorkovnice je v nevýbušném provedení a je umístěna na motoru. Ventilátory mají označení nevýbušnosti II2G Ex d IIB T4 nebo II2G Ex d IIB(H2) T4.

 

HDB / HDT Ex

HDB / HDT Ex

Nástěnné nevýbušné axiální ventilátory HDB / HDT Ex jsou určené do prostor s nebezpečím výbuchu pro nástěnnou montáž. Oběžné kolo axiálních ventilátorů je vyrobeno ze slitiny hliníku se speciálním křídlovým profilem. Axiální nástěnné ventilátory HDB / HDT Ex mají označení ATEX - II2G Ex d IIB T4 u třífázových na poptání II2G Ex d IIBH T4. 

 

RFC Ex

RFC Ex

Nevýbušné radiální nízkotlaké ventilátory RFC-Ex jsou určeny do průmyslových prostor, do prostředí s nebezpečím výbuchu. Ventilátory RFC-Ex jsou nízkotlaké jednostranně sací ventilátory s přímým pohonem elektromotorem s krytím IP55. Teplota dopravovaného vzduchu může být od -30 až do 40 °C, teplota okolí musí být od -20 až do 40 °C kvůli odolnosti elektromotoru.

 

EX

EX

EX jsou potrubní radiální ventilátory určené do výbušného prostředí. Nevýbušné ventilátory EX 140/180 je možné instalovat v libovolné poloze. K potrubí je nutné ventilátory připojit pomocí montážní sady Kit Ex. Tyto ventilátory jsou vybaveny speciálnímy Ex motory a hliníkovými oběžnými koly s dopředu zahnutými lopatkami. Plášť je odlitek siluminu. Pro montáž jsou určeny konzoly FKX (2 ks pro ventilátor). Jednofázové motory mají kondenzátor uložený v pískovém lůžku. Ventilátor je certifikovaný pro vodík.

ATEX: II 2 G Ex db eb h IIB+H₂ T4 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-ex.pdf

 

C ATEX

C ATEX

Radiální ventilátory do výbušného prostředí C ATEX jsou určené do prostor, kde je třeba odvětrávat ze vzdušniny výbušné směsi plynů nebo prachových částic. Ventilátory C ATEX pro prostory s nebezpečím výbuchu jsou vybaveny ochranným nátěrem z polyuretanu a lze je montovat v libovolné poloze. Certifikace IMQ 10 ATEX 029 X, skupina II 2G/D b T4/135 X.

 

ERM Ex

ERM Ex

Diagonální nevýbušné ventilátory ERM Ex / ERM Ex t jsou určeny k montáži do kruhového potrubí, do prostředí s nebezpečím výbuchu (médium: plyn - ERM Ex / médium: prach - ERM Ex t). Ventilátor splňuje bezpečnostní požadavky evropské směrnice 2014/34/EU pro zařízení a ochranné systémy v prostorech s nebezpečím výbuchu. Kruhové potrubní ventilátory ERM Ex jsou vhodné pro použití ve výbušném prostředí (zóna 1 a 2) jako jsou např. lakovny, nabíjecí stanice, provozovny, výrobny atd. Ochrana proti výbuchu podle ATEX a IECEx.

 

TD Mixvent Ex

TD Mixvent Ex

TD Ex jsou nevýbušné potrubní ventilátory vyrobené z plastu nebo z ocelového plechu opatřeného černým polyesterovým lakem. Diagonální ventilátory TD Ex do výbušného prostředí jsou určené k montáži do kruhového vzduchotechnického potrubí. Motory potrubních ventilátorů jsou asynchronní s kotvou nakrátko, stator je vybaven chladícími žebry.

 

RVK

RVK

Nevýbušné potrubní ventilátory RVK-Ex jsou určené pro montáž do kruhového VZT potrubí. Skříň ventilátoru do výbušného prostředí je vyrobena z konduktivního plastu. Integrované termistorové kontakty zajišťují ochranu před přehřátím a musí být připojeny na ochranné relé U-EK230E. Ventilátory jsou certifikovány dle č. ZELM 03 ATEX 0198x. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

ATEX: II 2G Ex h IIB+H2 T3 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-rvk-ex.pdf

 

AW Ex

AW Ex

AW Ex jsou nástěnné ventilátory určené do výbušného prostředíNevýbušné axiální ventilátory AW Ex jsou vybaveny speciálními Ex motory s vnějším rotorem. Deska a lopatky jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu. Povrchová úprava ventilátorů a lopatek je provedena černou práškovou barvou. Rychlost otáček je možné regulovat 5-st. transformátorem nebo 2-st. přepínačem.

ATEX: II 2G Ex e IIB T4 / II 2G Ex e IIB T3
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-aw-ex.pdf

 

E-ATEX

E-ATEX

Axiální nástěnné ventilátory E-ATEX jsou určené do prostředí s nebezpečím výbuchu k montáži na zeď. Nevýbušné ventilátory E-ATEX jsou vhodné pro odvod vzduchu o maximální teplotě 40°C, krytí IP65. Ocelový rám ventilátoru je vybavený speciálně tvarovaným difuzorem pro snížení hlučnosti, oběžné kolo je plastové s hliníkovým tělesem.

Ventilátory řady E-ATEX jsou vyrobené v souladu s normou EN 14986, s certifikátem IMQ 10 ATEX 030 X a certifikaci pro Gr II cat 2G/D b T4/135 X.

 

DZS Ex / DZQ Ex

DZS Ex / DZQ Ex

EZQ / EZS / DZQ / DZS Ex jsou axiální nástěnné nevýbušné ventilátory určené k montáži na stěnu do prostředí s nebezpečím výbuchu (médium - plyn Ex / prach Ex t). Ventilátory splňují bezpečnostní požadavky evropské směrnice 2014/34/EU pro zařízení a ochranné systémy v prostorech s nebezpečím výbuchu i požadavky systému IECEx. Nevýbušné axiální ventilátory EZQ / DZQ Ex mají skříň s čtvercovou základnou, ventilátory EZS / DZS Ex mají skříň s kruhovou základnou. Axiální nástěnné ventilátory jsou vybaveny na sací straně, žlutě zbarvenou ochrannou mřížkou podle EN ISO 13857. Ventilátory mají ochranu proti výbuchu dle ATEX IECEx a jsou certifikované pro vodík.

ATEX: Ex II 2D Ex tb IIIB / Ex II 2G Ex eb IIB+H2
Certifikát ATEX ke stažení EZQ/EZS: atex-ezq-ezs.pdf
Certifikát ATEX ke stažení DZQ/DZS: atex-dzq-dzs.pdf

Certifikát IECEx ke stažení EZQ/EZS: iecex-ezq-ezs.pdf
Certifikát IECEx ke stažení DZQ/DZS: iecex-dzq-dzs.pdf

 

TCBT Ex

TCBT Ex

Nevýbušné axiální potrubní ventilátory TCBT Ex jsou určené pro odvod i přívod vzduchu a přímou montáž ve výbušném prostředí. Ventilátory TCBT Ex mají skříň vyrobenou z ocelového plechu, opatřenou epoxydovým lakem. Montáž ventilátorů TCBT Ex do výbušného prostředí je možná v každé poloze osy motoru. Potrubní nevýbušné ventilátory TCBT Ex jsou určené pro montáž k VZT potrubí. Motor ventilátoru je asynchronní s kotvou nakrátko, krytí IP55. Svorkovnice je v nevýbušném provedení a je umístěna na skříni ventilátoru. Ventilátory mají označení nevýbušnosti II2G Ex eb IIB T3II2G Ex d IIB T4 nebo II2G Ex d IIB(H2) T4.

 

ILT Ex

ILT Ex

ILT Ex jsou radiální nevýbušné ventilátory určené do čtyřhranného potrubí. Skříň ventilátorů ILT Ex do výbušného prostředí je vyrobena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného vzduchotechnického potrubí. Inspekční a čistící činnost je možná díky reviznímu víku, po jehož demontáži je přístupné oběžné kolo. Motory jsou asynchronní s odporovou kotvou. Krytí IP55 a izolace třídy F. Regulace otáček se provádí frekvenčními měniči nebo transformátorovými regulátory změnou napětí. Nevýbušné ventilátory ILT Ex mají označení nevýbušnosti II2G Ex e II T3 Gb.

 

RP Ex

RP Ex

Nevýbušné radiální ventilátory RP Ex jsou určené pro použití v jednoduchých větracích aplikacích až po složitá klimatizační zařízení pro úpravu vzduchu. Čtyřhranné ventilátory RP Ex do výbušného prostředí jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití s teplotpu dopravovaného vzduchu -20 až +40°C. Oběžné kolo ventilátorů RP Ex má dopředu zahnuté lopatky, které jsou vyrobené pozinkovaného ocelového plechu. Motory ventilátorů jsou asynchronní třífázové s vnějším rotorem a odporovou kotvou. Ochrana motorů je zajištěna termistory, které jsou uloženy ve vinutí elektromotoru. Termistory musí být připojeny na termistorové relé, které při dosažení teploty 130 °C rozpojí řídící okruh ochranného stykače.

 

KTEX

KTEX

KTEX jsou potrubní ventilátory určené do výbušného prostředíNevýbušné ventilátory KTEX jsou vybavené speciálním Ex motorem a oběžným kolem s dopředu zahnutými lopatkami. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu a sací ústí je z mosazi. K čtyřhrannému potrubí se ventilátory připojují pomocí pružných manžet DS-EX. Rychlost otáček je možné regulovat 5-st. transformátorem. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

ATEX: II 2 G Ex eb h IIB+H₂ T3 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-ktex.pdf

 

DKEX

DKEX

Ventilátory DKEX jsou určené do výbušného prostředí. Nevýbušné ventilátory DKEX jsou vybavené speciálním Ex motorem s vnějším rotorem a oběžným kolem s dopředu zahnutými lopatkami. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu a sací ústí je z mosazi. K čtyřhrannému / kruhovému potrubí se ventilátor připojuje pomocí pružných manžet ISE / USE. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

ATEX: II 2 G Ex eb h IIB+H₂ T3 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-dkex.pdf

 

RQ Ex

RQ Ex

Nevýbušné čtyřhranné radiální ventilátory RQ v provedení Ex jsou použitelné univerzálně, od jednoduchých větracích až po složitá klimatizační zařízení pro komplexní úpravu vzduchu. Vzhledem ke speciální konstrukci zamezující vzniku mechanických zážehových jisker dle EN 13463-1, EN 13463-5 a zajištěnému provedení „e“ elektromotoru dle EN 50014 jsou ventilátory předurčeny pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. ATEX:  II 2G c IIB+H2 TX.

 

AXC-EX

AXC-EX

AXC-EX jsou středotlaké axiální nevýbušné ventilátory. Jsou dodávány v průměrech od 355 do 900 mm. Nastavitelný úhel natočení lopatek umožňuje navrhnout ventilátor přesně podle individuálních požadavků zákazníka. Skladové typy ventilátorů jsou navrženy tak, aby bylo dosaženo maximálního vzduchového výkonu pro daný příkon motoru.

Potrubní nevýbušné ventilátory AXC-EX mohou být použity v zónach 1 nebo 2, výbušná skupina II, pro plyny ze skupin A, B a C a v teplotních třídách T1 až T4. Ventilátory jsou klasifikovány v kategorii 2G. Jsou certifikovány pod číslem Sira 07ATEX6341X. Ventilátory jsou standardně vybaveny termistory KL, které musí být připojeny na odpovídající ochranné relé. Otáčky motoru lze regulovat frekvenčním měničem. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

ATEX: II 2G Ex h IIB+H2 T4 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-axc-axcbf-ex.pdf

 

AXCBF-EX

AXCBF-EX

AXCBF-EX jsou axiální středotlaké nevýbušné ventilátory určené k instalaci do kruhového potrubí, pro vzduchotechnické aplikace, kde se uplatní dlouhodobá životnost jejich motorů a do prostředí s nebezpečím výbuchu. Ventilátory se používají při teplotách od -20 až do 60 °C. Potrubní ventilátory AXCBF-EX mají zdvojenou konstrukci skříně z galvanizované oceli – EN ISO 1641. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.ATEX: II 2G Ex h IIB+H2 T4 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-axc-axcbf-ex.pdf

 

DZR Ex

DZR Ex

Axiální potrubní nevýbušné ventilátory DZR Ex jsou určené pro montáž do kruhového potrubí do prostředí s nebezpečím výbuchu (médium: plyn DZR Ex / prach DZR Ex t). Axiální nevýbušné ventilátory DZR Ex splňují požadavky evropské směrnice 2014/34/EU pro zařízení a ochranné systémy v prostorech s nebezpečím výbuchu. Potrubní ventilátory mají skříň vyrobenou z pozinkovaného plechu. Ventilátory je možné přepínat pro odvod nebo přívod vzduchu (reverze), průtok ventilátoru se tím sníží o cca 35%. Ventilátory mají ochranu proti výbuchu dle ATEX a IECEx.

 

DV-EX

DV-EX

DVEX jsou střešní nevýbušné ventilátory vybavené speciálním Ex motorem a radiálním oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami. Nevýbušné ventilátory DVEX jsou vhodné zejména pro nabíjecí stanice, odsávání rozopouštědel a ředidel. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základový rám a ochranné síto z pozinkovaného plechu opatřené práškovým nátěrem. Sací ústí nevýbušných ventilátorů je z mědi. Rychlost otáček je možné regulovat 5-st. transformátorem. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

ATEX: II 2G Ex h IIB+H2 T3 Gb
Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-dv-ex.pdf

 

DVV-EX

DVV-EX

DVV-EX jsou střešní ventilátory do výbušného prostředí vhodné na odsávání potenciálně výbušné atmosféry (směsi výbušných plynů a par) z prostředí s nebezpečím výbuchuNevýbušné ventilátory DVV-EX mají oběžná kola s dozadu zahnutými lopatkami a IEC motory s ochranou proti výbuchu EEx d (tlakotěsné zapouzdření). Ventilátory jsou vhodné pro zóny 1 nebo 2, skupina II, pro plyny skupin A a B a teplotní třídy T1 až T4. Ventilátory jsou klasifikovány v kategorii 2G. Na poptávku je možné dodat skříň ventilátoru s 50 mm hlukovou izolací. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

Certifikace ATEX – II 2G Ex h IIB+H2 T4 Gb
II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
2G – Pro plyny kategorie 2: Zóna 1 a 2
c – konstrukční ochrana
IIB – Skupina výbušnosti: etylen, sirovodík
T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C

Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-dvv-ex.pdf

 

TCDH Ex

TCDH Ex

Nevýbušné střešní radiální ventilátory TCDH Ex mají základnu vyrobenou z galvanizovaného plátu oceli, sací prstenec je vyroben z mosazi. Střešní ventilátory TCDH Ex do výbušného prostředí mají asynchronní motor s kotvou nakrátko, stator je vybaven chladícími žebry. Krytí IP55, izolace třídy F. Oběžné kolo nevýbušného ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami. Vyrobeno je z galvanické oceli s hliníkovým středem. Pracovní teplota je od -20 do +40 °C. 

 

TH Ex

TH Ex

Nevýbušné střešní ventilátory TH Ex jsou vyrobené z plastu nebo z ocelového plechu opatřeného černým polyesterovým lakem. Střešní ventilátory TH Ex do výbušného prostředí se montují montážní základnou na vodorovné střešní konstrukce. Motory střešních ventilátorů jsou asynchronní s kotvou nakrátko, stator je vybaven chladícími žebry.

 

MAXvent owlet ATEX

MAXvent owlet ATEX

Středotlaké axiální ventilátory do výbušného prostředí MAXvent owlet ATEX jsou určené především pro strojírenský průmysl a energetický průmysl. Ventilátory najdou své využití i v jiných odvětvích a to chladící/klimatizační technika, chemický průmysl, potravinářský průmysl apod. Ventilátory se dodávají standardně v rozměru 450 – 1400 mm. Ventilátory MAXvent mají bezkorozní a lehčí lopatky. Při vývoji těchto ventilátorů byl kladen důraz na dosažení vysokého výkonu ventilátoru a snížení nákladů na provoz.

Díky bionickému designu lopatek mají ventilátory MAXvent owlet nízké provozní náklady a nízkou hlučnost. Ventilátory dosahují velkých výkonů díky velmi výkonnému vnitřnímu motoru.

Oběžné kolo z kompozitního materiálu ZAmid ATEX. Skříň ventilátoru se vyrábí z žárově pozinkované oceli. Ventilátory MAXvent owlet jsou velice flexibilní středotlaké axiální ventilátory do výbušného prostředí.

 • Rozměr 450 – 1400 mm
 • ATEX 2014/34/EU, prostředí 1 a 2 zóna
 • Ventilátory je možné dodat s dlouhou, krátkou nebo ultra krátkou skříní s připojením EUROVENT
 • Vysoce výkonné motory v 4 a 6 pólech
 • PTC ochrana motorů s třídou izolace IP 65
 • Nastavení úhlů lopatek od výrobce, aby bylo dosaženo požadovaného výkonu
 • Provozní teplota -20 až 60 °C (teploty -60 až 120 °C pouze na vyžádání)

K ventilátorům se dodává: samočinná uzavírací klapka, ochranná mřížka, montážní sady atd. V případě zájmu o některý z těchto ventilátorů prosím zašlete poptávku info@ventilatory.net s požadovaným pracovním bodem ventilátoru, popř. nás kontaktujte telefonicky: 417565655.

 

TGT Ex

TGT Ex

TGT Ex jsou nevýbušné axiální potrubní ventilátory v zajištěném provedení "Ex", určené k montáži do kruhového vzduchotechnického potrubí. Ventilátory do prostředí s nebezpečím výbuchu jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Nastavení úhlu listů oběžného kola je provedeno výrobcem a nesmí být měněno. Nevýbušné ventilátory TGT Ex mají označení nevýbušnosti II2G Ex d IIB T4 nebo II2G Ex d IIB+H2 T4 (pevný závěr - plyn), II2G Ex e II T3 (zajištěné provedení – plyn) a II3D Ex tc IIIB T125oC (prach).

 

FRP

FRP

Nevýbušné radiální jednostranně sací ventilátory FRP jsou vybaveny motorem napřímo. Ventilátory do výbušného prostředí FRP jsou v provedení ExII2/-G (dle směrnice ATEX, provedení zamezující jiskření). Radiální ventilátory FRP jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, součástí jsou revizní dvířka a dvojité příruby na sání. Dynamicky vyvážené oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z ocelového plechu. Radiální ventilátory FRP jsou určeny pro trvalý provoz, teplota přepravovaného vzduchu je od -20 do +60 °C. Ventilátory FRP jsou určeny pro přepravu čistého vzduchu.

 

PRF Ex

PRF Ex

Nevýbušné ventilátory pro agresivní prostředí PRF-EX jsou speciálně upravené ventilátory pro odsávání agresivního vzduchu ve výbušném prostředí např. těžkých korozních plynů, znečištěného vzduchu apod. Nevýbušné ventilátory pro agresivní prostředí PRF-EX jsou vhodné pro odtah vzduchu ve zkušebnách, laboratořích, zdravotnických zařízeních, v potravinářství, chemickém průmyslu apod.

Motor certifikovaný dle 2014/34/EU
Certifikace ATEX - II 2G c Ex de IIC T4 Gb

- označení skupiny el. zařízení: II (zařízení pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly s výskytem metanu)
- úroveň ochrany zařízení: 2G (zóna 1, výbušná látka plyn)
- typ použité ochrany: de (d=tlakotěsné zapouzdření, e=zvýšená bezpečnost)
- výbušná třída: IIC (vodík, acetylen, sirouhlík)
- teplotní třída: T4 (max. povrchová teplota el. zařízení 130 °C)

 

P EX

P EX

Nevýbušný kyselinovzdorný radiální ventilátor P EX je určen pro agresivní prostředí, např. v chemickém, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Stolička motoru ventilátoru P EX je kovová s epoxidovým nátěrem. Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 70 °C. Teplota okolí do 40 °C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

BA INOX EX

BA INOX EX

Nevýbušný kyselinovzdorný nerezový radiální ventilátor BA INOX EX je určen pro agresivní prostředí v různých vzduchotechnických aplikacích např. chemickém průmyslu, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Spirální skříň chemicky odolného nevýbušného ventilátoru je vyrobena z nerezového ocelového plechu AISI 304. Oběžné radiální kolo s dopředu zahnutými lopatkami je vyrobené z nerezového ocelového plechu. Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 70 °C, na poptání lze dodat skříň s možností dopravovat vzdušinu o teplotě 150 °C, teplota okolí do 40°C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

PC EX

PC EX

Nevýbušný kyselinovzdorný radiální ventilátor PC EX je určen pro agresivní prostředí v různých vzduchotechnických aplikacích např. chemickém průmyslu, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Spirální skříň nevýbušného kyselinovzdorného ventilátoru PC EX je vyrobena z PE-EL. Skříň se dodává v pravém anebo v levém provedení. Oběžné kolo je radiální vyrobené z standardně z PP, na poptání z nerez nebo FE (ocel). Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 60 °C. Teplota okolí 40 °C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

PCM EX

PCM EX

Nevýbušný kyselinovzdorný radiální ventilátor PCM EX je určen pro agresivní prostředí v různých vzduchotechnických aplikacích např. chemickém průmyslu, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Spirální skříň kyselinovzdorného ventilátoru PCM EX je vyrobena z PE-EL . Skříň se dodává v pravém anebo v levém provedení. Oběžné kolo je radiální vyrobené z PP-EL. Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 70 °C. Teplota okolí 40 °C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

PQ EX

PQ EX

Nevýbušný kyselinovzdorný radiální ventilátor PQ EX je určen pro agresivní prostředí, např. v chemickém, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Skříň kyselinovzdorného nevýbušného ventilátoru PQ EX je vyrobena z PE-EL. Stolička motoru ventilátoru PQ EX je kovová s epoxidovým nátěrem. Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 60 °C. Teplota okolí do 40 °C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

TCV EX

TCV EX

Nevýbušné střešní kyselinovzdorné ventilátory TCV EX jsou určené pro odtah vzduchu z agresivního prostředí, např. chemickém průmyslu, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Skříň chemicky odolného ventilátoru TCV EX je vyrobena z PE-EL. Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 60 °C. Teplota okolí 40 °C.

ATEX II 2G IIC T4

 • II – Pro prostory s nebezpečím výbuchu jiné než doly
 • 2G – Prostředí s výbušnou plynnou atmosférou Zona 1 a 2
 • IIC – Skupina výbušnosti: vodík, acetylen, sirouhlík
 • T4 – Teplotní třída s maximální povrchovou teplotou nižší jak 135 °C
 

PR EX

PR EX

Nevýbušné kyselinovzdorné radiální ventilátory PR EX jsou určeny pro agresivní prostředí v různých vzduchotechnických aplikacích s dlouhými vzduchovody např. chemickém průmyslu, petrochemickém průmyslu nebo laboratořích. Spirální skříň nevýbušných kyselinovzdorných ventilátorů PR EX je vyrobena z PE-EL. Radiální nevýbušné kyselinovzdorné ventilátory PR EX se dodávají se skříní s kruhovým výfukem, skříň se dodává v pravém nebo v levém provedení – na poptání. Stolička motoru ventilátoru je kovová s epoxidovým nátěrem. Oběžné kolo je radiální vyrobené z PP-EL na poptání lze dodat nerez nebo FE (ocel). Teplota přepravovaného vzduchu -15 až 70 °C. Teplota okolí 40 °C.

 

MUB-Ex

MUB-Ex

MUB-EX jsou nevýbušné hlukově izolované radiální ventilátory jsou určené do průmyslových, chemických a farmaceutických provozů. Radiální ventilátory do výbušného Ex prostředí se vyrábí v šesti velikostech, pro vzduchové výkony až do 9 850 m3/h. Skříň ventilátoru MUB-EX je vyrobena z hliníkového rámu, plastových rohovníků a z izolovaných bočních panelů, které jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu s minerální vlnou o tloušťce 30 mm. Motor ventilátoru MUB-Ex je s externím rotorem a je napěťově regulovatelný. Radiální oběžné kolo ventilátoru je s dozadu zahnutými lopatkami a je opatřeno černým práškovým lakem. Ventilátory jsou certifikované pro vodík.

Hlukově izolované radiální ventilátory MUB EX jsou vhodné do zóny II 2G EX h IIB+H2 T3 Gb, ATEX 2014/34/EU.

Certifikát ATEX ke stažení: atex-certificate-mub-ex.pdf

 

RFU Ex

RFU Ex

RFU Ex jsou radiální ventilátory určené pro průmyslové aplikace s nebezpečím výbuchu. Jednostranně sací radiální nevýbušné ventilátory RFU Ex jsou vybaveny pohonem na přímo a AC motory umístěnými mimo prouddopravovaného vzduchu. Oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami je vyrobené z kompozitu. Samotné ventilátory jsou umístěné v symetrické skříni, díky jejímž tvaru se nerozlišuje levé a pravé provedení a ventilátory mohou být instalovány v mnoha montážních polohách. Skříň je možné dodat vyrobenou z ocelového galvanicky pozinkového plechu, z pozinkového plechu s práškovým emailem v RAL 7025 a z nerezu pro potravinářský nebo chemický průmysl. Ventilátory v nevýbušném provedení jsou určeny pro zóny 1 a 2 (EExe-de-II-C-T4).