Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Dveřní clony

Dveřní clony

Vzduchové dveřní clony jsou vzduchotechnická zařízení, které pomocí opticky nerušícího proudu vzduchu oddělují vnitřní a vnější prostředí. Vzduchové clony se instalují z důvodu úspory vytápění objektů, kde se často otevírají nebo jsou stále otevřené dveře či vrata. Vzduchové dveřní clony Vám vytvoří silnou vzduchovou stěnu a zabraňují tím výměně teplého vzduchu uvnitř místnosti a studeného vzduchu z vnějších prostor a tím napomáhají snižovat náklady na spotřebu energie vytápěných prostor. Vzduchové dveřní clony se dodávají bez ohřevu, s ohřevem (vodní nebo elektrický).

COR N

COR N

Dveřní vzduchové clony COR slouží ke zmenšení průniku studeného vzduchu a snížení úniku teplého vzduchu z budov. Podle druhu použitých clon a podle celkových instalačních podmínek v objektu stoupá nebo klesá účinnost systému. Celkovým efektem dveřních clon je snížení tepelných ztrát, ke kterým dochází díky otevřeným dveřním. Clony řady COR jsou určeny pro trvalou instalaci nad vstupy a dveřmi do výšky 3 m, minimální výška umístění je 1,8 m. Účinnost clony závisí na tlakových poměrech ve dveřích.

Vzduchové clony se dodávají s ohřevem nebo bez ohřevu a montují se nad dveřmi. Clona musí pokrýt celou šíří otvoru. Vzduch je nasáván z přední části clony a je vydechován směrem dolů tak, že cloní dveřní otvor a minimalizuje tepelné ztráty. V případě potřeby pokrýt větší šířku dveřního otvoru, je možno použít více clon vedle sebe. Podtlak v budově výrazně zmenšuje účinnost vzduchové clony, proto je třeba zajistit rovnotlaké větrání! Rychlost proudění vzduchu a ohřev se regulují, podle typu, ve dvou nebo třech stupních na regulátoru.

 

PA

PA

Dveřní clony PA jsou určené do vstupních prostor obchodů, kanceláří, ale i průmyslových objektů. Vzduchové dveřní clony vytváří vzduchovou bariéru, která brání průniku studeného vzduchu do vnitřního prostoru a tím udržují příjemné klima uvnitř.

 

ADA

ADA

Dveřní clony ADA jsou vhodné pro použití v chladírenských skladech a všeobecně v prostorách, kde je třeba udržet studený vzduch a s výhodou se uplatní jejich odolnost od -20 °C. Clony vytváří vzduchovou bariéru, která brání pronikání teplého vzduchu do chlazeného prostoru, to vede k úspoře energií a tím i nákladů na chlazení. Clony ADA umožňují odclonit i širší vstupy, pro tyto potřeby se clony dají skládat vedle sebe. Clony mají sání umístěné v přední části, díky tomu se dají namontovat i tam, kde je méně místa nad vstupem. Clony jsou standardně dodávány s napájecím kabelem délky 1,8 m se zástrčkou, stěnovou konzolí, nastavitelnou mřížkou a vestavěným dvoustupňovým regulátorem otáček. Maximální doporučená výška instalace je 2,5 m.

 

Portier

Portier

Vzduchové dveřní clony Portier PS mají elegantní vzhled a čelní panely z matné nerez oceli, a proto se instalují do interiérů s architektonickou náročností. Clony Portier PS jsou vhodné k instalaci nad vstupy v obchodních centrech, bankách, hotelech, restauracích apod., kde je velký pohyb osob nebo se uvažuje stále otevřený vchod.

Při instalaci nad široký dveřní vstup je možné instalovat několik clon vedle sebe pomocí spojovacího dílu. Nerezové vzduchové clony jsou vybaveny nastavitelnou mřížkou, automatickým udržováním teploty, dvěma úrovněmi regulace, třemi stupni otáček a dvěma stupni topného výkonu. Doporučené výška instalace 2,5 m.

 

COR FT

COR FT

Vzduchové dveřní clony typu COR-FT / COR-FTW slouží ke zmenšení průniku studeného vzduchu a snížení úniku teplého vzduchu z budovy. COR FT a COR FTW jsou speciálně určeny pro instalaci do podhledu. Celkovým efektem dveřních clon je snížení tepelných ztrát, ke kterým dochází díky otevřeným dveřím. Clony se dodávají s elektrickým ohřevem, bez ohřevu nebo s vodním ohřevem typu FTW.

 

AR

AR

Vzduchové dveřní clony AR jsou určené ke skryté instalaci do podhledu. Clony AR vynikají nízkou konstrukční výškou, proto se instalují tam, kde je málo prostoru nad vstupními dveřmi. Clony AR jsou vybaveny vestavěnou regulací a dálkovým ovládáním nebo mají integrovanou základní řídící desku inteligentního regulačního systému SIRe. Clony se díky regulaci SIRe mohou stát naprosto automatickým systémem, který si sám bude udržovat teplotu dle okolní teploty nebo dle frekvence otevření dveří nebo dle časového nastavení atd.

 

DOR

DOR

Vzduchové clony DOR - N se vyrábí ve verzi E- elektrický ohřev a W - vodní ohřev dle typu ohřevu s maximální instalační výškou 2,5 metru a dle výkonu ventilátoru E1 a W1 se zvýšeným výkonem s maximální výškou instalace 2,8 metru. Dále se liší dle výkonu vestavěného ohřevu a dělí se na základní šířky dveří 1, 1,5, 2 a 2,5 metru. Dveřní clony jsou standardně vybaveny ventilátory s AC motory IP22, na poptání lze dodat i clonu s EC motory. Clona se reguluje pomocí nástěnného ovladače DR-CP4, který umožňuje pouze připojení dveřního kontaktu a prostorového termostatu nebo programovatelného dotykového panelu DR-CPhr, který umožňuje ovládat několik clon najednou a lze zvolit několik režimů ovládání clon – časové hodiny, dveřní kontakt, řetězení clon, protimrazová ochrana atd. Skříň clony DOR-N je vyrobena z pozinkovaného plechu, standardně lakovaná v barvě RAL 9010, na poptání lze dodat clonu i v jiném odstínu RAL. Skříň je tepelně a hlukově izolovaná.

Vzduchové clony DOR jsou vyráběny v několika typech A, B, C pro základní šířky dveří 1; 1,5 a 2 m, pro max. výšky dveří typ A 2,5m, typ B 3m a typ C 3,5 m. Dveřní clony typu A, B jsou v komfortním provedení, typ C je ve standardním provedení. Clony mají nosný skelet, který je vyroben z pozinkovaného plechu. Do skeletu jsou umístěny motorventilátory, které mohou být řízeny 5-ti stupňovými transformátory, dále dvouřadý nebo třířadý Cu/Al výměník, vzduchový filtr, výdechové Al žaluzie. Výměník Cu/Al je vybaven vypouštěcím ventilem a dle provedení je možné dodat termostatický ventil nebo zatrubkování. Nastavitelné výdechové žalužie jsou z přírodně eloxovaného Al profilu. Jednotky je možné dodávat bez opláštění nebo s opláštěním, které je u komfortního provedení typ A, B z lakovaného plechu a plastových bočnic. U standardního provedení clony typ C je opláštění i bočnice z lakovaného plechu. Obě provedení jsou standardně v barevném odstínu RAL 9002 (za příplatek je možné dodat jiný barevný odstín). Dveřní clony obstarávají v topné sezóně svým clonícím účinkem komfortní interní klima při otevřených dveřích. Zato v letních měsících může být clonícím účinkem výrazně snížen průnik teplého (znečištěného) vnějšího vzduchu do místnosti a únik klimatizovaného nebo upraveného vzduchu ven z místnosti.

 

Doormaster C

Doormaster C

Doormaster C jsou vzduchové dveřní clony určené pro budovy s výškou dveří do 2,5 m. Vzduchové dveřní clony C1 jsou tvořeny samonostným skeletem a krycími panely z pozinkovaného plechu. Boční kryty jsou plastové. Barevné provedení povrchu clon je v odstínu RAL 9002. Dle požadavku lze vybavit clony regulátory výkonu ventilátorů.

 

Doormaster D

Doormaster D

Doormaster D jsou vzduchové dveřní clony určené pro budovy s výškou dveří 2,4 - 3,0 m. Vzduchové dveřní clony D2 jsou tvořeny samonosným skeletem s krycími panely z pozinkovaného plechu. Krycí bočnice jsou plastové. Výstupní komora je dodávána s tepelnou izolací. Barevné provedení povrchu clon je v odstínu RAL 9002. Jsou vybaveny motory s možností třístupňové regulace.

 

Doormaster P

Doormaster P

Průmyslové vratové clony Doormaster P jsou určené pro instalaci uvnitř budovy, vedle nebo nad vstupním prostorem. Vzduchové clony najdou uplatnění hlavně ve výrobních, průmyslových nebo skladových halách, překladištích, servisech, mycích linkách atd. Vratové clony Doormaster P se vyrábějí v několika výkonových řadách, v provedeních bez ohřevu, s vodním nebo elektrickým ohřevem. Průmyslové clony se skládají z radiálního ventilátoru, u clon s ohřevem s elektrickým nebo vodním ohřívačem, vstupní mřížky a výstupní štěrbiny. Vzduchové clony je možné doplnit o filtr třídy EU3.  Clony jsou vyrobeny z galvanicky pozinkovaného plechu a lze je na poptávku dodat v barevném provedení RAL 9002 a jiném.

 

AGI

AGI

Průmyslové dveřní clony AGI jsou určené do objektů s vysokými dveřními otvory jako jsou například průmyslové haly, sklady, obchodní centra apod., doporučená instalační výška je 6 m. Clony se mohou montovat jak horizontálně, tak vertikálně. Clony AGI vytvářejí vzduchovou bariéru před vstupními otvory a brání vniknutí studeného vzduchu, prachu, kouře, výfukových plynů a zamezují průvanu. Při širokých dveřních otvorech se může montovat několik clon vedle sebe, pokud jsou vysoké dveřní otvory mohou se vertikální clony dát dvě na sebe.

 

UF

UF

Průmyslové vratové clony UF jsou určeny do průmyslových objektů, kde je potřeba odclonit široký prostor. Průmyslové vzduchvé clony UF se montují vertikálně, uvnitř objektu nebo venku po stranách vstupních prostorů. Pokud je vstupní prostor příliš široký, lze instalovat dvě clony proti sobě. Clony mají integrované tlumiče hluku na sání a výtlaku, součástí clony je také přívodní kanál k instalaci do podlahy. Clony jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu s protihlukovou izolací z minerální vlny.

 

AXI

AXI

Průmyslové vratové clony AXI jsou určeny do průmyslových objektů. Vzduchové clony AXI se montují ve vertikální (V) nebo horizontální (H) poloze. Vzduchový výkon je možné regulovat pomocí regulátorů otáček 0-3 st. nebo přepínači ∆/Y. Průmyslové dveřní clony AXI se standardně dodávají bez ohřevu, s vodním ohřevem nebo s elektrickým ohřevem. Na dotaz je možné dodat dveřní clony s parním výměníkem s vysokými teplotami (120 °C) a tlaky, dále pak je možné na dotaz dodat dvouřadé a čtyřřadé výměníky.

Vzduchové clony AXI jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu v barvě RAL 7035, na dotaz je možné dodat s lakováním dle vzorníku RAL. Konstrukce dveřní clony umožňuje směrovatelné výfukové lamely pro optimální funkci dveřní clony.

 

Air Door AD

Air Door AD

Vzduchové dveřní clony bez ohřevu AD jsou vhodné pro umístění nad vchody obchodních center, kancelářských či průmyslových objektů apod. Dveřní clony AD jsou určené k instalaci ve výšce 2,3 - 4 m a jsou vybaveny dvouotáčkovými tangenciálními motory, které zabezpečují tichý provoz. Součástí dodávky je infračervený dálkový ovladač, na kterém je možné nastavit rychlost otáček ve dvou stupních a klapka, díky které je možné změnit proud vzduchu.

 

Viento

Viento

Dveřní vzduchové clony Viento jsou vhodné pro instalace ke vchodům nebo vjezdům ve skladových, výstavních a provozních prostorách, obchodních domech, prodejnách, bankách apod., kde díky své zvukové izolaci zaručují tichý provoz a přesvědčují svou vysokou účinností a hospodárností. Vzduchové clony Viento vytváří vzduchovou bariéru oddělující interiér od vlivu venkovního prostředí, která účinně zabraňuje ztrátám energie způsobené nekontrolovanou výměnou vzduchu.

Dveřní clony Viento se nabízejí v provedení bez ohřevu nebo s vodním ohřevem pro maximální teplotu vstupního média +110°C s instalací ke dveřím výšky 2,5 – 3,5 metru. Regulaci otáček umožňuje zabudovaný 5-stupňový autotransformátor v použití s externími ovladači.

 

Guard

Guard

Dveřní clony Guard jsou moderní a designové řešení pro odclonění vstupů do komerčních objektů jako jsou obchodní centra, hotely, restaurace, školy apod. Vzduchové clony Guard se dodávají s vodním i elektrickým ohřevem nebo bez ohřevu a jsou vhodné pro instalaci ve výšce 4 metry. Clony s elektrickým ohřevem používají nový typ topného tělesa PTC, které je výrazně účinnější a energeticky úspornější. Vzduchové dveřní clony Guard jsou automaticky vybaveny tříotáčkovým motorem a montážními držáky, montáž možná ve vertikální i horizontální poloze.

V nabídce jsou také dveřní clony Guard One, které jsou určeny pro malé vstupy a mají dosah proudu vzduchu do 2,9 m

 

Guard Pro

Guard Pro

Dveřní průmyslové clony Guard Pro jsou moderní a designové řešení pro odclonění vstupů do průmyslových objektů jako jsou autoservisy, výrobní haly, nájezdové rampy, sklady apod. Vzduchové průmyslové clony Guard Pro se dodávají s vodním i elektrickým ohřevem nebo bez ohřevu a jsou vhodné pro instalaci ve výšce 7,5 metru. Clony s elektrickým ohřevem používají nový typ topného tělesa PTC, které je výrazně účinnější a energeticky úspornější. Vzduchové dveřní clony Guard Pro je možné instalovat ve vertikální i horizontální poloze.

 

Wing

Wing

Vzduchové dveřní clony WING jsou určené pro vchody a vstupní otvory s maximální instalační výškou do 4 m. Clony vytváří vzduchovou bariéru, která brání průniku studeného vzduchu do vnitřního prostoru a tím udržují příjemné klima uvnitř. Komfortní dveřní clony WING jsou díky minimalistickému tvaru vhodné pro náročnější interiéry obchodů, kin, kanceláří nebo skladových a výrobních hal a jsou dostupné v bílé RAL 9016 nebo šedé RAL 7016.

Dveřní clony WING se dodávají ve třech velikostech 1, 1,5 a 2 metru a v provedení bez ohřevu nebo s vodním či elektrickým ohřevem. Clony s elektrickým ohřevem disponují topným výkonem 2-15 kW, clony vodním ohřevem 4-47 kW. Vzduchové clony WING je možné instalovat horizontálně i vertikálně (pouze bez ohřevu nebo s vodním ohřevem), krytí IP 20.

 

Wing Pro

Wing Pro

Průmyslové vratové clony Wing Pro jsou určeny do průmyslových objektů a lze je montovat ve vertikální i horizontální poloze. Dveřní clony Wing Pro se dodávají s vodním ohřevem vybavené jednořadým nebo dvouřadým výměníkem (dosah až 7,5 m) a nebo bez ohřevu (dosah až 8 m) ve dvou velikostech 1,5 a 2 m. Vzduchový výkon je možné regulovat pomocí regulátoru otáček ve třech stupních. Maximální parametry topného média jsou 130°C, 1,6 MPa. Vzduchové clony Wing Pro jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu bez lakování a jsou vybavené EC motory, kryti IP 54.