Ventilátory a díly pro vzduchotechniku
CZ  |   SK  |   EN

Elektrické příslušenství

Elektrické příslušenství

Elektrickým příslušenstvím rozumíme komponenty, které se používají k regulaci a také k efektivnějšímu provozu ventilátorů, ohřívačů nebo celých VZT systémů. V této kategorii nabízíme napěťové a transformátorové regulátory, přepínače otáček a provozu, doběhové spínače, termostaty, hygrostaty, motorové spouštěče, revizní vypínače a tlakové snímače. 

Frekvenční měniče

Frekvenční měničeFrekvenční měniče VFVN umožňují regulovat, řídit a sledovat složité systémy i samotné motory s přesným nastavením požadovaných parametrů. VFVN jsou velice kompatibilní měniče napětí s velikým rozsahem výkonů. Výhodu je plná podpora všech vstupů a výstupů včetně doplňkových desek a velice kompaktní rozměry. VACON se nejvíce používají k efektivnímu provozu čerpadel, ventilátorů, dopravníků, balících, výrobních a mycích strojů.
 

Přepínače otáček

Přepínače otáčekPřepínače otáček jsou jednoduché regulátory s přednastavenými hodnotami vícestupňové regulace pro ventilátory a dveřní clony.
 

Přepínače provozu

Přepínače provozuPřepínače provozu jsou jednoduché regulátory otáček s přednastavenými hodnotami vícestupňové regulace pro ventilátory, dveřní clony a k nim přidružené ohřívače.
 

Doběhové spínače

Doběhové spínačeDoběhové spínače jsou určeny pro zpožděné vypínání jednofázových axiálních a radiálních ventilátorů. Doba doběhu může být plynule nastavitelná v rozmezí cca 0.1s – 10dní nebo pevně daná. Časové doběhy se ovládají vypínačem osvětlení místnosti nebo tlačítkem.
 

Hygrostaty

HygrostatyHygrostaty umožňují ovládání ventilátoru a jeho regulaci dle relativní vlhkosti, u některých typů také teploty vzduchu.
 

Termostaty

TermostatyProstorové termostaty se používají pro regulaci prostorové teploty v systémech vytápění nebo chlazení. Termostaty lze použít k ovládání těchto zařízení: zónové ventily nebo termoelektrické pohony, plynové nebo olejové hořáky, kotle, ventilátory, čerpadla a další.