Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Požární ventilátory

Požární ventilátory

Požární ventilátory jsou důležitou součástí zabezpečení budov. V případě šířícího se požáru zajišťují odtah nebezpečných zplodin, tepla a kouře. Požární ventilátor dokáže pracovat i při teplotě 400 °C po dobu 2 hodin, značně tak zvyšuje šance na záchranu lidských životů. Ventilátory jsou vhodné pro požární větrání restaurací, nemocnic, sportovních hal a skladů.

MUB/F

MUB/FHlukově izolované požární radiální ventilátory MUB/F s oběžným kolem jsou určeny k instalaci do čtyřhranného nebo kruhového potrubí. Ventilátory MUB jsou vhodné pro přepravu vzdušniny do teploty 400°C/120 min. Ventilátor má na straně sání i výtlaku vzduchu připojovací hrdlo s gumovým těsněním. Při zvolení bočního výtlaku dosáhnete vyšších hodnot průtoku vzduchu.
 

CHAT

CHAT

Požární ventilátory CHAT jsou určené pro vzduchotechnické aplikace, kde jsou kladeny požadavky na požární větrání a kde se uplatní nízká hlučnost ventilátorů*. Ventilátory CHAT mají radiální oběžné kolo, motor s pracovní teplotou jednorázově 400 °C na dobu dvou hodin, vybavený kuličkovými ložisky. Skříň ventilátorů je vybavena demontovatelnými panely pro potřeby revize nebo čištění. 

 

CTHT

CTHTPožární střešní radiální ventilátory CTHT jsou určené pro průmyslové odvětrávání hal a míst, kde je kladen důraz na vyšší trvalou pracovní teplotu až 120°C, zejména pak aplikace odvodu tepla a kouře. Ventilátory CTHT v požárním provedení jsou certifikované pro třídu odolnosti F400 (120). Skříň ventilátoru je konstruována pro horizontální výfuk vzdušniny a je vyrobena spolu se stříškou z AL plechu. Ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti, krytí ventilátoru je IP55.
 

CTVT

CTVTPožární střešní ventilátory CTVT jsou použitelné pro režim odvodu tepla a kouře dle platných směrnic. Ventilátory CTVT jsou určeny pro odtah vzduchu o trvalé teplotě 120 °C, v případě požáru odolají teplotě až 400 °C na dobu dvou hodin. Ventilátory CTVT jsou vhodné do VZT zařízení, kde hrozí riziko požáru např.: průmyslové haly, nákupní centra, sportovní haly apod.
 

CVHT

CVHTPožární radiální ventilátory CVHT jsou vhodné pro požární větrání velkých prostor jako jsou např.: prodejní plochy, garáže, kina, sportovní a průmyslové haly, hotely apod. Ventilátory CVHT dlouhodobě odolají teplotě 100 °C, pro případ použití pro odvod tepla a kouře 400 °C na dobu dvou hodin.
 

HGHT-V

HGHT-VPožární střešní ventilátory HGHT-V jsou vhodné pro VZT aplikace, kde se uplatní jejich vysoké průtoky a možnost použití v režimu odvodu tepla a kouře. Ventilátory HGHT-V mají dlouhodobou odolnost 40 °C a na dobu dvou hodin odolnost 400 °C nebo 300 °C v systému OTK. Ventilátor je vybaven zpětnou klapkou a revizním vypínačem umístěným na skříni.
 

ILHB / ILHT

ILHB / ILHT

Požární radiální ventilátory do čtyřhranného potrubí ILHB / ILHT jsou vhodné pro odtah horkého vzduchu a kouře v případě požáru (F400/120). Radiální ventilátory do čtyřhranného potrubí ILHB / ILHT jsou vhodné pro trvalý odvod vzduchu v průmyslových, komerčních prostorách a profesionálních kuchyní s teplotou vzdušiny do 120 °C.

Skříň ventilátoru je vyrobena z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu a hliníkových profilů. Ve standardním provedení s označením MV nebo s integrovaným plenum boxem s označením CC s možností volby nasávání a výtlaku. Montáž ventilátoru je možná v jakékoliv poloze přednostně s osou motoru svisle nebo vodorovně, s ohledem na údržbu ventilátoru. Ventilátor je možné namontovat i do venkovního prostředí při použití krytu motoru.

 

THGT

THGT

Požární axiální ventilátory THGT jsou určené pro systémy odvodu tepla a kouře a do prostředí s požadavkem na vysoký průtok vzduchu. Ventilátory THGT se dodávají s různě nastavenými úhly lopatek oběžného kola, které jsou uvedeny ve výkonových grafech. Motory mají třídu izolace H z důvodu režimu odvodu kouře a tepla. Provozní teplota ventilátorů je 40 °C, v systému OTK až 400 °C po dobu dvou hodin.

 

TJHT

TJHTAxiální požární ventilátory TJHT/TJHU jsou vhodné pro větrání podzemních nebo vícepatrových garáží. Ventilátory jsou konstruovány tak, aby odolali teplotě až 400 °C po dobu dvou hodin. Součástí konstrukce ventilátorů jsou dva tlumiče hluku a dvě montážní konzole.
 

DVAX

DVAXStřešní ventilátory DVAX jsou především určené pro větrání v režimu odvodu tepla a kouře, vhodné jsou také pro klasické větrání budov s trvalým provozem při teplotě 55°C. Ventilátory DVAX v režimu OTK odolají teplotě 400 °C po dobu dvou hodin (F400/120, F400/90, F300, F200). Ventilátory mají účinné IE2 motory umístěné přímo v proudu vzduchu s vestavěnými termistory PTC. Ventilátory jsou certifikovány dle CE certifikace EN 12101-3 v ZAG Ljubljana a EN 12101-3 v BSI, UK.
 

DVV

DVV

Požární střešní ventilátory DVV jsou určeny pro větrání v režimu odvodu tepla a kouře a také pro klasické větrání. Ventilátory odolají dlouhodobě teplotě 120 °C a v režimu OTK až 400 °C/600 °C na dobu dvou hodin. Ventilátory DVV mají motory IE s vestavěnými termistory PTC. V případě požáru a přepnutí do režimu OTK je nutné, aby veškerá ochrana a regulátory byly přemostěny. Ventilátory jsou vybaveny servisním vypínačem.

 

DVG

DVG

Střešní radiální ventilátory DVG pro odvod tepla a kouře i pro běžné odvětrávání jsou určené k instalaci na střešní nástavce. Konstrukce ventilátorů DVG je přizpůsobena pro dlouhodobý provoz do teploty 120 °C a po dobu dvou hodin 400 °C. Ventilátory se vyrábí ve dvou variantách DVG-H – horizontální výtlak nebo DVG-V – vertikální výtlak.

  • Certifikace CE dle EN 12101-3, 2002-6 TÜV Süd.
  • Testováno dle EN 12101- 3 LGAI, Barcelona.
 

DVG-EC

DVG-EC

Radiální úsporné střešní ventilátory DVG-EC pro odvod tepla a kouře i pro běžné odvětrávání jsou určené k instalaci na střešní konstrukce. Požární ventilátory DVG-EC jsou vybaveny úspornými EC motory se vstupem pro regulaci otáček 0-10V. Ventilátory DVG-EC jsou konstruovány, aby vydrželi dlouhodobě teplotu 120 °C a po dobu dvou hodin teplotu 400 °C. Ventilátory se vyrábí ve dvou variantách DVG-H – horizontální výtlak nebo DVG-V – vertikální výtlak.  Na poptávku lze dodat ventilátory s tepelnou odolností F400/90, F300, F200. 

  • Certifikace CE dle EN 12101-3 BSI, UK.
  • Testováno dle EN 12101- 3 LGAI, Barcelona.
 

KBR/F

KBR/F

Radiální požární ventilátory KBR/F jsou určené pro odvod tepla a kouře i pro běžné aplikace. Konstrukce ventilátorů zaručuje dlouhodobou teplotní odolnost 200 °C a v režimu OTK až 400 °C po dobu dvou hodin. Ventilátory jsou vybaveny výklopnými dvířky, na kterých je umístěn motor s oběžným kolem. Ventilátory jsou vyrobeny z dvojitého pláště z pozinkovaného ocelového plechu s tepelnou a protihlukovou izolací z minerální vlny.

  • Certifikace dle EN 12101-3 (LGAI Barcelona)
  • CE Certifikace dle EN 12101-3, 2002-06 (TÜV Süd)
 

SILENT

SILENTPožární radiální ventilátory Silent se skládají z plastového montážního krytu se zabudovaným ventilátorem a těsně uzavíratelnou zpětnou klakou. Ventilátory s instalací pod omítku jsou umístěny v samonosném krytu z nehořlavých desek z vláknitého silikátu na všech stranách. Ventilátory s instalcí na omítku mají protipožární prvek sestavený z válcového krytu z pozinkovaného ocelového plechu s několika vrstvami vloženého protipožárního laminátu. Kryt je spojen 4mm silným nehořlavým těsněním s odolností vůči vysokým teplotám.
 
novy