Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Ventilátory - čtyřhranné potrubí

Ventilátory - čtyřhranné potrubí

V kategorii ventilátorů pro čtyřhranné potrubí jsou převážně ventilátory s radiální konstrukcí oběžného kola. Tyto ventilátory jsou navržené pro složitější vzduchotechnické aplikace, kde se počítá s překonáním větší tlakové ztráty. Zpravidla se nejedná o tiché ventilátory, ale v naší nabídce naleznete také ventilátory s hlukově izolovanou skříní, které dosahují přijatelných hlukových parametrů.

RE

RE

Radiální čtyřhranné ventilátory RE jsou nízkotlaké ventilátory, které jsou určené pro přímou montáž do čtyřhranného VZT potrubí. Čtyřhranné potrubní ventilátory RE jsou vybaveny EC motory a radiálním oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami. Skříň a připojovací příruby jsou vyrobeny z galvanicky pozinkovaného plechu, lopatky oběžného kola jsou vyrobeny z plastu. Ventilátory RE mají výklopný panel oběžného kola pro snadnější čištění či revize. Ventilátory splňují podmínky směrnice ErP 2015.

 

RP / RPH

RP / RPH

Čtyřhranné radiální ventilátory RP / RPH jsou určeny pro vnitřní použití. Čtyřhranné radiální ventilátory mají skříň vyrobenou z galvanicky pozinkovaného ocelového plechu a skříň ventilátorů RPH je navíc vybavena hlukovou izolací. Radiální ventilátory RP / RPH mají oběžné kolo s dopředu zahnutými lopatkami, které je vyrobeno také z pozinkovaného ocelového plechu. Pracovní teplota přepravované vzdušniny je -30 až +40 °C.

 

RO

RO

Radiální čtyřhranné ventilátory RO jsou nízkotlaké ventilátory, které jsou určené pro přímou montáž do čtyřhranného VZT potrubí. Čtyřhranné potrubní ventilátory RO jsou vybaveny radiálním oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami. Skříň a připojovací příruby jsou vyrobeny z galvanicky pozinkovaného plechu. Lopatky oběžného kola jsou vyrobeny z plastu. Ventilátory RO mají výklopný panel oběžného kola pro snadnější čištění či revize.

 

KT

KT

Radiální ventilátory KT jsou určeny pro přímé napojení na čtyřhranné potrubí. Ventilátory KT jsou jednostranně sací radiální ventilátory s dopředu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Pro snadnější servis a údržbu jsou ventilátory vybaveny výklopným oběžným kolem. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. 

Radiální potrubní ventilátory KT lze instalovat v jakékoliv poloze a jsou uzpůsobeny pro regulací otáček změnou napětí. Rychlost otáček ventilátorů lze regulovat 5-stupňovým transformátorem nebo frekvenčním měničem se sinusovým filtrem. Motory jsou vybaveny vestavěnými tepelnými kontakty vyvedenými do svorkovnice motoru, které musí být připojené na odpovídající relé tepelné ochrany.

 

RS

RS

RS / RS EC jsou potrubní radiální ventilátory určené pro přímé napojení na čtyřhranné potrubí. Jednostranně sací radiální ventilátory RS / RS EC s dozadu zahnutými lopatkami jsou vybaveny motorem s vnějším rotorem a výklopným oběžným kolem pro snadnější servis a údržbu. Plášť ventilátoru je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi, zanesení motoru nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Lze je instalovat v jakékoliv poloze a jsou uzpůsobeny pro regulací otáček změnou napětí. 

 

RSI

RSI

RSI / RSI EC jsou potrubní radiální ventilátory určené pro přímé napojení na čtyřhranné potrubí. Jednostranně sací hlukově izolované radiální ventilátory RSI / RSI EC s dozadu zahnutými lopatkami jsou vybaveny motorem s vnějším rotorem a výklopným oběžným kolem pro snadnější servis a údržbu. Plášť ventilátoru je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi, zanesení motoru nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Lze je instalovat v jakékoliv poloze a jsou uzpůsobeny pro regulací otáček změnou napětí. 

 

IRB / IRT

IRB / IRT

IRB / IRT jsou radiální ventilátory vhodné pro všeobecné vzduchotechnické aplikace, kde se uplatní nízká zástavbová výška ventilátorů. Radiální potrubní ventilátory IRB / IRT jsou určené k montáži do čtyřhranného potrubí. Ventilátory IRB / IRT jsou vybaveny revizními dvířky pro přístup k motoru a oběžnému kolu pro snadnou revizní činnost a případný servis. Ventilátory jsou vhodné díky vyšší pracovní teplotě pro odvětrání skladů, restaurací, nemocnic, sportovních hal apod. Ventilátory IRB mají napájení 230V, ventilátory IRT napájení 230 / 400 V. 

Radiální ventilátory do čtyřhranného potrubí IRB / IRT Ecowatt jsou díky své vysoké účinnosti a ekonomickému provozu vyhovující pro aplikace, kde se uplatní jejich nízká zástavbová výška, tichý chod a vysoká tlaková ztráta. Ventilátory jsou také určeny pro DCV aplikace (větrání řízené skutečnou spotřebou). Ekonomicky úsporné ventilátoryIRB / IRT Ecowatt jsou vhodné řešení pro odvětrání skladů, nemocnic, garáží, sportovních hal, apod.

 

ILB / ILT

ILB / ILT

Radiální ventilátory ILB / ILT jsou určené pro montáž do čtyřhranného potrubí, vhodné pro všeobecné vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní nízká zástavbová výška ventilátorů. Ventilátory ILB / ILT jsou vhodné díky vyšší pracovní teplotě pro odvětrání skladů, restaurací, nemocnic, sportovních hal apod. Ventilátory jsou vybaveny revizními dvířky. Ventilátory ILB mají napájení 230V, ventilátory ILT 400V.

 

IRAB / IRAT

IRAB / IRAT

Tiché radiální ventilátory IRAB / IRAT jsou určené pro montáž do čtyřhranného potrubí. Izolované ventilátory IRAB / IRAT jsou díky vyšší pracovní teplotě +70 °C vhodné pro odvětrání restaurací, nemocnic, sportovních hal, skladů apod. Ventilátory jsou na skříni vybaveny revizními dvířky pro přístup k motoru a oběžnému kolu pro snadné čištění, servis a revize. Ventilátory IRAB mají napájení 230V, ventilátory IRAT 230 / 400 V.

 

ELKI

ELKI

Kanálové ventilátory Elki jsou určené pro přepravu čistého vzduchu v obytných domech, kancelářských, průmyslových a veřejných budovách. Ventilátory Elki jsou unikátní svou konstrukcí, která se skládá ze dvou ventilátorů Etaline. Diagonální oběžné kolo zajišťuje vysokou účinnost a nízkou hlučnost ventilátorů. Ventilátory jsou vybaveny bezúdržbovými AC motory s ochranou proti vlhkosti, přehřátí a kuličkovými ložisky. Pro jednodušší servis a údržbu je možné část s ventilátorem vyjmout ze skříně. Ventilátory je možné instalovat v jakékoliv poloze.

 

EMKI

EMKI

Kanálové ventilátory Emki EC jsou určené pro přepravu čistého vzduchu v obytných domech, kancelářských, průmyslových a veřejných budovách. Ventilátory Emki EC jsou unikátní svou konstrukcí, která se skládá ze dvou ventilátorů Etamaster. Diagonální oběžné kolo zajišťuje vysokou účinnost a nízkou hlučnost ventilátorů. Ventilátory jsou vybaveny bezúdržbovými, energeticky úspornými EC motory s ochranou proti vlhkosti a kuličkovými ložisky. Pro jednodušší servis a údržbu je možné část s ventilátorem vyjmout ze skříně. Ventilátory je možné instalovat v jakékoliv poloze.

 

KVR

KVR

Radiální kanálové ventilátory KVR / KVR EC jsou určeny k montáži do čtyřhranného potrubí, vhodné jsou k dopravě vzduchu v obytných domech, kancelářských, průmyslových a veřejných budovách. Bezúdržbové motory ventilátorů jsou vybaveny kuličkovými ložisky.

 

KVRI

KVRI

Radiální zvukově izolované kanálové ventilátory KVRI / KVRI EC jsou určeny k montáži do čtyřhranného potrubí, vhodné jsou k dopravě vzduchu v obytných domech, kancelářských, průmyslových a veřejných budovách. Bezúdržbové motory ventilátorů jsou vybaveny kuličkovými ložisky.

 

RQ

RQ

Čtyřhranné radiální plně regulovatelné, nízkotlaké ventilátory RQ jsou vhodné pro větrání jednoduchých VZT aplikací až po klimatizační zařízení. Ve spojení s dalšími prvky systému Vento zaručí vzájemnou kompatibilitu a vyváženost parametrů. Ventilátory RQ jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití pro dopravu vzduchu bez mechanických částic. Pracovní teplota okolí a dopravovaného vzduchu je -30 až +40 °C, některé typy až 70 °C.