Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Rekuperační jednotky

Rekuperační jednotky

Rekuperační jednotky jsou určené k zajištění kvalitního trvalého i nárazového větrání objektů. Systémy s vysokou účinností rekuperace. Při běžném provozu není ve většině případů nutné další ohřívání přiváděného vzduhu. Samozřejmostí je filtrace přiváděného vzduchu. Možnost úpravy teploty přiváděného vzduchu pomocí systému zemního registru - ochlazování pro letní období nebo ohřívání pro zimní období (systém bez dalších provozních nákladů). Rekuperační jednotky jsou ovladatelné od základního vypínače až po plně automatické regulační systémy s možností volby výkonu, týdenního časového nastavení apod. Rekuperační jednotky jsou vyráběny v malých rozměrech s variabilitou umístění, protihlukovou izolací a minimálními provozními náklady.

DMV

DMV

DMV jsou decentrální rekuperační jednotky určené pro větrání obývacích pokojů či ložnic. Větrací jednotky jsou dostupné v rozměrech o průměru 100 a 150 mm. Pro lepší výměnu vzduchu se běžně používají dvě jednotky s opačnými a synchronizovanými průtoky. Montáž se provádí do obvodové zdi. Rezidenční rekuperační jednotky přispívají k prevenci problémů s kondenzací a plísněmi. Jsou vyrobeny z vysoce odolného ABS plastu, povrchová úprava je v bílé barvě RAL 9010. Jednotky DMV jsou vybaveny EC motorem s integrovanou tepelnou ochranou a jsou určeny pro trvalý provoz.

 

HRW Mono Evo

HRW Mono Evo

Vort HRW Mono Evo jsou decentrální rekuperační jednotky vhodné k rekuperaci tepla v jedné místnosti. Větrací jednotky mají zabudovaný vysoce účinný keramický rekuperační výměník, který dosahuje účinnosti až 90% při provozu na nízké otáčky. Jednotky jsou vybaveny ventilátory s EC motory. 

 

Tempero Eco

Tempero Eco

Rekuperační jednotky Tempero Eco Ceram jsou vhodné pro používání v domácnostech k rekuperaci vzduchu v jedné místnosti. Decentrální rekuperační jednotky Tempero Eco Ceram dosahují díky svému keramickému výměníku účinnosti až 90%, mají elegantní vzhled a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Rezidenční rekuperační jednotky jsou vybaveny automatickou žaluziovou klapkou, která zabraňuje nežádoucím vnějším vlivům. Jejich bezkartáčový EC motor zajišťuje tichý chod, vysoký výkon a nízkou spotřebu energie. Tempero Eco jsou vybaveny pachutěsnými filtry na vstupu i na výstupu a vynikají snadným čištěním a údržbou. Není nutný odvod kondenzátu.

Rekuperační jednotky Tempero Eco Ceram jsou k dispozici ve třech variantách: Base (základní verze s dvourychlostním přepínačem), Active (hygrostat, 3 rychlosti, možnost zapojit až 16 jednotek komunikujících mezi sebou prostřednictvím kabelového připojení), Wifi (hygrostat, 5 rychlostí, možnost zapojit až 16 jednotek komunikujících mezi sebou bez kabelového připojení)

 

Ghost

Ghost

Rekuperační jednotky Ghost jsou vhodné pro používání v domácnostech k rekuperaci vzduchu v jedné místnosti. Decentrální rekuperační jednotky Ghost dosahují díky svému keramickému výměníku účinnosti až 93%, mají elegantní vzhled a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Rezidenční rekuperační jednotky mají EC motor zajišťující tichý chod a nízký příkon. Rekuperační jednotky jsou vybaveny filtry G3 na vstupu i na výstupu se snadným čištěním a údržbou. Není nutný odvod kondenzátu. Čelní kryt a venkovní mřížka jsou vyrobeny z ABS plastu. Mřížka je speciálně navržená pro maximální snížení venkovního hluku.

Rekuperační jednotky Ghost jsou k dispozici ve třech variantách: Base (základní verze s dvourychlostním přepínačem), Active (hygrostat, 3 rychlosti, možnost zapojit až 16 jednotek komunikujících mezi sebou prostřednictvím kabelového připojení), Wifi (hygrostat, 3 rychlosti, možnost zapojit až 16 jednotek komunikujících mezi sebou prostřednictvím wifi)

 

Respiro

Respiro

Malé rekuperační jednotky Respiro jsou vhodné do novostaveb nebo do nově rekonstruovaných budov, kde při použití plastových oken často dochází ke tvorbě plísní. U větracích jednotek Respiro nedochází k únikům tepla při přívodu čerstvého chladného vzduchu díky keramickému rekuperačnímu výměníku. Keramický výměník má průměrnou tepelnou účinnost rekuperace 78 % a maximální až 93 %. Výměník je vybaven na obou stranách filtrem třídy G3. Jednotky Respiro lze instalovat do stěny o hloubce 250 - 400 mm. Rekuperační jednotka Respiro 150 RD je vybavena bezdrátovým dálkovým ovladačem.

 

Eco Room

Eco Room

Větrací decentrální jednotky Eco Room s rekuperací tepla jsou ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 100 nebo 150 mm ve stávajících instalacích. Při větrání jednotlivých místností ventilátorem se odvádí znehodnocený vzduch a nahrazuje se vzduchem ze sousedních místností nebo se přisává z venku. Pokud je vzduch v sousedních místnostech špatné kvality, není první řešení vhodné. V druhém případě zase dochází k ochlazení prostoru.

Decentrální rekuperační jednotky Eco Room řeší tyto problémy a nabízí řešení, kde odváděný odpadní vzduch ohřívá přiváděný čerstvý venkovní vzduch. Jednotky jsou vybavena protiproudým tepelným výměníkem. Jednotky je možné instalovat pouze v horizontální ose tělesa výměníku se sklonem min. 1% směrem ven. Účinnost rekuperace až 75%.

 

Pulse

Pulse

Malá rekuperační jednotka Pulse 160 je vhodná do novostaveb nebo při rekonstrukci obytných budov, kde při použití plastových oken často dochází ke tvorbě plísní a nedostatečné výměně vzduchu. Díky střídavému provozu a keramickému rekuperačnímu výměníku nedochází při použití rekuperační jednotky Pulse 160 k nadměrným tepelným ztrátám. Keramický výměník má průměrnou tepelnou účinnost rekuperace 81 % až 93 % a je vybaven z obou stran filtrem G3. Jednotky Pulse 160 lze instalovat do stěny o maximální hloubce 500 mm a použít při teplotě -20 až +60°C.

Rekuperační jednotka Pulse je standardně dodávána bez dálkového ovladače, který je nutné dokoupit, bez něho není možná regulace dle následujících programů.

Eco – provoz v páru, kdy jednotky přepínají směr proudění po 50-70 sekundách v závislosti na otáčkách ventilátoru, rekuperace je zajištěna 
Full-blast – provoz pouze jedním směrem proudění, umožňuje důkladné vyvětrání místnosti, rekuperace není možná 
Automatický režim – otáčky ventilátoru jsou nastavovány automaticky zabudovaným čidlem vlhkosti, tato regulace zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti 

Režim spánku – jednotka na 1 hodinu přestane pracovat, aby osoby v místnosti mohli usnout, po této době bude systém pokračovat v dříve aktivovaném režimu

 

Flow Easy

Flow Easy

Rekuperační jednotky Flow Easy slouží k obnově a čištění vzduchu, odstraňují vlhkost a zamezují vzniku plísní. Decentralní rekuperační jednotky Flow Easy s protiproudým entalpickým výměníkem jsou určeny pro obytné místnosti s plochou do 20 m2.

Rezidenční rekuperační jednotkyjsou určeny pro montáž na vnitřní straně obvodové stěny, dosahují účinnosti až 86% a odstraňují až 90% prachových či pylových částic díky filtru třídy F7, jehož stav lze sledovat prostřednictvím kontrolky umístěné na krytu jednotky. Rekuperační jednotky Flow Easy mají účinné EC motory zajišťující nízký příkon a tichý provoz. Ovládají se dálkovým ovládáním. Varianta jednotek Flow Easy - UV je vybavena dezinfekční UV lampou.

 

SAVE

SAVE

Vzduchotechnické jednotky s rekuperací tepla SAVE jsou větrací jednotky pro přívod filtrovaného a tepelně upraveného čerstvého vzduchu do obytných místností a odvod odpovídajícího množství znehodnoceného vzduchu. Rekuperační jednotky SAVE jsou k dostání s vertikálním připojením, s energeticky úspornými ventilátory s EC motory, zabudovanou regulací a s protiproudým výměníkem VTC nebo s rotačním výměníkem VTR. Větrací jednotky SAVE jsou vhodné pro větrání rodinných domů, kanceláří, školních tříd apod.

Rekuperační jednotky řady SAVE získaly certifikát Eurovent a celá řada těchto jednotek se tak stala unikátní. Větrací jednotky SAVE jsou schválené a zapsané pro program Nová zelená úsporám.

 

EHR

EHRRekuperační jednotky EHR jsou určena pro větrání bytů a rodinných domů a vyznačují se vysokou účinností, snadnou montáží, automatickým režimem a jednoduchým ovládáním. Malé lehké kompaktní jednotky EHR jsou určené pro montáž na strop nebo na podlahu. Rekuperační jednotky jsou určené pro trvalý provoz. Vzhledem k vysoké účinnosti není nutno většinou používat dohřev vzduchu, malé ztráty větráním pokryje topný systém bytu. Nároky na uživatele jsou minimální, ovládání otáček ve dvou stupních a občasné čištění filtrů.
 

Domeo

Domeo

Větrací jednotky s rekuperací tepla Domeo 210 jsou určené pro větrání rodinných domů a jsou vybaveny protiproudým výměníkem. Výměník dosahuje účinnosti až 92 % zpětného získání tepla, pro letní období jsou jednotky vybaveny obtokem. Jednotky Domeo 210 jsou vybaveny dvěma plochými radiálními ventilátory s EC motory, díky kterým jsou mimořádně tiché. Skříň rekuperačních jednotek Domeo 210 je vyrobena z vysoce kvalitního EPP, které zajišťuje minimální tepelné ztráty. Jednotky jsou na straně sání odpadního vzduchu vybaveny filtrem G4 a na sání čerstvého vzduchu filtrem M5 (volitelně filtrem M7 - na poptávku). Rekuperační jednotka DOMEO 210 FL je součástí programu Nová zelená úsporám.

 

IDEO Ecowatt

IDEO Ecowatt

Větrací jednotky IDEO Ecowatt s protiproudým deskovým výměníkem jsou určeny pro větrání komerčních a obytných objektů a dosahují maximální účinnosti až 92 %. Rekuperační jednotky IDEO Ecowatt jsou vybaveny radiálními ventilátory se stejnosměrnými EC motory s vysokou účinností a nízkou spotřebou a filtry G4 nebo M5 (volitelně F7) dle typu. Vzduchotechnické jednotky IDEO s označením PH jsou navíc doplněny o integrovaný předehřev s výkonem 1500 W. Pro letní období jsou jednotky vybaveny obtokem výměníku (bypass). 

 

Duovent

Duovent

Duovent jsou rekuperační jednotky určené k úspornému větrání komerčních prostor, restaurací, obchodních center apod. Vzduchotechnické jednotky Duovent jsou vybaveny hliníkovým protiproudým výměníkem s bypassovou klapkou nebo rotačním regeneračním výměníkem. Dosahují vysoké účinnosti díky svým IE4 EC motorům s krytím IP 54. Rekuperátory vzduchu Duovent je vždy třeba vybírat dle konkrétních specifických projektových požadavků a potřeb. V případě zájmu o některou z těchto jednotek prosím zašlete poptávku na náš email s Vašimi požadavky, popř. nás kontaktujte telefonicky.

Větrací jednotky Duovent mohou být dle požadavků projektu dodány v následujících provedeních:

Compact RV - rotační regenerační výměník, montáž ve vertikální poloze, na podlahu nebo pod strop, umístění hrdel dle specifikace
Compact DV - rekuperační protiproudý výměník, montáž ve vertikální nebo horizontální poloze, na podlahu nebo pod strop
Compact DV Top - rotační regenerační výměník se zcela oddělenými proudy přívodního a odvodního vzduchu, montáž ve vertikální poloze s hrdly nahoře
Modular DV - rekuperační protiproudý výměník, montáž ve vertikální poloze na podlahu nebo střechu budovy, umístění hrdel dle specifikace, pro vysoké průtoky vzduchu
Modular RV - montáž ve vertikální poloze na podlahu nebo střechu budovy, umístění hrdel dle specifikace, pro vysoké průtoky vzduchu
Modular XLH/XLHL - rotační regenerační výměník nebo křížový deskový výměník, montáž ve vertikální nebo horizontální poloze na podlahu nebo střechu budovy, umístění hrdel dle specifikace, pro vysoké průtoky vzduchu

Větrací jednotky Duovent mohou být dle požadavků projektu vybaveny vodními nebo elektrickými ohřívači, vodními chladiči nebo přímými výparníky. Dále jsou standardně vybaveny na sání i odtahu znehodnoceného vzduchu snadno vyměnitelnými filtry třídy G3 až F9.

Dle provedení jsou jednotky Duovent standardně dodávány s digitální regulací Digireg nebo Minireg.

 

Topvex

Topvex

Vzduchotechnické jednotky Topvex

Kompaktní vzduchotechnické jednotky Topvex jsou konstruovány a navrženy tak aby vyhovovaly nejnovějším požadavkům na nízké provozní náklady s vysokou účinností rekuperace.

 

 

 

Topvex SF – přívodní jednotka s průtokem vzduchu až 5400 m3/hod

Topvex FC – podstropní jednotka s protiproudým deskovým rekuperátorem a průtokem vzduchu až 3000 m3/hod

Topvex FR - podstropní jednotka s rotačním rekuperátorem a průtokem vzduchu až 5200 m3/hod

Topvex SR - jednotka s rotačním rekuperátorem a průtokem vzduchu až 5500 m3/hod

Topvex SC - jednotka s protiproudým deskovým rekuperátorem a průtokem vzduchu až 6500 m3/hod

Topvex TC - jednotka s protiproudým deskovým rekuperátorem a průtokem vzduchu až 6500 m3/hod

Topvex TR - jednotka s rotačním rekuperátorem a průtokem vzduchu až 6200 m3/hod

 

Cake

Cake

Rekuperační jednotky Cake jsou určené do komerčních prostor jako jsou kanceláře, prodejny, restaurace, obchody, školy apod. Jednotky Cake jsou velice variabilní s možností doplnění o různé příslušenství, od řídících jednotek přes různé druhy filtrů až po chladiče nebo klapky. Zpětný zisk tepla jednotek je až 90 %. Rozsah pracovních teplot je -40 až 50 °C.

Jednotky se dělí na dva typy, a to Cake VR s rotačním výměníkem a Cake VZ s deskovým výměníkem.

Jednotky jsou jednoduché na ovládání a údržbu. Jednotky s integrovanou řídící jednotkou mají funkci Plug´n Play. Jednotky je možné ovládat vzdáleně pomocí mobilní aplikace REMAK. Propracovaný regulační systém šetří energii díky funkcím jako např. nastavitelné časové a teplotní režimy, teplotní rozběh, optimalizace startu, řízení na základě obsahu CO2 v prostoru atd.

Jednotky Cake vyhovují požadavkům Ecodesign 2018.

Jednotky Cake jsou pouze na poptání a vyrábí se na zakázku dle Vašich individuálních požadavků a potřeb. V případě zájmu o některou jednotku prosím zašlete poptávku na náš email s Vašimi požadavky, popř. nás kontaktujte telefonicky.

 

CADB/CADT

CADB/CADTRekuperační jednotky CADB/CADT jsou určené pro větrání komerčních prostor. Velký počet montážních variant rekuperační jednotky CADB/CADT umožňuje přizpůsobení jednotky požadavkům stavby, základní varianty se dají ještě upravit záměnou jednotlivých panelů přímo na stavbě.
 

CADB/CADT Ekonovent

CADB/CADT EkonoventRekuperační jednotky CADB/CADT Ekonovent jsou určené pro větrání komerčních prostor, velmi výkonná. Velký počet variant rekuperační jednotky CADB/CADT Ekonovent umožňuje přizpůsobení prostoru intalace. Rekuperační jednotky CADB/CADT jsou určené pro trvalý provoz.
 

Orka

Orka

Větrací jednotky s rekuperací tepla Orka jsou určené k větrání rodinných domů a díky své malé velikosti a nízké váze k montáži do podhledu nebo na podlahu. Rekuperační jednotky Orka mají tříotáčkové motory s nízkou spotřebou a jsou vybaveny křížovým výměníkem označení ST nebo protiproudým deskovým výměníkem označení HR. Větraní jednotky ORKA jsou na přívodu vybaveny filtrem M5 a na odvodu filtrem G4. Regulátory konstantního průtoku vzduchu zajišťují stálý odvod vzduchu bez ohledu na zvolený stupeň otáček. Jednotky mají dvoustupňový přepínač otáček součástí dodávky.

 

Rovento

Rovento

Větrací jednotky Rovento se zabudovaným rotačním regeneračním výměníkem jsou vhodné pro použití v rodinných domech, kancelářích, školách apod. Rekuperační jednotky Rovento se dodávají v provedení bez ohřívače nebo s ohřívačem pro podstropní montáž nebo montáž na podlahuVětrací jednotky s rekuperací dosahují teplotní účinnosti až 84 % a jsou vybaveny ventilátory s úspornými EC motory. Rekuperační jednotky Rovento mají přednastavený systémem regulace a měření pro jednoduché spuštění. Větrací jednotky Rovento jsou standardně vybaveny filtry třídy G4, na přívod lze zvolit filtr F7 nebo G4 s uhlíkovým filtrem UF2 snižující přenos prachových částic v topné sezóně. Rekuperační jednotky Rovento jsou součástí programu Nová zelená úsporám pod kódem SVT8982. Jako příslušenství pro tyto jednotky se doporučuje ED FLEX Systém nebo ED PLANO Systém.

 

Nembus

Nembus

Větrací jednotky s rekuperací tepla NEMBUS 210 jsou určeny pro větrání bytů a rodinných domů a jsou vybaveny protiproudým výměníkem s účinností až 93 %. Rekuperační jednotka NEMBUS 210 je osazena dvěma radiálními ventilátory s úspornými jednofázovými EC motory. Jednotka NEMBUS 210 je vybavena plně automatickým řídícím systémem s regulací průtoku podle relativní vlhkosti a čtyřmi kombinovanými čidly teploty a relativní vlhkosti. Systém protimrazové ochrany umožňuje provoz jednotky až do venkovní teploty -10 °C bez nutnosti dodatečného předehřevu či dohřevu. Rekuperační jednotka je na straně sání i výtlaku vybavena filtry G4 (volitelně na sání filtrem F7). 

 

CADS Flexeo

CADS Flexeo

Statické větrací jednotky s rekuperací tepla CADS Flexeo 210 jsou určené k větrání bytových domů nebo menších komerčních objektů s použitím externích ventilátorů a díky své nízké váze ideální k montáži do podhledu (horizontálně i vertikálně). Jednotky jsou statické, takže neobsahují ventilátory. Statické rekuperační jednotky CADS Flexeo 210 jsou vybaveny protiproudým deskovým výměníkem bez obtoku, s označením BP včetně obtoku výměníku pro letní provoz. Protiproudý deskový výměník je vyrobený z plastu s účinností až 94%. Statické jednotky CADS Flexeo 210 jsou vybaveny deskovými filtry, na přívodu M5 a na odvodu G4. Maximální doporučený průtok vzduchu je 210 m3/hod.

 

Sabik

Sabik

Větrací jednotky s rekuperací tepla SABIK jsou určeny pro větrání bytů a rodinných domů a jsou vybaveny plastovým protiproudým výměníkem s účinností až 94 %. Rekuperační jednotky SABIK jsou osazeny dvěma radiálními ventilátory s úspornými jednofázovými EC motory. Jednotky SABIK jsou vybaveny plně automatickým řídícím systémem s plynulou regulací otáček, kterou zajišťují čtyři kombinovaná čidla teploty a relativní vlhkosti. Designový drátový ovladač umožňuje manuální přepínání otáček ventilátorů, ovládání by-passu, zapnutí funkce BOOST, aktivaci automatického provozu, nočního vychlazování a signalizaci zanesení filtrů. Rekuperační jednotky SABIK jsou na straně sání i výtlaku vybaveny filtry G4 (volitelně na sání filtrem F7). 

 

FGT basic

FGT basic

Kompaktní rekuperační jednotky FGT s protiproudým deskovým rekuperátorem jsou díky své nízké konstrukční výšce vhodné pro instalaci pod strop a jsou určené k větrání kancelářských a obchodních prostor, škol apod. 

Podstropní větrací jednotky FGT se skládají z panelových filtrů na přívodu a odvodu (F7 a M5), protiproudého deskového rekuperátoru, radiálních ventilátorů s nízkoenergetickými EC motory, uzavíracích klapek se servopohonem a pružných manžet. 

Rekuperační jednotky FGT jsou vybaveny plně propojeným vestavěným řídicím systémem včetně teplotních čidel, servopohonů a ovladače S-E3-DSP. Řídicí systém standardně zajišťuje regulaci konstantního průtoku CAV, popř. regulaci konstantního tlaku VAV (doplňkové příslušenství). Přepínání mezi vysokými a nízkými otáčkami může být zajištěno prostřednictvím různých čidel, např. CO2, vlhkosti, pohybu apod.

Podstropní jednotky s protiproudým deskovým rekuperátorem FGT jsou dostupné ve 3 velikostech pro vzduchový výkon až 2.500 m³/h.

 

RME / RMW

RME / RMW

Přívodní vzduchotechnické jednotky s ohřívačem RME / RMW jsou určené pro větrání komerčních prostor. Větrací jednotky s ohřevem RME / RMW jsou vybaveny úspornými ventilátory s EC motory a filtrem třídy F7. Vzduchotechnické jednotky RME / RMW jsou dodávány bez regulace, v případě požadavku na regulaci se jednotky dodávají s jednoduchou regulací Minireg nebo regulací Digireg pro komfortnější řízení.

 

MRW HE

MRW HE

Rekuperační výměníky MRW HE  jsou určené pro stavebnicové systémy s ventilátory (MIXVENT-TD, RM-N, RK, CVB, CVT, CVAB, CAB) Výměníky MRW HE se používají pro centrální i decentrální systémy větrání a technologického odsávání. Výměníky nelze použít ve výbušném prostředí nebo prostředí s výpary rozpouštědel a agresivních látek. Deskový hliníkový výměník splňuje požadavky EK č. 1253/2014. Výměníky lze dodat i s bypassovou klapkou označení BP HE a také s hrdly dle vybrané varianty X1 HE, X2 HE, X3 HE, X4 HE ve velikostech 280, 350, 500 a 750. Výměník v základním provedení označení HE ve velikostech 150, 300, 450, 600. 

Hlavní předností rekuperačních výměníku MRW HE je nízká tlaková ztráta i při vysokém znečištění, vysoká odolnost proti korozi bez agresivních látek, jednoduchá údržba, teplotní odolnost -25 až 85 °C.

 

IRW AL HE

IRW AL HE

Rekuperační jednotky, rekuperátory a rotační výměníky jsou zařízení pro zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit provozní poruchy výměníků nebo ventilátorů. Rekuperační výměníky IRW AL HE pro stavebnicové systémy s ventilátory IRB a IRT. Rekuperační výměníky tepla systému „vzduch – vzduch“ v křížovém uspořádání jsou univerzálně použitelné pro centrální i decentrální systémy větrání a technologického odsávání. Konstrukčně jsou zejména vhodné pro sestavné systémy se čtyřhranným potrubím. Výměníky IRW AL HE jsou sestaveny z Al plechu do zcela těsných bloků. Jednotlivé bloky výměníku jsou hermeticky vestavěny do skříně z pozinkovaného plechu. Skříň je opatřena přírubami pro připojení hranatého potrubí. Odvod kondenzátu je zásadně spodem a přes sifon, výměník je třeba pokud možno instalovat ve spádu 2,5 - 5% směrem k výtlačnému hrdlu odvodu. U výměníků je nutno zajistit protimrazovou ochranu termostatem ovládajícím otáčky přívodního ventilátoru, případně diferenciálním tlakovým čidlem hlídat tlakovou ztrátu na výměníku, která při namrzání vzrůstá příp. použít provedení s obtokem. Rekuperační výměníky velikosti 250–450 je možno pod označením IRW AL xxx BP HE dodat s vestavěnou klapkou obtoku (bypass).

 

RRW

RRW

Rotační regenerační výměníky RRW jsou zařízení pro zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit provozní poruchy výměníků nebo ventilátorů. Skříň výměníku je z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu. Na čelech skříně jsou příruby pro upevnění přívodního a odtahového čtyřhranného porubí. Na boku skříně je revizní víko pro přístup k motoru nebo výměnu řemene. Akumulační hmota rotoru výměníku je tvořena válcem, který má množství malých kanálků, vytvořených navíjením rovné a zvlněné fólie ze slitiny hliníku. Rotor je uložen v kuličkových ložiscích s trvalou mazací náplní. Těsnění rotoru je bezdotykové, mezi rotorem a těsněním je vůle, která se dá vymezovat. Pohon rotoru pomocí pryžového řemene zajišťuje asynchronní motor s kotvou nakrátko se šnekovou převodovkou. Tak je dosaženo otáček cca 11 ot. /min. Motor je možno vybavit frekvenčním měničem s centrální i autonomní regulací teploty přívodního vzduchu. Výměníky je možno vybavit protimrazovou ochranou, kterou zajišťuje tlakový snímač, který při zvýšené tlakové ztrátě na rotačním výměníku zpomalí otáčky rotoru. V běžných podmínkách však k namrzání nedochází. Směr otáčení je dán nalepenou šipkou. Pro základní aplikace postačuje regulace zapnutím a vypnutím RRW termostatem. Tato regulace je limitována v případě velkých tepelných zátěží, kdy je nutno omezit schopnost přenášet velké množství tepla. Rotační výměníky RRW lze také regulovat s použitím různých jednoúčelových regulátorů s frekvenčními měniči. Rotační výměníky RRW jsou určeny pro stavebnicové systémy DIRECT AIR s ventilátory ILB, ILT pro čtyřhranné potrubní systémy (40x20 až 100x50 cm) respektive s redukcí pro ventilátory CVB, CVT, CVAB, CAB do kruhového potrubí (průměr 200 až 500 mm). Na speciální objednávku lze vyrobit rotační regenerační výměníky i pro ventilátory ILHT, případně CVTT. Dodávané rotační regenerační výměníky vzduch – vzduch lze použít v centrálních i decentrálních systémech větrání v průmyslové i komfortní vzduchotechnice. Průtok vzduchu je v rozsahu od 600 do 5800 m3/hod. Tento rozsah je pokryt řadou 4 typů. Pro standardní podmínky doporučujeme rychlost proudění v rozsahu od 2 do 4 m/s. Rotační výměník RRW umožňuje přenos tepla (u speciálního provedení také přenos entalpie, tj. tepla a vlhkosti) z odváděného vzduchu do vzduchu přiváděného. K přenosu tepla dochází pomocí akumulační hmoty rotoru, kde přibližně jedna polovina je v proudu odváděného vzduchu a druhou polovinou prochází přívodní venkovní vzduch. Za určitých podmínek může docházet k přenosu chladu. Otáčením rotoru se teplosměnná plocha výměníku nachází střídavě v proudu přiváděného a odváděného vzduchu a tím dochází k přenosu tepla nebo chladu (případně entalpie). Tyto výměníky patří mezi zařízení s nejvyšší účinností v oblasti přenosu tepla (entalpie). Proto je jejich použití vhodné ke všem vzduchotechnickým systémům s vyššími průtoky vzduchu. Jsou velmi vhodné jako součást sestavných jednotek pro přívod a odvod větracího vzduchu. Dochází pak ke snížení provozních nákladů a tím ke zkrácení návratnosti investic.

 

HRV

HRVDeskové rekuperátory HRV jsou určené k zpětnému získání tepelné energie z odváděného vzduchu ve vzduchotechnických systémech. Deskové rekuperátory HRV jsou vhodné do prostor s vysokými nároky na ohřev nebo chlazení. Před rekuperátory je nutné vždy nainstalovat filtr vzduchu, aby nedocházelo k zanášení a tím snižování jeho účinnosti. Rekuperátory jsou konstruovány tak, aby pasovali do vzduchotechnického systému VENTO pro odvod a přívod vzduchu.
 

HRZ

HRZ

Deskové rekuperátory HRZ jsou určené ke zpětnému získání tepelné energie z odváděného vzduchu ve vzduchotechnických systémech. Deskové rekuperátory HRZ mají vyšší účinnost, nižší tlakové ztráty a více doplňujících funkcí než rekuperátory HRV. Před rekuperátory je nutné vždy nainstalovat filtr vzduchu, aby nedocházelo k zanášení a tím snižování jeho účinnosti.

Rekuperátory HRZ je možné dodat v několika různých variantách podle Vašich požadavků: 

Deskové rekuperátory HRZ se dělí do dvou základních skupin:
HRZF – „flat“ respektuje zástavbové rozměry dané řady
HRZT – „thick“ minimalizuje zástavbovou plochu a je vyšší než rozměry dané řady

Dále se dělí dle provedení na levé BL a pravé BR a podle účinnostních tříd  - třída E2016 a E2018.

Rekuperátory HRZ lze objednat v následujícím provedení:

Obtok/bypass
R – ruční páka
X – servopohon s řídícím signálem 0-10V a napájení 24V
H – bez pohonu
24 – servopohon s řídícím signálem ON/OFF a napájením 24V
230 - servopohon s řídícím signálem ON/OFF a napájením 230V

Umístění pohonu klapky
D – dolní
B - boční

Eliminátor kapek
EK – eliminátor vestavěný
BE – bez eliminátoru

Katalogový list výrobní řady: HRZ.pdf. Prohlášení o vlastnostech výrobní řady: HRZ_shoda.pdf. Návod k použití výrobní řady: HRZ-navod-k-pouziti.pdf

 

 

RDCD

RDCD

Větrací jednotky s rekuperací tepla RDCD jsou určeny pro větrání bytů a rodinných domů a jsou vybaveny plastovým protiproudým výměníkem s účinností až 97%. Větrací jednotky RDCD jsou osazeny dvěma radiálními ventilátory s úspornými jednofázovými EC motory. Instalace se provádí ve vnitřních prostorách s maximální teplotou okolí v rozmezí 0 až 40 °C. V oblastech, kde jsou teploty často pod -5 °C, se doporučuje na sání čerstvého vzduchu instalovat předehřev vzduchu o odpovídajícím výkonu. Rekuperační jednotky jsou na straně sání i výtlaku vybaveny filtry G4 (volitelně na sání filtrem F7). Větrací jednotky jsou určené pro trvalý provoz.

 

VMCS

VMCS

Rekuperační jednotky Ructs jsou vhodné pro používání v domácnostech k rekuperaci vzduchu v jedné místnosti. Decentrální rekuperační jednotky Ructs dosahují díky svému keramickému výměníku účinnosti až 94%. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Rekuperační jednotky jsou vybaveny filtry G3 na vstupu i na výstupu se snadným čištěním a údržbou. Není nutný odvod kondenzátu. Součástí jednotek je čidlo relativní vlhkosti a čidlo intenzity osvětlení. Jednotky jsou osazeny reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz.

 

VL

VL

Lossnay VL jsou decentrální rekuperační jednotky určené pro větrání rezidenčních i komerčních prostor. Svislé rekuperační jednotky s křížovým výměníkem a účinností rekuperace tepla až 90% se vyznačují velmi nízkou spotřebou energie a tichým chodem i při maximálních otáčkách. Jednotky jsou vybaveny ventilátorem Sirocco, který optimalizuje proudění vzduchu a statický tlak, čímž jsou minimalizovány otáčky ventilátoru a tím i hladina hluku. Díky aplikaci MELCloud je možné rekuperační jednotky ovládat prostřednictvím počítače, telefonu nebo tabletu. 

Tiché rekuperační jednotky VL mají nejvyšší energetickou účinnost ve své třídě dle EU 1254/2014 a tím minimalizují provozní náklady. Díky variabilnímu nastavení průtoku je možné zjednodušit nastavení přívodu vzduchu a prostřednictvím signálu 0-10 V lze průtok měnit pomocí statických snímačů vlhkosti nebo CO2. Po připojení k vypínači světla je také možné provozovat jednotky na režim boost. Při ručním nebo automatickém přepnutí bypassu výměníku lze volit mezi větrání s výměnou nebo bez výměny tepla. Rekuperační jednotky VL jsou dostupné v levém a pravém provedení.

 

RUCTS

RUCTS

Rekuperační jednotky Ructs jsou vhodné pro používání v domácnostech k rekuperaci vzduchu v jedné místnosti. Decentrální rekuperační jednotky Ructs dosahují díky svému keramickému výměníku účinnosti až 94%. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Rekuperační jednotky jsou vybaveny filtry G3 na vstupu i na výstupu se snadným čištěním a údržbou. Není nutný odvod kondenzátu. Součástí jednotek je čidlo relativní vlhkosti a čidlo intenzity osvětlení. Jednotky jsou osazeny reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz. 

 

HRS-WM

HRS-WM

HRS-WM jsou decentrální rekuperační jednotky, které zajišťují výměnu vzduchu v jedné místnosti prostřednictvím dvou ventilátorů s bezkartáčovými DC motory s nízkou hlučností a nízkou spotřebou energie. Lokální rekuperační jednotky jsou vhodné pro rezidenční i komerční aplikace a vynikají kompaktním stylovým designem, nízkou hmotností a snadnou montáží s připojením na exteriér buď ze zadní nebo z boční strany jednotky. Jednotky mají díky entalpickému křížovému výměníku účinnost rekuperace tepla až 82% a jsou vhodné pro místnosti s plochou od 20 do 45 m2. Je možné přepínat mezi osmi výkonnostními stupni. 

Lokální rekuperační jednotky HRS-WM jsou vybaveny dálkovým ovládáním a integrovanými čidly CO2, teploty a relativní vlhkosti pro automatické řízení provozu dle potřeby. Díky dvoustupňové filtraci vzduchu dosahují rekuperační jednotky a 99% účinnosti filtrace. Jednotky mají integrovaný wifi modul a je možné je ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.