Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Střešní ventilátory

Střešní ventilátory

Střešní ventilátory slouží k  odvětrávání bytových domů, dílen, výrobních hal, restaurací a dalších objektů s plochou i šikmou střechou. V kategorii střešních ventilátorů nabízíme ventilátory, které jsou konstruované pro umístění a napojení na společné vedení v panelových domech nebo vzduchotechnické trasy vyústěné na střechu objektu.

RF

RF

Střešní radiální ventilátory RF s vertikálním výfukem jsou určeny k odsávání vzduchu z normálních prostor s rozšířením na venkovní prostory a prostory nechráněné před atmosférickými vlivy s rozsahem teplot v rozmezí -30 až +40°C.. Při volbě ventilátoru RF pro požadovaný průtok a tlak platí obecně pravidlo, že větší ventilátory s vyšším počtem pólů dosahují požadované parametry při nižších otáčkách, což přináší nižší hluk a vyšší životnost. Standardně vyráběná rozměrová a výkonová řada jednofázových i třífázových ventilátorů RF umožňuje projektantům ideálně optimalizovat všechny parametry. Ventilátor RF s vhodným (volitelným) střešním nástavcem lze umístit na ploché i šikmé střechy.

 

TH Mixvent

TH MixventStřešní diagonální dvouotáčkové ventilátory TH Mixvent a tříotáčkové TH 3V jsou univerzální pro přívod/odvod vzduchu (jednoduché otočení ventilátorového dílu). Ventilátory řady TH Mixvent a TH 3V jsou určené pro montáž na vodorovné střešní konstrukce nebo na montážní podstavce.
 

CRHB / CRHT

CRHB / CRHT

Střešní radiální ventilátory CRHB (230V) a CRHT (400V) jsou vhodné pro obecné vzduchotechnické aplikace. Ventilátory řady CRHB/CRHT jsou určené pro montáž na vodorovné střešní konstrukce nebo na montážní podstavce.

 

CRHB / CRVB Ecowatt

CRHB / CRVB Ecowatt

CRHB / CRVB Ecowatt - systém je založen na použití speciálních moderních prvků pro DCV systémy. Ventilátory CRHB / CRVB Ecowatt jsou vybavené inteligentním systémem s jednodeskovým počítačem, vestavěným diferenciálním čidlem tlaku, stejnosměrným EC motorem (elektronicky komutovaným), sériovým rozhraním RS 485, elektricky ovládanými odvodními talířovými ventily, čidly CO2, čidly relativní vlhkosti, programovatelnými časovými spínači pro ovládání odvodních talířových ventilů.

 

CRVB / CRVT

CRVB / CRVT

Ventilátory řady CRVB/CRVT jsou radiální střešní ventilátory vhodné pro větší průtoky a větší tlakové ztráty vzduchovodů. Skříň střešního ventilátoru CRVB/CRVT je konstruována pro vertikální výfuk vzduchu a je vyrobena z kombinace pozinkovaného ocelového plechu a plechu ze slitiny Al. Podstavec střešního ventilátoru CRVB/CRVT je z ocelového pozinkovaného plechu, galvanicky pokovené jsou i držáky, mřížka a šrouby. Stříška ventilátoru je vyrobena z Al plechu. Oběžné kolo ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami.

 

CTB

CTB

Střešní ventilátory typu CTB / CTB Ecowatt jsou radiální ventilátory určené k odvětrání dílen, kanceláří, komerčních prostor, barů a restaurací. Ventilátory CTB Ecowatt plus jsou vhodné pro odvětrání panelových a bytových domů díky inteligentnímu řídícímu systému DCV. Ventilátory CTB Ecowatt jsou vybaveny úspornými EC motory s kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti ventilátoru. Skříň ventilátorů CTB je z ocelového pozinkového plechu, je opatřena černým epoxidovým nátěrem. Všechny modely jsou vybaveny ochrannou sítí proti drobnému ptactvu.

 

CTHB / CTHT

CTHB / CTHT

Ventilátory typu CTHB / CTHT jsou radiální střešní ventilátory použitelné i jako požární ventilátory s požární odolností 400°C po dobu 2 hod. Konstrukce skříně ventilátoru, která je vyrobena z kombinace pozinkovaného ocelového plechu a plechu ze slitiny Al, umožňuje jejich použití pro odtah spalin. Ventilátory CTHB / CTHT jsou vhodné pro větší průtoky a větší tlakové ztráty vzduchovodů. Výfuk vzduchu je v horizontálním směru. Motor ventilátoru je uložen mimo proud vzduchu a má vlastní ventilační okruh. Ventilátory je možno regulovat transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček změnou napětí.

 

CTVB / CTVT

CTVB / CTVT

Ventilátory typu CTVB / CTVT jsou radiální střešní ventilátory, použitelné v režimu odvodu tepla a kouře dle ČSN EN 12 101-3 ve třídě F400 (F120). Konstrukce skříně, která je vyrobena z kombinace pozinkovaného ocelového plechu a plechu ze slitiny Al, umožňuje jejich použití pro odvod tepla a kouře. Jsou vhodné pro větší průtoky a větší tlakové ztráty vzduchovodů. Výfuk vzduchu ventilátorů CTVT / CTVB je ve vertikálním směru.

Motor ventilátoru je uložen mimo proud vzduchu a má vlastní ventilační okruh. Střešní ventilátory CTVT / CTVB je možno regulovat transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček změnou napětí. Elektronické, fázově řízené regulátory mohou způsobit intenzivní parazitní hluk ventilátoru v nízkých otáčkách. Třífázové ventilátory označené 380/415V je možno regulovat přepnutím vinutí hvězda/trojúhelník. Motory označené 230/380 lze provozovat pouze ve spojení do hvězdy a nelze je tímto způsobem regulovat.

 

HCTB / HCTT

HCTB / HCTT

Axiální střešní ventilátory HCTB / HCTT jsou určené pro přívod (A) i odvod (B) vzduchu. Ventilátory slouží k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola a je určen pro prostory bez nebezpečí výbuchu. Ventilátory jsou vhodné svojí konstrukcí pro větrání průmyslových hal, provozoven, bazénů a skladů.

 

MX

MXStřešní radiální ventilátory typu MX jsou vhodné pro obecné vzduchotechnické aplikace. Ventilátory řady MX jsou určené pro montáž na vodorovné střešní konstrukce nebo na montážní podstavce. Ventilátory jsou vhodné a nejčastěji používané pro odvětrávání panelových domů.
 

DVS

DVS

Střešní odvodní ventilátory DVS jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložen na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Regulace otáček je možná změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče. Ventilátory DVS mají vertikální výtlak. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi či nevyváženost oběžného kola. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DVSI

DVSI

Střešní odvodní ventilátory DVSI jsou hlukově izolované ventilátory vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložen na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Ventilátory DVSI mají vertikální výtlak a jsou hlukově a tepelně izolovaný 50 mm minerální vlnou. Rychlost otáček lze regulovat změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DHS

DHS

Střešní odvodní ventilátory DHS jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložený na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Regulace otáček je možná změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče. Ventilátory DHS mají horizontální výtlak. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi či nevyváženost oběžného kola. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DHA

DHA

Ventilátory DHA jsou přívodní střešní ventilátory. Ventilátory jsou vybavené axiálním oběžným kolem a AC motorem s vnějším rotorem. Plášť ventilátoru a základový rám jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu opatřeného nátěrem. Výfuková hlavice je vyrobena z vysoce odolného hliníku. Otáčky ventilátorů jsou regulovatelné změnou napětí prostřednictvím transformátorového regulátoru nebo tyristoru (u verze na 230V).

 

TFSR / TFSK

TFSR / TFSK

Střešní ventilátory TFSR / TFSK jsou jednostranně sací radiální ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami a vnějším rotorem. Plášť ventilátoru je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s povrchovou úpravou práškovým nátěrem ve standardní černé barvě. Ventilátory TFSR mají kruhové napojení a ventilátory TFSK mají čtvercovou základovou desku. Ventilátory jsou v provedení se standardním AC motorem, tak i s energeticky úsporným EC motorem. Pro snadnější servis a údržbu jsou ventilátory vybaveny výklopným oběžným kolem a jsou osazeny ochrannou mřížkou zabraňující neúmyslnému kontaktu s oběžným kolem.

 

ZRS

ZRSRadiální komínové ventilátory ZRS jsou určené pro odtah spalin z komína o maximální teplotě 200°C. Ventilátory jsou speciálně vybaveny dvěma oběžnými koly, jedno slouží pro odtah spalin a druhé pro chlazení motoru ventilátoru. Ventilátory ZRS se doporučují do krbů o ploše topeniště max. 0,80 m2. Ventilátory odstraňuje zpětný tah komínu. Doporučujeme používat ventilátory včetně regulátoru otáček.
 

DVV

DVV

Střešní ventilátor do vyšších teplot DVV jsou určené pro odvod čistého vzduchu s maximální teplotou 120 °C. Střešní odvodní radiální ventilátory DVV jsou vhodné pro náročnější aplikace, kde se s výhodou využije jejich možnost odvádět vzduch o trvalé teplotě od -20 do 120 °C. Ventilátory DVV mají vysoce účinné motory IE1 / IE2 umístěné mimo proud vzduchu s radiálním oběžným kolem z pozinkové oceli. Na poptávku je možné ventilátory osadit elektrickým ohřívačem pro možnost instalace v nižších teplotách.

 

TPSB

TPSB

Radiální střešní ventilátory TPSB jsou určené pro vodorovné střešní konstrukce nebo s použitím příslušného příslušenství i na šikmé střechy. Ventilátory TPSB mají speciální patentovaný design krytu oběžného kola pro dosažené vysokého výkonu a celkově nízkého instalačního profilu, čímž se značně rozšířila možnost jejich použití.

 

DVN

DVNRadiální střešní odvodní ventilátory DVN jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký vzduchový výkon. Ventilátory DVN jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějšími rotory, které jsou uloženy na antivibračních patkách. Otáčky ventilátorů je možné regulovat transformátorem změnou napětí (motory IEC) nebo pomocí frekvenčního měniče. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu a je opatřena práškovým nátěrem. Maximální teplota přepravovaného vzduchu je 120 °C.
 

DVNI

DVNIStřešní hlukově izolované radiální ventilátory DVNI jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký vzduchový výkon a nízkou hlučnost. Ventilátory DVN jsou vyrobeny z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Odvodní ventilátory DVNI jsou vybaveny oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějšími rotory, který jsou uloženy na antivibračních patkách. Plášť střešních ventilátorů DVNI jsou hlukově izolovány 50 mm vrstvou minerální vlny. Maximální teplota přepravovaného vzduchu je 120 °C.
 

DVC / DVC-P

DVC / DVC-P

Ventilátory DVC jsou odvodní střešní ventilátory s EC energeticky úsporným motorem. Ventilátor DVC je vyroben z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Otáčky ventilátoru se regulují externím signálem 0-10V. Ventilátor DVC má ve svorkovnici integrovaný potenciometr, kterým lze snadno změnit pracovní bod. Odvodní střešní ventilátor DVC je vybaven oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami z polyamidu PU (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu (velikost 315 až 710).

Střešní odvodní ventilátory DVC-P jsou vybaveny EC motorem, tlakovým čidlem a regulátorem konstantního tlaku pro regulaci otáček v závislosti na změně tlaku VZT potrubního systému. Ventilátor DVC-P má oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami, které jsou vyrobené z polyamidu PA (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu PP (velikost 315 až 710). Motory střešních ventilátorů velikosti 355 až 710 jsou zavěšeny na efektivních tlumičích vibrací. Skříň ventilátoru DVC-P je vyrobena z hliníku a základová deska z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DVCI / DVCI-P

DVCI / DVCI-P

Izolované ventilátory DVCI jsou odvodní střešní ventilátory s EC energeticky úsporným motorem. Ventilátor DVCI je vyroben z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Otáčky ventilátoru se regulují externím signálem 0-10V. Ventilátor DVCI má ve svorkovnici integrovaný potenciometr, kterým lze snadno změnit pracovní bod. Odvodní izolovaný střešní ventilátor DVCI je vybaven oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami z polyamidu PU (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu (velikost 315 až 710).

Izolované střešní odvodní ventilátory DVCI-P jsou vybaveny EC motorem, tlakovým čidlem a regulátorem konstantního tlaku, pro regulaci otáček v závislosti na změně tlaku VZT potrubního systému. Ventilátor DVCI-P má oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami, které jsou vyrobené z polyamidu PA (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu PP (velikost 315 až 710). Motory střešních ventilátorů velikosti 355 až 710 jsou zavěšeny na efektivních tlumičích vibrací. Skříň ventilátoru DVCI-P je vyrobena z hliníku a základová deska z pozinkovaného ocelového plechu. Ventilátor DVCI-P je tepelně a hlukově izolovaný 50 mm minerální vlnou.

 

TFC / TFC-P

TFC / TFC-P

Střešní ventilátory TFC s EC motorem jsou určeny pro obytné a komerční objekty. Ventilátor TFC má vestavěný potenciometr, kterým je možné přesně nastavit požadovaný vzduchový výkon. Servisní vypínač je umístěn na plášti ventilátoru. Výklopná konstrukce usnadňuje servis a údržbu.

Střešní ventilátor TFC-P s EC motorem je určen pro obytné a komerční objekty. Ventilátor TFC-P obsahuje vestavěnou regulaci konstantního tlaku VAV s možností jednoduché přeměny na regulaci konstantního průtoku vzduchu CAV. Servisní vypínač je umístěn na plášti ventilátoru. Výklopná konstrukce usnadňuje servis a údržbu.