Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Střešní ventilátory

Střešní ventilátory

Střešní ventilátory slouží k  odvětrávání bytových domů, dílen, výrobních hal, restaurací a dalších objektů s plochou i šikmou střechou. V kategorii střešních ventilátorů nabízíme ventilátory, které jsou konstruované pro umístění a napojení na společné vedení v panelových domech nebo vzduchotechnické trasy vyústěné na střechu objektu.

DVS

DVS

Střešní odvodní ventilátory DVS jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložen na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Regulace otáček je možná změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče. Ventilátory DVS mají vertikální výtlak. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi či nevyváženost oběžného kola. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DVSI

DVSI

Střešní odvodní ventilátory DVSI jsou hlukově izolované ventilátory vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložen na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Ventilátory DVSI mají vertikální výtlak a jsou hlukově a tepelně izolovaný 50 mm minerální vlnou. Rychlost otáček lze regulovat změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DHS

DHS

DHS jsou střešní odvodní ventilátory vybavené radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Radiální střešní ventilátory mají asynchronní motor s vinutím nakrátko uložený na antivibračních patkách, které zabraňují přenosu chvění a externím rotorem se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Regulace otáček je možná změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče.

Střešní ventilátory DHS mají horizontální výtlak. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi či nevyváženost oběžného kola. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu.

 

RF

RF

Střešní radiální ventilátory RF s vertikálním výfukem jsou určeny k odsávání vzduchu z normálních prostor s rozšířením na venkovní prostory a prostory nechráněné před atmosférickými vlivy s rozsahem teplot v rozmezí -30 až +40 °C. Při volbě ventilátoru RF pro požadovaný průtok a tlak platí obecně pravidlo, že větší ventilátory s vyšším počtem pólů dosahují požadované parametry při nižších otáčkách, což přináší nižší hluk a vyšší životnost. Standardně vyráběná rozměrová a výkonová řada jednofázových i třífázových ventilátorů RF umožňuje projektantům ideálně optimalizovat všechny parametry. Ventilátor RF s vhodným (volitelným) střešním nástavcem lze umístit na ploché i šikmé střechy.

 

TH Mixvent

TH Mixvent

Univerzální střešní ventilátory TH Mixvent 3V / Ecowatt jsou vhodné pro odvod i přívod vzduchu díky jednoduchému otočení ventilátorového dílu. Ventilátory TH Mixvent 3V / Ecowatt je možné použít společně s rekuperačním výměníkem např. MRW (dvojice ventilátorů – jeden přívod, druhý odvod). Střešní ventilátory TH 3V / Ecowatt jsou určené k montáži na vodorovné střešní konstrukce nebo zděné sokly.

 

CRHB / CRHT

CRHB / CRHT

Střešní ventilátory CRHT / CRHB jsou konstruovány pro horizontální výfuk. Ventilátory CRHB / CRHT jsou určené k montáži na rovné střešní konstrukce k odvětrání v obecných vzduchotechnických aplikacích. Střešní ventilátory CRHB / CRHT mají skříň a stříšku vyrobenou z hliníkového plechu. Napájení ventilátorů CRHB 230V a ventilátorů CRHT 230/400V.

 

CRHB / CRVB Ecowatt

CRHB / CRVB Ecowatt

Střešní ventilátory CRHB / CRVB N Ecowatt jsou konstruovány pro horizontální výfuk vzduchu. Ventilátory CRHB / CRVB N Ecowatt jsou určené k montáži na rovné střešní konstrukce k odvětrání v obecných vzduchotechnických aplikacích. Střešní ventilátory CRHB / CRVB N Ecowatt mají skříň a stříšku vyrobenou z hliníkového plechu. Ventilátory CRHB / CRVB N Ecowat mají úsporné EC motory.

 

CRVB / CRVT

CRVB / CRVT

Radiální střešní ventilátory CRVB / CRVT jsou vhodné pro větší průtoky a větší tlakové ztráty vzduchovodů. Skříň střešního ventilátoru CRVB / CRVT je konstruována pro vertikální výfuk vzduchu a je vyrobena z kombinace pozinkovaného ocelového plechu a plechu ze slitiny Al. Podstavec střešního ventilátoru CRVB / CRVT je z ocelového pozinkovaného plechu, galvanicky pokovené jsou i držáky, mřížka a šrouby. Stříška ventilátoru je vyrobena z Al plechu. Oběžné kolo ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami.

 

CTB

CTB

Střešní ventilátory typu CTB / CTB Ecowatt jsou radiální ventilátory určené k odvětrání dílen, kanceláří, komerčních prostor, barů a restaurací. Ventilátory CTB Ecowatt plus jsou vhodné pro odvětrání panelových a bytových domů díky inteligentnímu řídícímu systému DCV. Ventilátory CTB Ecowatt jsou vybaveny úspornými EC motory s kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti ventilátoru. Skříň ventilátorů CTB je z ocelového pozinkového plechu, je opatřena černým epoxidovým nátěrem. Všechny modely jsou vybaveny ochrannou sítí proti drobnému ptactvu.

 

CTHB / CTHT

CTHB / CTHT

Střešní ventilátory typu CTHB / CTHT jsou určené k posílení tahu komína a k obecným vzduchotechnickým aplikacím. Skříň střešních ventilátorů CRHB / CTHT je konstruována pro horizontální výfuk vzdušiny. Ventilátory mají motory s trvalou pracovní teplotou od -40 do 200 °C, vybavené jsou kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti a termopojistkou.

 

CTVB / CTVT

CTVB / CTVT

Střešní ventilátory CTVB / CTVT s radiálním oběžným kolem jsou vhodné pro odvětrávání průmyslových objektů, hal a skladovacích prostor. Skříň ventilátorů je uzpůsobena pro horizontální nebo vertikální výfuk vzdušniny. Stříška a skříň ventilátorů je vyrobena z AL plechu, podstavec je z ocelového pozinkovaného plechu. Motor je umístěn mimo proud vzdušniny. Střešní ventilátor CTVB / CTVT má ventilaci motoru ze strany skříně.

 

HCTB / HCTT

HCTB / HCTT

Axiální střešní ventilátory HCTB / HCTT jsou určené pro přívod (A) i odvod (B) vzduchu. Ventilátory slouží k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola a je určen pro prostory bez nebezpečí výbuchu. Ventilátory jsou vhodné svojí konstrukcí pro větrání průmyslových hal, provozoven, bazénů a skladů.

 

DVV

DVV

Střešní ventilátory do vyšších teplot DVV jsou určené pro odvod čistého vzduchu s maximální teplotou 120 °C. Střešní odvodní radiální ventilátory DVV jsou vhodné pro náročnější aplikace, kde se s výhodou využije jejich možnost odvádět vzduch o trvalé teplotě od -20 do 120 °C. Ventilátory DVV mají vysoce účinné motory IE1 / IE2 umístěné mimo proud vzduchu s radiálním oběžným kolem z pozinkové oceli. Na poptávku je možné ventilátor osadit elektrickým ohřívačem pro možnost instalace v nižších teplotách.

 

TFSR / TFSK

TFSR / TFSK

TFSR / TFSK jsou jednostranně sací střešní ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami a vnějším rotorem. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s povrchovou úpravou práškovým nátěrem ve standardní černé barvě. Radiální střešní ventilátory TFSR mají kruhové napojení a ventilátory TFSK mají čtvercovou základovou desku. Ventilátory jsou v provedení se standardním AC motorem i s energeticky úsporným EC motorem. Pro snadnější servis a údržbu jsou ventilátory vybaveny výklopným oběžným kolem a jsou osazeny ochrannou mřížkou zabraňující neúmyslnému kontaktu s oběžným kolem.

 

ZRS

ZRS

ZRS jsou radiální komínové ventilátory určené pro odtah spalin z komína o maximální teplotě 200°C. Ventilátory jsou speciálně vybaveny dvěma oběžnými koly, jedno slouží pro odtah spalin a druhé pro chlazení motoru ventilátoru. Ventilátory ZRS se doporučují do krbů o ploše topeniště max. 0,80 m2. Krbové ventilátory odstraňují zpětný tah komínu. Doporučujeme používat ventilátory včetně regulátoru otáček.

 

TPSB

TPSB

Radiální střešní ventilátory TPSB jsou určené pro vodorovné střešní konstrukce nebo s použitím příslušného příslušenství i na šikmé střechy. Ventilátory TPSB mají speciální patentovaný design krytu oběžného kola pro dosažené vysokého výkonu a celkově nízkého instalačního profilu, čímž se značně rozšířila možnost jejich použití.

 

DVN

DVN

Radiální střešní odvodní ventilátory DVN jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký vzduchový výkon. Ventilátory DVN jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějšími rotory, které jsou uloženy na antivibračních patkách. Otáčky ventilátorů je možné regulovat transformátorem změnou napětí (motory IEC) nebo pomocí frekvenčního měniče. Plášť ventilátorů je vyroben z hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu a je opatřena práškovým nátěrem. Maximální teplota přepravovaného vzduchu je 120 °C.

 

DVNI

DVNI

Střešní hlukově izolované radiální ventilátory DVNI jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký vzduchový výkon a nízkou hlučnost. Ventilátory DVN jsou vyrobeny z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Odvodní ventilátory DVNI jsou vybaveny oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějšími rotory, který jsou uloženy na antivibračních patkách. Plášť střešních ventilátorů DVNI jsou hlukově izolovány 50 mm vrstvou minerální vlny. Maximální teplota přepravovaného vzduchu je 120 °C.

 

DVC / DVC-P

DVC / DVC-P

Ventilátory DVC jsou odvodní střešní ventilátory s EC energeticky úsporným motorem. Ventilátor DVC je vyroben z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Otáčky ventilátoru se regulují externím signálem 0-10V. Ventilátor DVC má ve svorkovnici integrovaný potenciometr, kterým lze snadno změnit pracovní bod. Odvodní střešní ventilátor DVC je vybaven oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami z polyamidu PU (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu (velikost 315 až 710).

Střešní odvodní ventilátory DVC-P jsou vybaveny EC motorem, tlakovým čidlem a regulátorem konstantního tlaku pro regulaci otáček v závislosti na změně tlaku VZT potrubního systému. Ventilátor DVC-P má oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami, které jsou vyrobené z polyamidu PA (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu PP (velikost 315 až 710). Motory střešních ventilátorů velikosti 355 až 710 jsou zavěšeny na efektivních tlumičích vibrací. Skříň ventilátoru DVC-P je vyrobena z hliníku a základová deska z pozinkovaného ocelového plechu.

 

DVCI / DVCI-P

DVCI / DVCI-P

Izolované ventilátory DVCI jsou odvodní střešní ventilátory s EC energeticky úsporným motorem. Ventilátor DVCI je vyroben z vysoce odolného hliníku, základová deska je z pozinkovaného ocelového plechu. Otáčky ventilátoru se regulují externím signálem 0-10V. Ventilátor DVCI má ve svorkovnici integrovaný potenciometr, kterým lze snadno změnit pracovní bod. Odvodní izolovaný střešní ventilátor DVCI je vybaven oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami z polyamidu PU (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu (velikost 315 až 710).

Izolované střešní odvodní ventilátory DVCI-P jsou vybaveny EC motorem, tlakovým čidlem a regulátorem konstantního tlaku, pro regulaci otáček v závislosti na změně tlaku VZT potrubního systému. Ventilátor DVCI-P má oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami, které jsou vyrobené z polyamidu PA (velikost 190 a 225) nebo polypropylenu PP (velikost 315 až 710). Motory střešních ventilátorů velikosti 355 až 710 jsou zavěšeny na efektivních tlumičích vibrací. Skříň ventilátoru DVCI-P je vyrobena z hliníku a základová deska z pozinkovaného ocelového plechu. Ventilátor DVCI-P je tepelně a hlukově izolovaný 50 mm minerální vlnou.

 

TFC / TFC-P

TFC / TFC-P

Strešné úsporné ventilátory TFC s EC motorom sú určené pre obytné a komerčné objekty. Ventilátory TFC majú vstavaný potenciometer, ktorým je možné presne nastaviť požadovaný vzduchový výkon. Servisný vypínač je umiestnený na plášti ventilátorov. Výklopná konštrukcia uľahčuje servis a údržbu.

Strešné úsporné ventilátory TFC-P s EC motorom jsoou určené pre obytné a komerčné objekty. Ventilátory TFC-P majú vstavanú reguláciu konštantného tlaku VAV s možnosťou jednoduchej premeny na reguláciu konštantného prietoku vzduchu CAV. Servisný vypínač je umiestnený na plášti ventilátorov. Výklopná konštrukcia uľahčuje servis a údržbu.

 

Tiracamino

Tiracamino

Ventilátor Tiracamino TC 10 M je určený pro zesílení tahu komína při otevřeném ohni. Odtahový ventilátor Tiracamino je vhodný pro trvalý provoz při teplotách až do 200 °C. Ventilátor je vybaven speciální ocelovou konstrukcí pro odolnost vůči povětrnostním vlivům. Komínový ventilátor Tiracamino je možné použít i jako klasický odvodní střešní ventilátor.