Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Protidešťové žaluzie

Protidešťové žaluzie

Protidešťové žaluzie slouží především k ochraně sacích a výfukových vývodů vzduchotechnických rozvodů. Protidešťové žaluzie dále jsou využívány také jako funkční architektonický prvek s velkým množstvím povrchových variant a především barev (dle vzorníku RAL). V neposlední řadě slouží protidešťové žaluzie k zamezení přímého pohledu do chráněných prostor, otvorů ať už v potrubí nebo přímo na fasádách obytných, kancelářských či průmyslových objektů.

PRG

PRG

Přívodní protidešťové žaluzie PRG mají rám i lamely z šedého plastu RAL 7035. Lamely větracích žaluzií jsou pevné v úhlu 45°. Protidešťové žaluzie pro přívod vzduchu jsou čtvercové s možností připojení na kruhové potrubí. Větrací protidešťové žaluzie PRG se instalují na povrch, na fasádu či stěnu objektu. Maximální rychlost vzduchu u čtyřhranných protidešťových žaluzií je 12 m/s. Maximální teplota 70 °C.

 

TWG

TWG

Protidešťové žaluzie TWG jsou určené pro čtvercové i kruhové vzduchotechnické potrubí. Protidešťové žaluzie TWG mají pevné šikmé lamely. Protidešťové žaluzie TWG jsou z pozinkovaného plechu. Protidešťové větrací žaluzie TWG jsou opatřené sítí proti vnikání drobného ptactva. Pozední rám a připojení na kruhové potrubí protidešťové žaluzie je možné dodat na zakázku.

 

IWG

IWG

Protidešťové žaluzie IWG jsou určené pro čtyřhranné vzduchotechnické potrubí. Protidešťové žaluzie IWG mají pevné šikmé lamely. Protidešťové žaluzie IWG jsou z pozinkovaného plechu. Protidešťové větrací žaluzie IWG jsou opatřené sítí proti vnikání drobného ptactva. Pozední rám protidešťové žaluzie je možné dodat na zakázku.

 

PDZM

PDZM

PDZM jsou protidešťové žaluzie sloužící jako distribuční elementy pro přívod i odvod vzduchu. Jsou určené k instalaci přímo do čtyřhranného potrubí nebo do zdi. Hlavním účelem protidešťových žaluzií je ochrana sacích a výfukových vývodů vzduchotechnických rozvodů.

Protidešťové žaluzie PDZM se vyrábí se zástavbovou hloubkou 70 mm (PDZM 70 - standardně dodávané) nebo 40 mm(PDZM 40 - na poptávku) z následujících materiálů - pozinkovaný ocelový plech, pozinkovaný ocelový plech s povrchovým lakováním RAL 9010titanzinkový plech EN 988 nebo hliníkový plech. Na poptání je možné dodat žaluzie vyrobené z nerezového plechu AISI 304 nebo z měděného plechu.

Žaluzie se dodávají bez otvorů pro připevnění, s otvory pro připevnění v pohledové části nebo s upevňovacím rámembez otvorů pro připevnění. Ten je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu.

Žaluzie jsou dodávány bez příslušenství nebo s příslušenstvím jako je síť proti vniknutí ptactva, síť proti vniknutí hmyzu (sítě jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu) nebo s filtrem G2.

 

IGC

IGC

Kruhové větrací žaluzie IGC jsou určené pro venkovní montáž. Protidešťové žaluzie lze použít na přívod i odvod vzduchu. Kruhové větrací mřížky IGC jsou vybaveny ochranným pletivem (velikost oka 10x10 mm). Připojovací rozměry do kruhového potrubí ø 100-1250 mm. Protidešťové žaluzie IGC jsou vyrobeny z hliníku do průměru 500 mm, od průměru 630 mm jsou z pozinkované oceli. Rozestup lamel je 20 mm, sklon lamel je 35°. Ochranné pletivo je drát z ušlechtilé oceli. Protidešťové hliníkové žaluzie IGC se připojují přímo do kruhového vzduchotechnické potrubí zasunutím. K fixaci lze využít otvory pro šrouby předvrtané v rámečku.

 

IGK

IGKPevné žaluzie IGK jsou určené do kruhového potrubí k montáži na stěnu. Žaluzie IGK jsou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu a opatřené ochrannou síťkou.
 

PZ

PZ

Čtyřhranné protidešťové žaluzie PZ jsou koncové vzduchotechnické potrubní elementy určené pro zakrytí čtyřhranného otvoru pro nasávání a výfuk vzdušniny v rozměrech produktové řady Vento. Protidešťové větrací žaluzie PZ jsou určené pro montáž ve vodorovné poloze na fasádu. Rozsah pracovních teplot je -40 °C až 80 °C. Protidešťové žaluzie jsou vyrobené z galvanicky pozinkovaného plechu v šedé barvě RAL 7040.

 

PZ IMOS

PZ IMOS

Protidešťové žaluzie PZ IMOS jsou určené k montáži na fasádu nebo na vnější stranu VZT zařízení, aby zabránili vniknutí vody, ptactva, popř. větších nečistot do vzduchotechnických systémů. Protidešťové žaluzie PZ jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu s úzkými lamelami, mohou být vybaveny sítí s oky 10x10 a také mohou být opatřeny práškovou barvou dle vzorníku RAL. Pro snadnou montáž do zdi nebo potrubí je možné objednat montážní rám UR-PZ.


V případě zájmu o některou z těchto protidešťových žaluzií prosím zašlete poptávku obchod@ventilatory.net požadovanými rozměry a materiálem z kterého má být PZ vyrobena, popř. nás kontaktujte telefonicky 417 565 655

PZZN - Protidešťová žaluzie vyrobená z pozinkované oceli s úzkými lamelami (45 mm)
PZ-ZNS - Protidešťová žaluzie vyrobená z pozinkované oceli s širokými lamelami (90 mm)
PZAL - Protidešťová žaluzie vyrobená z hliníku s úzkými lamelami (34,5 mm)
PZALS - Protidešťová žaluzie vyrobená z hliníku s širokými lamelami (90 mm)
PZAL-40 - Protidešťová žaluzie vyrobená z hliníku s 40 mm širokým vnějším rámem
PZAL-40-F - Protidešťová žaluzie vyrobená z hliníku s 40 mm širokým vnějším rámem a vybavená filtrem G4
PZCU – Protidešťová žaluzie vyrobená z mědi
PZTIZN - Protidešťová žaluzie vyrobená z Titan-zinku
PZ A304/PZA316 – Protidešťová žaluzie vyrobená z nerezu

S – označuje navíc svařovanou síť
RAL – povrchová úprava

 

PDZ

PDZ

Protidešťové žaluzie PDZ jsou určené pro montáž na fasádu či na vnější stranu čtyřhranného VZT potrubí, aby zabránily vniknutí vody nebo větších nečistot do vzduchotechnického systému. Protidešťové větrací žaluzie PDZ jsou vyrobena z pozinkovaného plechu a jsou standardně vybavené pletivem proti hmyzu či drobným živočichům.

Na dotaz je možné dodat provedení z hliníkového plechu. Hloubka rámu protidešťové žaluzie je do rozměru 1000x1000 mm je 40 mm, u rozměrů nad 1000x1000 je hloubka 60 mm. Na dotaz je možné dodat veškeré odstíny RAL, také je možné dodat s pozedním rámem pro jednodušší a rychlejší montáž protidešťových žaluzií.

PDZ

 

SMF

SMF

SMF jsou univerzální protidešťové žaluzie určené k montáži na fasády domů, zdi nebo omítky. Čtyřhranné ploché žaluzie mají lamely formované do tvaru písmene Z, díky čemuž nehrozí průnik vody do potrubí. Nerezové protidešťové žaluzie SMF nemají hrdlo a je možné je kombinovat s průměrem potrubí do 185 mm.