Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Vyústky na potrubí

Vyústky na potrubí

Vyústky jsou nejpoužívanějším distribučním elementem v průmyslové vzduchotechnice a instalují se přímo na potrubí - kruhové i čtyřhranné. Vyústky se dodávají podle počtu řad otočných lamel jako jednořadé nebo dvouřadé. Vyústky jednořadé se instalují převážně pro odvod vzduchu, dvouřadé pro přívod vzduchu. Podle požadavku mohou být vyústky vybaveny několika různými typy regulace.

VNM

VNM

Vyústky VNM pro čtyřhranné potrubí jsou koncové vzduchotechnické elementy určené pro přívod i odvod vzduchu v klimatizovaných, větraných a vytápěných prostorech. Sestava vyústky VNM je tvořena obdélníkovým rámem, ve kterém je upevněna jedna nebo dvě řady nastavitelných listů s roztečí 20 mm (vyústka jednořadá nebo dvouřadá) a regulací nebo upevňovacím rámečkem. Dále je možné dodat vyústku s regulací R1 s protiběžnými listy, R2 s naklápěcím ramenem náběhových listů a R3 s pevnou a posuvnou regulační lištou souběžnou s rámem vyústky. Na dotaz jsou regulace R5 s velkoplošným vyklápěcím listem a R6 s pevnou a posuvnou regulační lištou umístěnou šikmo vůči rámu vyústky.

Čtyřhranné vyústky VNM jsou vyrobené z hliníkových profilů s upevňovacím rámečkem bez úchytů UR, s upevňovacím rámem s úchyty pro závitové tyče UR1 nebo s upevňovacím rámem s úchyty pro zazdění UR2. Další provedení vyústek VNM, které je nutné zvolit je možnost skrytého uchycení (pérové sponky) nebo s uchycením na šrouby S a natočením lamel A vodorovně nebo B svisle. Těsnost vyústek je zajištěna těsněním po obvodě. Vyústky jsou určené pro prostředí chráněné proti povětrnostním vlivům s klasifikací klimatických podmínek třídy 3K5, bez kondenzace, námrazy, tvorby ledu a bez vody i z jiných zdrojů než z deště dle EN 60 721-3-3 zm.A2.

Na dotaz je možné dodat rámy vyústek a otočných listů s vypalovacím lakem v libovolném odstínu RAL.

 

VNKM

VNKM

Vyústky VNKM pro kruhové VZT potrubí jsou koncové vzduchotechnické elementy určené pro distribuci vzduchu v klimatizovaných, větraných a vytápěných prostorech. Sestava vyústek VNKM je tvořena obdélníkovým rámem, ve kterém je upevněna jedna nebo dvě řady otočných listů (vyústka jednořadá nebo dvouřadá). Dále je možné dodat vyústku s regulací R1 s protiběžnými listy, R2 s naklápěcím ramenem náběhových listů a R3 s pevnou a posuvnou regulační lištou souběžnou s rámem vyústky. Na dotaz jsou regulace R5 s velkoplošným vyklápěcím listem a R6 s pevnou a posuvnou regulační lištou umístěnou šikmo vůči rámu vyústky.

Kruhové vyústky VNKM jsou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu s uchycením pomocí šroubů. Těsnost vyústek je zajištěna těsněním po obvodě. Vyústky jsou určené pro prostředí chráněné proti povětrnostním vlivům s klasifikací klimatických podmínek třídy 3K5, bez kondenzace, námrazy, tvorby ledu a bez vody i z jiných zdrojů než z deště dle EN 60 721-3-3 zm.A2.

Na dotaz je možné dodat rámy vyústek a otočných listů s vypalovacím lakem v odstínu stupnice RAL.

 

NOVA A

NOVA A

Vyústky NOVA-A jsou koncové vzduchotechnické elementy pro distribuci vzduchu v klimatizovaných, větraných a vytápěných prostorech. Vyústky jsou vyrobené z eloxovaných hliníkových profilů, na poptávku lze dodat lakované. Vyústky NOVA-A se dodávají v provedení jednořadém, dvouřadém a s regulací R1. Vyústky je možné instalovat přímo do čtyřhranného potrubí, stěny nebo stropu. Vybavena také může být upínáním pomocí šroubů na čelní straně mřížky nebo pružin. Maximální teplota proudícího vzduchu je 50°C.

 

NOVA B

NOVA B

Vyústky NOVA-B jsou koncové vzduchotechnické elementy pro distribuci vzduchu v klimatizovaných, větraných a vytápěných prostorech. Vyústky NOVA-B se dodávají v provedení jednořadém, dvouřadém, s třemi typy regulace R1, R2, R3 a upevňovacím rámečkem. Vyústky je možné instalovat přímo do čtyřhranného potrubí, stěny nebo stropu. Vyústky můžou být vybavené upínáním pomocí šroubů na čelní straně mřížky nebo pružin. Nastavitelné přední lamely jsou standardně v horizontálním provedení. Maximální teplota proudícího vzduchu je 50°C.

Vyústky jsou vyrobené z pozinkovaných ocelových profilů, na poptávku lze dodat vyústky lakované. Na dotaz je možné dodat vyústky z nerezové oceli A-304, která je vhodná především pro potravinářský průmysl a A-316 pro agresivnější prostředí, například s podílem chlóru.

 

NOVA C

NOVA C

Vyústky NOVA-C jsou koncové vzduchotechnické elementy pro distribuci vzduchu v klimatizovaných, větraných a vytápěných prostorech určené výhradně k instalaci do kruhového potrubí. Vyústky NOVA-C se dodávají v provedení jednořadém, dvouřadém a s regulací R1. Vyústky je možné instalovat pouze do kruhového potrubí pomocí šroubů na čelní straně mřížky. Nastavitelné přední lamely jsou standardně ve vertikálním provedení. Maximální teplota proudícího vzduchu je 50°C.

Vyústky jsou vyrobené z pozinkovaných ocelových profilů, na poptávku lze dodat vyústky lakované. Na poptávku je možné dodat vyústky z nerezové oceli A-304, která je vhodná především pro potravinářský průmysl a A-316 pro agresivnější prostředí například s podílem chlóru.