Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Ventilátory - kruhové potrubí

Ventilátory - kruhové potrubí

Ventilátory do kruhového potrubí jsou vhodné pro centrální odvětrávání komerčních objektů, rodinných domů, hygienických zařízení nebo dílen. V kategorii ventilátorů pro kruhové potrubí jsou všechny typy ventilátorů – axiální, radiální, diagonální – které mají hrdlo v kruhovém průměru. Nejprodávanější typy do bytových zástaveb jsou ventilátory TD Silent, TD Mixvent a RVK, které díky plastové konstrukci dosahují velmi příznivých hlukových parametrů. Pro průmyslové aplikace s relativně větší tlakovou ztrátou se nejčastěji používají ventilátory RM nebo KD.

K / K EC

K / K EC

Radiální ventilátory K jsou určeny k montáži do kruhového potrubí. Potrubní ventilátory jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Díky zvýšené těsnosti pláště ventilátorů, el. svorkovnici s IP55 a kabelové průchodce M20 s IP68 je možné použít tyto ventilátory do venkovního prostředí bez ochranné stříšky.

 

TD

TD

Potrubní diagonální ventilátory TD Mixvent jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Skříň ventilátorů u typů 160-800 je vyrobena z kvalitního houževnatého polypropylenu. V případě velikostí 1000 až 6000 je skříň vyrobena z kvalitního galvanizovaného plechu a je opatřena epoxidovým nátěrem.

Potrubní ventilátory TD Mixvent dodáváme ve standardním provedení s odolností do 40 °C resp. 60 °C od velikosti 200 mm. Aktuálně dodávaná 3V verze řady TD Mixvent poskytuje rozsah průtoku vzduchu od 180 až do cca 5 000 m3/hod.

Ventilátory TD se také dodávají ve variantě s integrovaným doběhem - označení "T" bez možnosti regulace. Varianty bez označení jsou dvouotáčkové, označení 3V je možné regulovat 3-stupňovým regulátorem.

Ventilátory TD Mixvent je možno je instalovat ve vodorovné i ve svislé poloze. Unikátní konstrukce nosné konzoly umožňuje montáž nebo demontáž sestavy motoru a oběžného kola bez demontáže potrubí. Ventilátory TD Mixvent mají motory s kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti. Součástí ventilátorů typu TD Mixvent je montážní konzole, která umožňuje jejich snadné uchycení. Montáž i servis motorů TD Mixvent je efektivní a rychlá.

 

RM

RM

Potrubní radiální ventilátory RM jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Ventilátory řady RM jsou určeny k odvětrání průmyslových prostor do potrubí s relativně větší tlakovou ztrátou. Montáž ventilátorů je možná v jakékoliv poloze osy motoru. Regulace se provádí elektronickými nebo transformátorovými regulátory.

 

TD EVO

TD EVO

Diagonální ventilátory do kruhového potrubí TD EVO jsou novou řadou spolehlivých ventilátorů TD. Potrubní ventilátory mají optimalizovaný usměrňovač na výtlaku, který snižuje hlučnost ventilátorů a zvyšuje výkon. Diagonální ventilátory TD EVO se vyznačují svou nízkou hlučností. Ventilátory jsou vybavené silentblokem mezi motorem a skříní, který snižuje vibrace, motory jsou vybaveny kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti. Skříň je na hrdlech vybavena těsněním. Ventilátory TD EVO jsou vybaveny svorkovnicí otočnou o 360° převzatou z řady ventilátorů TD Silent.

Potrubní diagonální ventilátory TD-EVO se vyrábí v pěti verzích.

TD EVO - základní provedení s tříotáčkovým motorem s plynulou regulací otáček
TD EVO T - provedení s časovým doběhem 1 až 30 minut s tříotáčkovým motorem s možností přepínaní otáček
TD EVO VAR - jednootáčkové provedení s integrovaným triakovým regulátorem, nastavitelným časovým doběhem, externí regulací 0-10V, možností nastavení minimálních a maximálních otáček a funkcí BOOST (9 různých režimů provozu, více informací naleznete v návodu k použití)
TD EVO Ecowatt – provedení s EC motorem s integrovaným potenciometrem pro regulaci 0-10V
TD EVO Ecowatt PF – vyrobený z recyklovaných plastů s EC motorem s integrovaným potenciometrem pro regulaci 0-10V

 

Jetline

Jetline

Potrubní diagonální ventilátory Jetline jsou určeny k odvětrávání rodinných domů, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven. Skříň ventilátorů Jetline je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu. Regulace otáček se provádí pomocí elektronických nebo transformátorových regulátorů.

 

Prio

Prio

Ventilátory Prio jsou diagonální ventilátory určené k montáži do kruhového potrubí. Diagonální potrubní ventilátory Prio jsou vybaveny speciálně vyvinutými aerodynamicky optimalizovanými oběžnými koly a motorem s vnějším rotorem. Ventilátory mají motory s vestavěnými termokontakty a manuálním restartem. Vzduchově těsný plášť ventilátoru je vyroben ze speciálního kompozitního materiálu. Ventilátory typu Prio jsou v provedení se standardním AC motorem nebo vysoce účinným a úsporným EC motorem.

 

Prio Silent

Prio Silent

Tiché izolované ventilátory Prio Silent jsou určeny pro kruhové vzduchotechnické potrubí. Potrubní ventilátory jsou vybaveny optimalizovanými oběžnými koly a motorem s vnějším rotorem. Diagonální ventilátory pro kruhové potrubí Prio Silent mají integrované tepelné kontakty s manuálním resetem. Otáčky ventilátoru je možné plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Plášť ventilátoru je se speciální akustickou pěnou na absorpci hluku bez omezení průtoku vzduchu.

Ventilátory typu Prio Silent jsou v provedení se standardním AC motorem nebo úsporným EC motorem.

 

TD Silent

TD Silent

Potrubní diagonální tiché ventilátory TD Silent jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Skříň ventilátoru je vyrobena z kvalitního houževnatého plastu u typů TD Silent 160-1000. V případě velikostí TD Silent 1300 a 2000 je skříň vyrobena z kvalitního galvanizovaného plechu.

Nejmenší verze ventilátoru TD Silent 160/100 má motor uložen do elastických bloků což výrazně snižuje vibrace a hluk. Ventilátory 250-1000 jsou vybaveny patentovaným vektorovým hlukovým absorbérem (viz obr. konstrukce). U typu TD Silent 1300 a 2000 skříň obsahuje zvukovou izolaci v podobě skelného vlákna a také aerodynamické řešení na straně sání, což zajišťuje mimořádné snížení hladiny hluku.

Svorkovnice je otočná o 360° (typ 250-1000) a tím je umožněno připojení kabelu z libovolného směru. Snadno vyjímatelná motorová jednotka ventilátorů TD Silent je umístěna do integrované montážní konzole, která umožňuje snadnou montáž na stěnu nebo do stropu. Otáčky ventilátorů je možno regulovat přepínači otáček ve dvou stupních (2 vinutí motoru) u standardních verzí, verze (3V) mají 3 stupně výkonu, verze s doběhem (T) i všechny ostatní lze regulovat elektronickými regulátory otáček REB.

 

Lineo

Lineo

Ventilátory řady Lineo jsou diagonální ventilátory určené pro montáž do kruhového potrubí v komerčních a průmyslových prostorech, např. kuchyně, sklady, obchody, restaurace atd. Potrubní ventilátory Lineo jsou vhodné do prostředí s vysokou vlhkostí a do potrubí s vyšší tlakovou ztrátou. Kruhové ventilátory jsou vyrobeny ze samozhášecího plastu a vyrábějí se v rozměrové řadě pro průměr potrubí od 100 do 315 mm.

Potrubní ventilátory Lineo se vyrábí ve standardní verzi, verzi s časovým doběhem (T), s nízkou hlučností (Q) a s EC motorem (ES).

 

Lineo Quiet

Lineo Quiet

Ventilátory řady Lineo Quiet jsou tiché diagonální ventilátory určené pro montáž do kruhového potrubí v komerčních a průmyslových prostorech, např. kuchyně, sklady, obchody, restaurace atd. Potrubní ventilátory Lineo Quiet vynikají použitím speciálně tvarovaných dílů a izolačního materiálu integrovaného v plášti, díky kterému je úroveň hluku snížena na minimum. Kruhové ventilátory se vyrábějí v rozměrové řadě pro průměr potrubí od 100 do 315 mm.

Potrubní ventilátory Lineo Quiet se vyrábí ve standardní verzi, verzi s časovým doběhem (T) a s EC motorem (ES).

 

Etaline

Etaline

Potrubní diagonální ventilátory Etaline / Etaline EC jsou výkonné, tiché ventilátory určené pro montáž do kruhového potrubí, vyrobené z kvalitního plastu do velikosti 200, od velikosti 250 z pozinkovaného plechu a od velikosti 400 z hliníku. Diagonální ventilátory Etaline / Etaline EC díky trojrozměrné konstrukci lopatek dosahují skvělé účinnosti ve své třídě. Potrubní ventilátory s diagonálním oběžným kolem se statorem zajišťují vysoký průtok vzduchu a nízkou hlučnost. Součástí každého ventilátoru je montážní konzole.

 

Etamaster

Etamaster

Diagonální potrubní ventilátory Etamaster / Etamaster EC jsou výkonné, tiché ventilátory určené pro montáž do potrubí, vyrobené z kvalitního plastu. Diagonální ventilátory Etamaster / Etamaster EC díky trojrozměrné konstrukci lopatek dosahují skvělé účinnosti ve své třídě. Potrubní ventilátory s výkonným oběžným kolem se statorem zajišťují vysoký průtok vzduchu a nízkou hlučnost. Součástí každého ventilátoru je montážní konzole.

 

RK

RK

Radiální ventilátory RK jsou určené k montáži do kruhového potrubí. Skříň ventilátorů je vyrobena z plastu. Ventilátory lze instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Potrubní ventilátory RK jsou regulovatelné transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček snižováním napětí.

 

RVK

RVK

Radiální plastové ventilátory RVK jsou určeny k instalaci do kruhového potrubí. Ventilátory lze použít ve vlhkém prostředí díky vysoké těsnosti pláště a díky třídě krytí svorkovnice IP44. Potrubní ventilátory RVK jsou vybaveny oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Plášť ventilátorů je vyroben z plastu vyztuženého skelnými vlákny. Ventilátory RVK jsou pro snadnější montáž standardně dodávány s montážní konzolou. Rychlost otáček ventilátorů lze plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Ochrana motoru proti přehřátí je zajištěna pomocí vestavěných termokontaktů s automatickým resetem.

 

KV

KV

Radiální nástěnné ventilátory KV jsou určené pro montáž na stěnu nebo strop s připojením na kruhové potrubí. Ventilátory jsou vybaveny AC motory s externím rotorem a radiálním oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami. Regulace otáček je možná pomocí tyristoru nebo pětistupňového transformátoru.

 

RMQ

RMQ

Radiální nástěnné ventilátory RMQ N jsou určeny k odvětrání garáží, průmyslových dílen, provozoven, kde se s výhodou uplatní kovová konstrukce skříněatd. Ventilátory jsou vhodné k umístění na stěnu a napojení na kruhové potrubí. Díky radiální konstrukci oběžného kola jsou vhodné k překonání relativně větší tlakové ztráty VZT systému. Regulace se provádí elektronickými nebo transformátorovými regulátory.

 

RR

RR

Potrubní radiální kruhové ventilátory RR jsou vybaveny jednootáčkovými a dvouotáčkovými motory a jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu. Radiální ventilátory RR jsou určené pro náročné provozní podmínky. Potrubní ventilátor RR je vybaven uzavřeným motorem s vnějším rotorem. Oběžné kolo ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami a je vyrobeno z plastu. Montáž je možná v každé poloze osy motoru, ventilátor je použitelný pro přívod i odvod vzduchu. Krytí IP55, izolace třídy F. Součástí ventilátoru není montážní konzole.

 

RS

RS

RS / RS EC jsou radiální potrubní ventilátory určené pro montáž do kruhového potrubí. Radiální ventilátory RS mají motor s vnějším rotorem vybavený kuličkovými ložisky. Ventilátory je možné instalovat v jakékoliv poloze

 

KVK Slim

KVK Slim

Radiální zvukově izolované potrubní ventilátory KVK / KVK Slim EC jsou vhodné do vzduchotechnických aplikací, kde s výhodou uplatní svou nízkou hlučnost. Ventilátory mají radiální oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami. Revizní víko ventilátorů je vybaveno 30 mm zvukovou izolací. Ventilátory je možné instalovat v jakékoliv poloze, součástí dodávky jsou i montážní konzole.

 

CVB Slimbox

CVB Slimbox

Radiální potrubní zvukově izolované ventilátory CVB Slimbox jsou vhodné pro aplikace, kde se uplatní jejich nízká hlučnost a nízká zástavbová výška. Ventilátory mají skříň vybavenou hlukovou izolací a jsou určené pro připojení na kruhové potrubí. Ventilátory jsou vhodné pro všeobecné vzchotechnické aplikace.

 

CAB Ecowatt

CAB Ecowatt

Radiální potrubní zvukově izolované ventilátory CAB / CAB Ecowat / CAB Ecowatt Plus jsou určené k instalaci do kruhového potrubí, kde se uplatní jejich nízká hlučnost. Skříň ventilátorů je opatřena 50 mm vrstvou zvukové izolace. Ventilátory jsou vhodné pro odvětrání rodinných domů, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven či jiných prostor s požadavkem na tichý potrubní ventilátor.

 

KVK Silent

KVK Silent

Radiální zvukově izolované potrubní ventilátory KVK silent / silent EC jsou vhodné do vzduchotechnických aplikací, kde s výhodou uplatní svou nízkou hlučnost. Oběžné kolo s dozadu zahnutými lopatkami a skříň vybavena hustou minerální vlnou pro zvukovou a tepelnou izolaci. Motor napěťově regulovatelný s externím rotorem.

 

CVAB / CVAT

CVAB / CVAT

Radiální potrubní zvukově izolované ventilátory CVAB-N / CVAT-N / Ecowatt / Ekonovent jsou určené pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich nízká hlučnost. Sendvičové panely skříně se zvukovou izolací jsou zaměnitelné za panel s výtlačný hrdlem. Ventilátory jsou vhodné pro odvětrání restaurací, průmyslových kuchyní, sportovních hal, nemocnic, skladů a bazénů.

 

CVB / CVT

CVB / CVT

Radiální potrubní zvukově izolované ventilátory CVB / CVT Centribox jsou určené pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich nízká hlučnost. Skříň je uvnitř opatřena 7mm zvukovou izolací. Ventilátory jsou vhodné pro odvětrání restaurací, sportovních hal, nemocnic a skladů.

 

CHVB / CHVT

CHVB / CHVT

Radiální potrubní zvukově izolované ventilátory CHVB / CHVT jsou vhodné pro aplikace, kde se uplatní jejich nízká hlučnost a vysoká pracovní teplota až 120 °C. Ventilátory mají skříň vybavenou zvukovou izolací tloušťky 17 mm. Ventilátory jsou vhodné pro velkokapacitní kuchyně, restaurace, sportovní haly, nemocnice, sklady a bazény.

 

KABB / KABT

KABB / KABT

KABB / KABT jsou radiální zvukově izolované ventilátory vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich nízká hlučnost. Ventilátory KABB / KABT jsou zejména vhodné pro velkokapacitní kuchyně, k odvětrávání restaurací, sportovních hal, nemocnic, skladů a bazénů. KABB / KABT Ecowatt jsou radiální energeticky úsporné ventilátory vybavené EC motorem. Skříň je z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu, sendvičového provedení. Montáž se provádí s ohledem na konstrukci, provoz ventilátoru a revizní činnost výlučně s osou motoru vodorovně a vanou kondenzátu vespod.

 

Emix

Emix

Zvukově izolované potrubní ventilátory Emix / Emix EC jsou určené pro montáž do kruhového potrubí a vyznačují se nízkou spotřebou el. energie. Diagonální oběžné kolo zajišťuje vysokou účinnost a nízkou hlučnost ventilátorů. Ventilátory jsou vybaveny bezúdržbovými AC nebo EC motory s ochranou proti přehřátí a kuličkovými ložisky. Ventilátory je možné instalovat v jakékoliv poloze.

 

Isor

Isor

Zvukově izolované radiální ventilátory Isor / Isor EC jsou určené k montáži do kruhového potrubí. Ventilátory jsou vybaveny ohranou proti přehřátí s automatickým restartem. Motor ventilátorů je vybaven kuličkovými ložisky. Montáž ventilátorů je možná v každé poloze.

 

KVK

KVK

Radiální zvukově izolované potrubní ventilátory KVK jsou vhodné do vzduchotechnických aplikací, kde s výhodou uplatní svou nízkou hlučnost. Oběžné kolo oboustranně sací, skříň ventilátorů s tepelnou a zvukovou izolací tloušťky 50 mm. Ventilátory je možné instalovat v libovolné poloze. Vzhledem k hmotnosti samostatného motoru se nedoporučuje instalace s výklopnou polohou směrem dolů.

 

MultiVent MV

MultiVent MV

Potrubní diagonální ventilátory MultiVent MV / MultiVent MV EC jsou určené pro kruhové vzduchotechnické potrubí. Skříň potrubních ventilátorů je vyrobena z plastu a je vybavena kruhovými hrdly pro snadnější připojení VZT potrubí. Ventilátory MultiVent jsou vybaveny dvouotáčkovými motory, které je možné regulovat pomocí elektronických nebo transformátorových regulátorů otáček. Montáž je možná v každé poloze osy motoru, díky montážní konzoly.

 

EDR

EDR

EDR jsou diagonální ventilátory určené pro přímou montáž do kruhového potrubí, pro požadavky na střední až vysoký průtok vzduchu při vysokém tlaku. Potrubní ventillátory mají nízkou hmotnost a kompaktní rozměry a jsou vybavené integrovanou montážní deskou pro snadnou a rychlou montáž. Díky své vysoké účinnosti a velmi vysokému výkonu redukují náklady na provoz. V závislosti na provozní době se nákupní cena amortizuje již po jednou roce. 

Potrubní diagonální ventilátory EDR jsou vybaveny diagonálním oběžným kolem s profilovanými lopatkami, difuzorem pro zvýšení statického tlaku a sací dýzou pro bezturbulentní sání vzduchu.

 

ERR

ERR

ERR jsou radiální potrubní ventilátory určené pro průmyslové, skladové a laboratorní prostory. Vyznačují se nízkou hlučností a vysokým výkonem. Radiální ventilátory jsou určené pro přímou instalaci do kruhového potrubí a jsou díky svým kompaktním rozměrům nenáročné na prostor. Skříň potrubních ventilátorů je vyrobena z práškově lakované oceli. 

Potrubní ventilátory jsou vybaveny radiálním oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami a robustním regulovatelným kondenzátorovým motorem s ochranou proti přehřátí. V případě montáže do potrubí s jedním metrem rovného kusu na straně sání mají ventilátory krytí IP X4. Radiální ventilátory pro montáž do potrubí je možné instalovat v jakékoliv poloze.