Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Ventilátory - kruhové potrubí

Ventilátory - kruhové potrubí

Ventilátory do kruhového potrubí jsou vhodné pro centrální odvětrávání komerčních objektů, rodinných domů, hygienických zařízení nebo dílen. V kategorii ventilátorů pro kruhové potrubí jsou všechny typy ventilátorů – axiální, radiální, diagonální – které mají hrdlo v kruhovém průměru. Nejprodávanější typy do bytových zástaveb jsou ventilátory TD Silent, TD Mixvent a RVK, které díky plastové konstrukci dosahují velmi příznivých hlukových parametrů. Pro průmyslové aplikace s relativně větší tlakovou ztrátou se nejčastěji používají ventilátory RM nebo KD.

TD Silent

TD Silent

Potrubní diagonální tiché ventilátory TD Silent jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Skříň ventilátoru je vyrobena z kvalitního houževnatého plastu u typů TD Silent 160-1000. V případě velikostí TD Silent 1300 a 2000 je skříň vyrobena z kvalitního galvanizovaného plechu.

Nejmenší verze ventilátoru TD Silent 160/100 má motor uložen do elastických bloků což výrazně snižuje vibrace a hluk. Ventilátory 250-1000 jsou vybaveny patentovaným vektorovým hlukovým absorbérem (viz obr. konstrukce). U typu TD Silent 1300 a 2000 skříň obsahuje zvukovou izolaci v podobě skelného vlákna a také aerodynamické řešení na straně sání, což zajišťuje mimořádné snížení hladiny hluku.

Svorkovnice je otočná o 360° (typ 250-1000) a tím je umožněno připojení kabelu z libovolného směru. Snadno vyjímatelná motorová jednotka ventilátorů TD Silent je umístěna do integrované montážní konzole, která umožňuje snadnou montáž na stěnu nebo do stropu. Otáčky ventilátorů je možno regulovat přepínači otáček ve dvou stupních (2 vinutí motoru) u standardních verzí, verze (3V) mají 3 stupně výkonu, verze s doběhem (T) i všechny ostatní lze regulovat elektronickými regulátory otáček REB.

 

TD Mixvent

TD Mixvent

Potrubní diagonální ventilátory TD Mixvent jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Skříň ventilátorů u typů 160-800 je vyrobena z kvalitního houževnatého polypropylenu. V případě velikostí 1000 až 6000 je skříň vyrobena z kvalitního galvanizovaného plechu a je opatřena epoxidovým nátěrem.

Potrubní ventilátory TD Mixvent dodáváme ve standardním provedení s odolností do 40 °C resp. 60 °C od velikosti 200 mm. Aktuálně dodávaná 3V verze řady TD Mixvent poskytuje rozsah průtoku vzduchu od 180 až do cca 5 000 m3/hod.

Ventilátory TD se také dodávají ve variantě s integrovaným doběhem - označení "T" bez možnosti regulace.
Varianty bez označení jsou dvouotáčkové, označení 3V je možné regulovat 3-stupňovým regulátorem.

Ventilátory TD Mixvent je možno je instalovat ve vodorovné i ve svislé poloze. Unikátní konstrukce nosné konzoly umožňuje montáž nebo demontáž sestavy motoru a oběžného kola bez demontáže potrubí. Ventilátory TD Mixvent mají motory s kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti. Součástí ventilátorů typu TD Mixvent je montážní konzole, která umožňuje jejich snadné uchycení. Montáž i servis motorů TD Mixvent je efektivní a rychlá.

 

Jetline

Jetline

Potrubní diagonální ventilátory Jetline jsou určeny k odvětrávání rodinných domů, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven. Skříň ventilátorů Jetline je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu. Regulace otáček se provádí pomocí elektronických nebo transformátorových regulátorů.

 

Prio

Prio

Ventilátory Prio jsou diagonální ventilátory určené k montáži do kruhového potrubí. Diagonální potrubní ventilátory Prio jsou vybaveny speciálně vyvinutými aerodynamicky optimalizovanými oběžnými koly a motorem s vnějším rotorem. Ventilátory mají motory s vestavěnými termokontakty a manuálním restartem. Vzduchově těsný plášť ventilátoru je vyroben ze speciálního kompozitního materiálu. Ventilátory typu Prio jsou v provedení se standardním AC motorem nebo vysoce účinným a úsporným EC motorem.

 

Prio Silent

Prio Silent

Tiché izolované ventilátory Prio Silent jsou určeny pro kruhové vzduchotechnické potrubí. Potrubní ventilátory jsou vybaveny optimalizovanými oběžnými koly a motorem s vnějším rotorem. Diagonální ventilátory pro kruhové potrubí Prio Silent mají integrované tepelné kontakty s manuálním resetem. Otáčky ventilátoru je možné plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Plášť ventilátoru je se speciální akustickou pěnou na absorpci hluku bez omezení průtoku vzduchu.

Ventilátory typu Prio Silent jsou v provedení se standardním AC motorem nebo úsporným EC motorem.

 

RM

RM

Potrubní radiální ventilátory RM jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohli způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory řady RM jsou určeny k odvětrání průmyslových prostor do potrubí s relativně větší tlakovou ztrátou. Ventilátory je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Je možno je regulovat transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček snižováním napětí.

 

K / K EC

K / K EC

Radiální ventilátory K jsou určeny k montáži do kruhového potrubí. Potrubní ventilátory jsou vybaveny radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Díky zvýšené těsnosti pláště ventilátorů, el. svorkovnici s IP55 a kabelové průchodce M20 s IP68 je možné použít tyto ventilátory do venkovního prostředí bez ochranné stříšky.

 

RK

RK

Radiální ventilátory RK jsou určené k montáži do kruhového potrubí. Skříň ventilátorů je vyrobena z plastu. Ventilátory lze instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Potrubní ventilátory RK jsou regulovatelné transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček snižováním napětí.

 

RVK

RVK

Radiální plastové ventilátory RVK jsou určeny k instalaci do kruhového potrubí. Ventilátory lze použít ve vlhkém prostředí díky vysoké těsnosti pláště a díky třídě krytí svorkovnice IP44. Potrubní ventilátory RVK jsou vybaveny oběžným kolem s dozadu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Plášť ventilátorů je vyroben z plastu vyztuženého skelnými vlákny. Ventilátory RVK jsou pro snadnější montáž standardně dodávány s montážní konzolou. Rychlost otáček ventilátorů lze plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Ochrana motoru proti přehřátí je zajištěna pomocí vestavěných termokontaktů s automatickým resetem.

 

ERM

ERM

Ventilátory typu ERM jsou poloradiální (diagonální) potrubní ventilátory nenáročné na prostor díky kompaktním rozměrům. Ventilátory jsou určeny pro odvětrávání průmyslových provozoven, výrobních prostor nebo dílen a pro lokální odvod vzduchu z pracovních prostorů, od strojního zařízení nebo topenišť apod.

 

KV

KV

Řada KV je určena k instalaci na zeď nebo strop. Ventilátory KV jsou vybaveny dozadu zahnutými lopatkami a motory s vnějším rotorem. Plášť ventilátoru je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s třídou těsnosti C. Ventilátory mají 25mm dlouhá připojovací hrdla. El. svorkovnice má ochranné krytí IP55. Rychloupínací spona FK umožňuje snadnou montáž i demontáž a tlumí přenos vibrací do potrubí. Rychlost otáček ventilátorů lze plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Ventilátory jsou vybaveny motory s vestavěnými tepelnými kontakty s elektrickým restartem. Díky zvýšené těsnosti pláště ventilátoru, el. svorkovnici s IP55 a kabelové průchodce M20 s IP68 je možné použít tyto ventilátory do venkovního prostředí bez ochranné stříšky.

 

RMQ

RMQ

Ventilátory typu RMQ jsou radiální ventilátory, použitelné k montáži do kruhového potrubí. Pro montáž čtvercovou přírubou na stěnu (výtlak), sání je napojeno kruhovým potrubím. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu, nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Ventilátory je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Ventilátory je možno regulovat transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček snižováním napětí. Ventilátory je třeba skladovat v krytém a suchém skladu.

 

CHVB / CHVT

CHVB / CHVTRadiální potrubní zvukově izolované ventilátory CHVB / CHVT jsou vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se uplatní jejich nízká hlučnost a maximální teplota 120°C. Skříň ventilátorů je vybavena zvukovou izolací o tloušťce 17 mm. Ventilátory CHVB / CHVT jsou zejména vhodné k odvětrání restaurací, průmyslových kuchyní, sportovních hal, nemocnic, skladů a bazénů.
 

CVB SLIMBOX

CVB SLIMBOX

Ventilátory řady CVB SLIMBOX jsou zvukově izolované radiální ventilátory určené k vestavbě do vzduchotechnického potrubí. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory CVB SLIMBOX jsou určeny pro montáž do vnitřního prostředí. Skříň ventilátoru je z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu, je uvnitř opatřena vrstvou zvukově izolujícího materiálu. Na skříni jsou kruhová hrdla s jednobřitým těsněním pro připojení flexibilních hadic nebo kruhového potrubí. Oběžné kolo je radiální s dopředu zahnutými lopatkami, jednostranně sací. Oběžné kolo je přímo nalisováno na vnějším rotoru motoru. Motor je asynchronní s odporovou kotvou a vnějším rotorem, uložený v proudu vzduchu. Motor má kuličková ložiska a vestavěnou termopojistku proti přehřátí. Izolace motoru je třídy B, krytí IP 54. Svorkovnice je standardně z černého plastu, je volně na přívodním kabelu od motoru a je ji možno samořeznými šrouby přišroubovat na dobře přístupné místo na skříni. Délka kabelu cca 0,5 m, krytí IP 55. Ventilátory řady CVB SLIMBOX je možno regulovat elektronickými a transformátorovými regulátory otáček. Při použití elektronických regulátorů však může vznikat intenzivní parazitní hluk, zejména v nižších otáčkách. Ventilátory je nutno skladovat v krytém a suchém skladu. Ventilátory jsou vyráběny za nejpřísnější výrobní kontroly v systému ISO 9001.

 

CAB / CAB Ecowatt

CAB / CAB Ecowatt

Potrubní radiální ventilátory CAB jsou určené pro montáž do kruhového potrubí. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory řady CAB jsou určeny k odvětrání rodinných domků, sociálních zařízení, kanceláří a provozoven s požadavkem na nízkou hladinu hluku. Skříň ventilátorů je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu, uvnitř opatřena vrstvou zvukově izolujícího materiálu o tloušťce 50mm. Ventilátory jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu, nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Ventilátory je, vzhledem ke konstrukci motoru možno instalovat v libovolné poloze, doporučuje se však montáž revizním víkem dolů. Regulaci otáček ventilátorů CAB je možno provádět elektronickými nebo transformátorovými regulátory, u typů CAB plus xx, je možno použít i regulaci přepínáním ve dvou stupních. Ventilátory je třeba skladovat v krytém a suchém skladu.

 

CVAB / CVAT

CVAB / CVATVentilátory CVAB/CVAT jsou radiální ventilátory použitelné k montáži do kruhového, event. do hranatého potrubí. Skříň ventilátorů je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu, uvnitř opatřena vrstvou zvukově izolujícího materiálu. Ventilátor je uložen ve skříni na odpružených držácích pro snížení přenosu vibrací. Ventilátory CVAB/CVAT jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory je, s ohledem k revizní činnosti a k možnosti sejmutí bočního panelu, doporučeno instalovat v poloze s osou vodorovně. Na skříni ventilátoru jsou upevněna hrdla pro připojení kruhového potrubí, v případě potřeby je možno kruhová hrdla nahradit přírubami pro hranaté potrubí. Ventilátory je třeba skladovat v krytém a suchém skladu.
 

CVB / CVT Centribox

CVB / CVT Centribox

Ventilátory typu CVB, CVT jsou radiální ventilátory, použitelné k montáži do kruhového, event. do hranatého potrubí. Skříň ventilátorů je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu, uvnitř opatřena vrstvou zvukově izolujícího materiálu. Ventilátor je uložen ve skříni na odpružených držácích pro snížení přenosu vibrací. Ventilátory je, vzhledem k životnosti ložisek motoru, doporučeno instalovat v poloze s osou vodorovně. Na skříni ventilátoru jsou upevněna hrdla pro připojení kruhového potrubí, v případě potřeby je možno kruhová hrdla nahradit přírubami pro hranaté potrubí. Ventilátory je třeba skladovat v krytém a suchém skladu.

 

KABB / KABT

KABB / KABT

Radiální zvukově izolované ventilátory KABB jsou vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní nízká hlučnost ventilátoru. Ventilátory KABB jsou zejména vhodné pro velkokapacitní kuchyně, k odvětrávání restaurací, sportovních hal, nemocnic, skladů a bazénů. Skříň je z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu, sendvičového provedení. Montáž se provádí s ohledem na konstrukci, provoz ventilátoru a revizní činnost výlučně s osou motoru vodorovně a vanou kondenzátu vespod.

 

KVK

KVK

Řada ventilátorů KVK je určena k instalaci do potrubí. Ventilátory jsou oboustranně sací radiální ventilátory s dopředu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Motor ventilátoru je pro snadnější údržbu a čištění připevněn na výsuvné desce. Ventilátory jsou tepelně i hlukově izolovány 50mm vrstvou minerální vlny a uloženy ve skříni z pozinkovaného ocelového plechu. Vnitřní prostor je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu s perforací. Rychlost otáček ventilátorů lze plynule regulovat tyristorem nebo 5-stupňovým transformátorem. Motory jsou vybaveny vestavěnými tepelnými kontakty vyvedenými do svorkovnice motoru, které musí být připojeny na odpovídající relé tepelné ochrany. Ventilátory je možné instalovat v libovolné poloze. Vzhledem k hmotnosti samostatného motoru se nedoporučuje instalace s výklopnou polohou směrem dolů.

 

KVK Slim / KVK Slim EC

KVK Slim / KVK Slim ECRadiální ventilátory s izolovanou skříní a EC motorem KVK Slim / KVK Slim EC jsou určeny k instalaci do kruhového potrubí v jakékoliv pozici. Ventilátory KVK Slim / KVK Slim EC vyniká svou nízkou hladinou hluku díky izolační vrstvě a je vybaven velmi účinným a úsporným EC motorem. Pro jednoduchou údržbu a servis jsou na skříni ventilátoru umístěna servisní dvířka.
 

KVK Silent / KVK Silent EC

KVK Silent / KVK Silent ECRadiální ventilátory s hlukově izolovanou skříní KVK Silent EC je určen k instalaci do kruhového potrubí v jakékoliv pozici. Ventilátory KVK Silent EC vyniká svou nízkou hladinou hluku díky izolační vrstvě a je vybaven velmi účinným a úsporným EC motorem. Pro jednoduchou údržbu a servis jsou na skříni ventilátoru umístěny servisní dvířka. Skříň ventilátoru splňuje požární klasifikaci EI30.
 

Ax Zent

Ax ZentRadiální potrubní ventilátory AxZent jsou výkonné potrubní ventilátory vhodné pro odsávání znečistěného, vlhkého nebo teplého vzduchu do 120°C. Jsou určeny pro vysoké dispoziční tlaky. Ventilátory AxZent jsou vhodné pro průmyslové aplikace jako procesní odsávání, komerční kuchyně a podobné aplikace vyžadující překonání velké tlakové ztráty VZT systémů. Ventilátory jsou spolehlivé a snadno se čistí.
 

Etamaster

Etamaster

Diagonální potrubní ventilátory Etamaster / Etamaster EC jsou výkonné, tiché ventilátory určené pro montáž do potrubí, vyrobené z kvalitního plastu. Diagonální ventilátory Etamaster / Etamaster EC díky trojrozměrné konstrukci lopatek dosahují skvělé účinnosti ve své třídě. Potrubní ventilátory s výkonným oběžným kolem se statorem zajišťují vysoký průtok vzduchu a nízkou hlučnost. Součástí každého ventilátoru je montážní konzole.

 

Etaline

Etaline

Potrubní diagonální ventilátory Etaline / Etaline EC jsou výkonné, tiché ventilátory určené pro montáž do kruhového potrubí, vyrobené z kvalitního plastu do velikosti 200, od velikosti 250 z pozinkovaného plechu a od velikosti 400 z hliníku. Diagonální ventilátory Etaline / Etaline EC díky trojrozměrné konstrukci lopatek dosahují skvělé účinnosti ve své třídě. Potrubní ventilátory s diagonálním oběžným kolem se statorem zajišťují vysoký průtok vzduchu a nízkou hlučnost. Součástí každého ventilátoru je montážní konzole.