Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Axiální ventilátory

Axiální ventilátory

Axiální ventilátory nacházejí nejčastěji využití v průmyslových a zemědělských aplikacích, svou konstrukcí oběžného kola dosahují vysokého objemu průtoku vzduchu. Základní rozdělení axiálních ventilátorů je na nástěnné a potrubní. Aktuální trendy výrobců a směrnice EU přispívají k tomu, že stále rozšiřujeme naší nabídku ventilátorů s EC motory, které jsou jednoduše regulovatelné. Součástí sortimentu axiálních ventilátorů jsou plně konfigurovatelné ventilátory: natočením lopatek, výkonu motoru provedení skříně či teplotní odolnost použitých prvků.

AW sileo

AW sileo

Axiální nástěnné ventilátory AW Sileo jsou určené pro montáž na stěnu nebo strop. Ventilátory mají čtvercovou základní desku vyrobenou z pozinkovaného ocelového plechu, který je opatřen práškovým nátěrem černé barvy (RAL 9005). Oběžné kolo je axiální vybavené lopatkami z kompozitního materiálu / hliníkové slitiny opatřené černým nátěrem.

 

HXBR / HXTR / Ecowatt

HXBR / HXTR / Ecowatt

Axiální ventilátory HXBR / HXTR / Ecowatt jsou vhodné pro odvětrání přímo přes stěnu. Nástěnné ventilátory HXBR / HXTR / Ecowatt jsou vhodné pro průmyslové aplikace k odvětrání hal, provozoven, skladů atd. Ventilátory typu HXBR / HXTR / Ecowatt jsou axiální ventilátory určené k montáži na zeď a lze je instalovat ve vodorovné i svislé poloze.

 

HCFB / HCFT

HCFB / HCFT

Nástěnné axiální ventilátory typu HCFB / HCFT jsou určené k montáži na zeď. Ventilátory jsou vhodné pro vzduchotechnické a průmyslové aplikace, kde se s výhodou uplatní nízká hlučnost a velký průtok vzduchu. Axiální nástěnné ventilátory HCFB / HCFT je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Ventilátory HCFB / HCFT mají oběžné kolo vyrobené z termoplastu se skelnými vlákny s pevnými lopatkami.

Regulace otáček se u jednofázových ventilátorů (HCFB) provádí elektronickými nebo transformátorovými regulátory změnou napětí, u třífázových ventilátorů (HCFT) pomocí frekvenčních měničů.

 

HCBB / HCBT

HCBB / HCBT

Nástěnné axiální ventilátory typu HCBB / HCBT jsou určené k montáži na zeď. Ventilátory jsou vhodné pro vzduchotechnické a průmyslové aplikace, kde se s výhodou uplatní nízká hlučnost a velký průtok vzduchu. Axiální nástěnné ventilátory HCBB / HCBT je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Ventilátory HCBB / HCBT mají oběžné kolo vyrobené z hliníku s pevnými nebo nastavitelnými lopatkami.

Regulace otáček se u jednofázových ventilátorů (HCBB) provádí elektronickými nebo transformátorovými regulátory změnou napětí, u třífázových ventilátorů (HCBT) pomocí frekvenčních měničů. Ventilátory jsou určené k odvodu vzduchu směrem ven – směr proudění vzduchu od motoru k oběžnému kolu.

 

HXM

HXM

Axiální nástěnné ventilátory HXM jsou vhodné pro méně náročné průmyslové a zemědělské aplikace. Axiální ventilátory HXM jsou určené pro nástěnnou montáž a odvětrání přes zeď. Ventilátory jsou na straně sání opatřeny ochrannou ocelovou mřížkou. Ventilátory je možno regulovat transformátorovými nebo elektronickými regulátory otáček snižováním napětí.

 

EDAV

EDAV

Axiální ventilátory EDAV / EDAV Ekonovent jsou určené k montáži na zeď nebo do kruhového potrubí. Ventilátory EDAV Ekonovent jsou vybaveny úspornými EC motory. Ventilátory jsou určené pro méně náročné průmyslové a zemědělské aplikace. Skříň ventilátorů je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu. Ventilátory EDAV jsou vybaveny na sání krycí mřížkou.

 

TXBR / TXTR / Ecowatt

TXBR / TXTR / Ecowatt

Axiální ventilátory TXBR / TXTR / Ecowatt jsou vhodné pro odvětrání potrubních rozvodů s menší tlakovou ztrátou. Potrubní ventilátory TXBR / TXTR / Ecowatt jsou vhodné pro průmyslové aplikace k odvětrání hal, provozoven, skladů atd. Ventilátory typu TXBR / TXTR / Ecowatt jsou axiální ventilátory, určené k montáži do potrubí a je možné je instalovat ve vodorovné i svislé poloze.

 

TCBB / TCBT

TCBB / TCBT

Potrubní axiální ventilátory typu TCBB / TCBT jsou určené k montáži do kruhového potrubí. Ventilátory jsou vhodné pro vzduchotechnické a průmyslové aplikace, kde se s výhodou uplatní nízká hlučnost, velký průtok vzduchu ventilátoru a odolnost do 70 °C. Axiální potrubní ventilátory TCBB / TCBT je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Ventilátory TCBB / TCBT mají oběžné kolo vyrobené ze slitiny hliníku. Regulace otáček se u jednofázových ventilátorů (TCBB) provádí elektronickými nebo transformátorovými regulátory změnou napětí, u třífázových ventilátorů (TCBT) pomocí frekvenčních měničů.

 

AR sileo

AR sileo

Axiální potrubní ventilátory AR sileo jsou vhodné pro průmyslové aplikace k odvětrání skladových hal, provozoven atd. Axiální ventilátory AR sileo jsou standardně vybaveny ochrannou mřížkou na sání do průměru 630 mm. Oběžná kola ventilátorů se vyrábí z kompozitního materiálu, hliníku nebo ocelového plechu s bionickým tvarováním lopatek. Ventilátory nevyžadují pravidelnou údržbu. Montáž je možná v libovolné poloze.

 

TRB / TREB

TRB / TREB

Axiální ventilátory TRB / TREB jsou určené k montáži do vzduchotechnického potrubí pro krátké vzduchovody s nízkou tlakovou ztrátou nebo přímo do stěny. Axiální potrubní ventilátory TRB / TREB jsou vhodné pro větrání v bytové výstavbě, společenských místností, kanceláří apod.

 

AXC

AXC

Středotlaké axiální ventilátory AXC se vyrábí od průměru 315 až 2000 mm (315 až 500 AXCP - ventilátory AXC s optimalizovanými lopatkami, AXCPV - ventilátory AXC s optimalizovanými lopatkami a usměrňujícími lopatkami na straně výtlaku). Ventilátory AXC díky velkému výběru motorů, nastavení úhlů lopatek, počtu pólů, směru proudění atd. lze navrhnou přesně podle Vašeho požadavku na konkrétní pracovní bod. Ventilátory jsou vybaveny PTC termistory, které slouží k ochraně motorů. Ventilátory jsou osazeny přírubami dle Eurovent 1/2.

Ventilátory AXC jsou pouze na poptání a vyrábí se na zakázku dle Vašich individuálních požadavků a potřeb. V případě zájmu o některý z těchto ventilátorů prosím zašlete poptávku na náš email s požadovaným pracovním bodem ventilátoru, popř. nás kontaktujte telefonicky.

 

AXCBF

AXCBF

Axiální středotlaké ventilátory pro vyšší teploty AXCBF jsou určené do kruhového potrubí pro VZT aplikace, kde se uplatní dlouhodobá životnost jejich motorů. Ventilátory AXCBF jsou vhodné pro odvod vzduchu o vysokých teplotách, dlouhodobě až 200 °C. Motory jsou uloženy mimo proud vzduchu.

 

TGT

TGT

Axiální ventilátory TGT jsou potrubní konfigurovatelné axiální ventilátory s nastavitelným úhlem lopatek. Všechny základní modely jsou k dispozici s třífázovými motory ve čtyř a šestipólovém provedení. Průtok přepravovaného vzduchu se pohybuje od 10.000 do 120.000 m3 za hodinu. Směr průtoku vzduchu je od oběžného kola k motoru. Plášť ventilátorů TGT s přírubami pro kruhové potrubí je vyroben z válcovaného plechu z ušlechtilé oceli, s povrchovou úpravou galvanickým pokovením. Všechny modely typové řady ventilátorů TGT jsou k dispozici s oběžným kolem se 3, 6 nebo 9 lopatkami s nastavitelným úhlem stoupání. Kompletní sestava oběžného kola umožňuje zcela přesnou volbu průtoku a tlaku. Všechna oběžná kola jsou vyrobena tlakovým odléváním z vysoce kvalitní hliníkové slitiny. Motory ventilátorů nelze regulovat.

 

TCBB / TCBTx2

TCBB / TCBTx2

Axiální středotlaké ventilátory TCBBx2 / TCBTx2 jsou vhodné pro potrubní rozvody v průmyslových a speciálních aplikacích s velkou tlakovou ztrátou. Potrubní axiální ventilátory jsou vybaveny dvěma oběžnými koly, která jsou v protiběžném provedení a jsou speciálně optimalizována pro tyto ventilátory. Montáž ventilátorů je možná v každé poloze osy motorů.

 

CGT

CGT

Hlukově izolované axiální ventilátory CGT jsou určené do průmyslu a stavebnictví. Ventilátory CGT vycházejí z ventilátorů TGT, navíc jsou vybaveny hlukově izolovanou skříní z ocelového pozinkovaného plechu. Ventilátory je možné dodat s 3, 6 nebo 9 lopatkami a s různě nastaveným úhlem. Díky konkrétní specifikaci sestavy oběžného kola umožňují ventilátory CGT zcela přesnou volbu průtoku a tlaku. Všechna oběžná kola jsou vyrobena tlakovým odléváním z vysoce kvalitní hliníkové slitiny.

 

AXC G

AXC G

Středotlaké axiální ventilátory AXC – Garage jsou dva do série zapojené ventilátory s protisměrnou rotací oběžných kol pro dosažení vyšších tlaků. Ventilátory AXC – Garage jsou vhodné pro větrání v podzemních i nadzemních garážích při trvalé teplotě 55°C.

Ventilátory AXC jsou pouze na poptání a vyrábí se na zakázku dle Vašich individuálních požadavků a potřeb. V případě zájmu o některý z těchto ventilátorů prosím zašlete poptávku na náš email s požadovaným pracovním bodem ventilátoru, popř. nás kontaktujte telefonicky.Skříň

Skříň ventilátoru je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu s nalisovanými přírubami na obou koncích, opatřené otvory dle EUROVENT 1/2.

Oběžné kolo

Oběžné kolo ventilátoru je vyrobené z hliníku staticky a dynamicky vyváženo.

Svorkovnice

Svorkovnice je umístěna na vnější straně pláště s krytím IP65 a certifikací VDE.

Motor

Motor je umístěný přímo v proudu vzduchu a je přizpůsobený pro vyšší teploty, krytí IP55, třída izolace H, dle EN 60034-5.

Montáž

Ventilátory lze namontovat v horizontální i vertikální poloze s výtlakem nahoru i dolů – nutné uvést při poptání z důvodu uchycení.

Varianty

AXC Garage – Ventilátor pro teploty do 55 °C.
AXC F Garage – Požární ventilátor s trvalým provozem do 55 °C a na dobu 120 min. do 400 °C.
AXC B Garage – Ventilátor pro odvod tepla a kouře s trvalým provozem do 55 °C a na dobu 120 min. do 300 °C.

 

MAXvent owlet

MAXvent owlet

Středotlaké axiální ventilátory MAXvent owlet jsou určené především pro strojírenský průmysl a energetický průmysl. Ventilátory najdou své využití i v jiných odvětvích a to chladící/klimatizační technika, technika vozidel hromadné dopravy, chemický průmysl, potravinářský průmysl apod. Ventilátory je možné použít i ve výbušném prostředí. Ventilátory se dodávají standardně v rozměru 315 – 1400 mm s objemovými průtoky 144 500 m3/h a statickým tlakem až 2200 Pa. Ventilátory MAXvent mají bezkorozní a lehčí lopatky. Při vývoji těchto ventilátorů byl kladen důraz na dosažení vysokého výkonu ventilátoru a snížení nákladů na provoz. 

Díky bionickému designu lopatek mají ventilátory MAXvent owlet nízké provozní náklady a nízkou hlučnost. Ventilátory dosahují velkých výkonů díky velmi výkonnému vnitřnímu motoru.

Oběžné kolo je vyrobené z hliníku, propylenu nebo kompozitního materiálu ZAmid. Skříň ventilátoru se vyrábí z nerezové oceli AISI 304L a 316L, barevně upravené pozinkované oceli nebo žárově pozinkované oceli. Ventilátory MAXvent owlet jsou velice flexibilní středotlaké axiální ventilátory.

  • Rozměr 315 – 1400 mm
  • Ventilátory je možné dodat s dlouhou, krátkou nebo ultra krátkou skříní s připojením EUROVENT
  • IE2/IE3 vysoce výkonné motory v 2, 4, 6, 8 a 10 pólech
  • PTC ochrana motorů s třídou izolace IP 55
  • Nastavení úhlů lopatek od výrobce, aby bylo dosaženo požadovaného výkonu
  • Provozní teplota -20 až 50 °C (teploty -60 až 120 °C pouze na vyžádání)

K ventilátorům se dodává: samočinná uzavírací klapka, ochranná mřížka, montážní sady atd.

 

ZAplus

ZAplus

Axiální ventilátory ZAplus s AC motory a ZAplus-ECblueEC motory. Ventilátory mají široké využití v různých odvětvích především se využívají v chladících systémech a klimatizačních jednotkách dále se využívají pro strojírenství, výrobní průmysl, v zemědělství, ve vozidlech hromadné dopravy, na lodích, v rekuperačních jednotkách a mnoho dalších.

Ventilátory ZAplus se standardně dodávají ve velikostech 450 – 910 mm s objemovými průtoky až 36 500 m3/h a statickým tlakem až 420 Pa. Ventilátory se vyznačují nízkými náklady na provoz a velmi nízkou hlučností díky bionickému designu lopatek a optimalizované ZAplus trysce. Ventilátory mají velké využití také díky možnosti regulace otáček. U ventilátorů ZAplus je možné zvýšit jejich vzduchový výkon pomocí difuzoru ZAplus+. Ventilátory mají srpovité profilované lopatky vyrobené z kompozitního materiálu nebo hliníku k docílení lepších vzduchových výkonů a nižšího hluku.

K ventilátorům se dodává velká množství příslušenství: samočinná uzavírací klapka, ochranná mřížka, montážní sady atd.

Ventilátory jsou velice flexibilní díky velkému množství motorů, počtu pólů, nastavení úhlů lopatek,  možnostem určení, různým montážním možnostem a díky spoustě příslušenství.

Ventilátory splňují směrnici ErP 2015 a mají mnoho jiných certifikací.

 

FFowlet

FFowlet

Axiální ventilátory FFowlet s AC motory, FFowlet-ECblue s EC motory jsou ventilátory určené především pro zemědělský průmysl. Ventilátory mají široké využití v různých odvětvích, využívají se pro větrání a odvětrávání, chladící/klimatizační jednotky, v zemědělství a mnoho dalších. K ventilátorů FFowlet je možné jako příslušenství přidat trysku ZAplus, pro lepší vzduchový výkon ventilátoru.

Ventilátory FFowlet se standardně dodávají ve velikostech 500 – 910 mm s objemovými průtoky až 24 500 m3/h a statickým tlakem až 150 Pa. Ventilátory jsou speciálně navrženy do provozů s nízkými tlakovými ztrátami. Ventilátory mají srpovité profilované lopatky díky tomu dosahují ventilátory lepších vzduchových výkonů a nižšího hluku. Ventilátory mají velké využití také díky možnosti regulace otáček. Ventilátory jsou vybaveny třídou ochrany IP 55 a lopatky mají povrchovou úpravu pro extrémní podmínky.

K ventilátorům se dodává velká spousta příslušenství: samočinná uzavírací klapka, ochranná mřížka, montážní sady atd.

Ventilátory jsou velice flexibilní díky velkému množství motorů, počtu pólů, nastavení úhlů lopatek, možnostem určení, různým montážním možnostem a díky spoustě příslušenství.

 

FE2owlet

FE2owlet

Axiální ventilátory FE2owlet s AC motory, FE2owlet-ECblue s EC motory a FE2owlet-ECQ jsou ventilátory určené pro chlazení. Ventilátory mají široké využití v různých odvětvích, využívají se pro strojírenství, výrobní průmysl, chladící/klimatizační jednotky, v zemědělství, ve vozidlech hromadné dopravy, na lodích, v rekuperačních jednotkách a mnoho dalších.

Ventilátory FE2owlet se standardně dodávají ve velikostech 250 – 1250 mm s objemovými průtoky až 53 000 m3/h a statickým tlakem až 418 Pa. Ventilátory se vyznačují nízkými náklady na provoz a minimální hlučností. Ventilátory mají srpovité profilované lopatky vyrobené z kompozitního materiálu nebo hliníku k docílení lepších vzduchových výkonů a nižšího hluku. Ventilátory mají velké využití také díky možnosti regulace otáček.

K ventilátorům se dodává velká spousta příslušenství: samočinná uzavírací klapka, ochranná mřížka, montážní sady atd.

Ventilátory jsou velice flexibilní díky velkému množství motorů, počtu pólů, nastavení úhlů lopatek, možnostem určení, různým montážním možnostem a díky spoustě příslušenství.

Ventilátory splňují směrnici ErP 2015 a mají mnoho jiných certifikací.

 

FB

FB

Axilání ventilátory FB se vyrábí pouze s AC motory. Hlavní využítí mají v chladírenském průmyslu a klimatizačních jednotkách a při vytápění. Využití naleznou také ve strojírenství a v automobilovém průmyslu.

Axilání ventilátory FB jsou dostupné ve velikostech od 200 do 630 pro objemové průtoky do 12 500 m3/h a statického tlaku do 159 Pa. Ventilátory mají plechové lopatky pro použití v krátké trysce. Ventilátory lze použít i pro výbušné prostředí ATEX.

Společnost ZIEHL-ABEGG je přední lídr ve výrobě ventilátorů všech druhů.

V případě zájmu o některý z těchto ventilátorů prosím zašlete poptávku na náš email s požadovaným pracovním bodem ventilátoru, popř. nás kontaktujte telefonicky.

 

FC

FC

Axiální ventilátory FC se vyrábí pouze s AC motory. Ventilátory mají široké využití v různých odvětvích, využívají se pro strojírenství, výrobní průmysl, chladící/klimatizační jednotky, v zemědělství, ve vozidlech hromadné dopravy, na lodích, v rekuperačních jednotkách a mnoho dalších.

Ventilátory FC jsou dostupné ve velikostech 315 – 1250 mm s objemovým průtokem až 62 000 m3/h a statickým tlakem až 300 Pa. Ventilátory mají tvarované lopatky z hliníkového tlakového odlitku, které se používají pro vedení vzduchu v aerodynamicky dobře vytvořených systémech.

Ventilátory jsou velice flexibilní díky velkému množství motorů, počtu pólů, nastavení úhlů lopatek, možnostem určení, různým montážním možnostem a díky spoustě příslušenství.

Ventilátory splňují směrnici ErP 2015 a mají mnoho jiných certifikací.

V případě zájmu o některý z těchto ventilátorů prosím zašlete poptávku info@ventilatory.net s požadovaným pracovním bodem ventilátoru, popř. nás kontaktujte telefonicky +420 417565655.

 

TJFT/TJFU

TJFT/TJFU

Axiální proudové ventilátory TJFT / TJFU jsou určené pro odvětrání tunelů, podzemních a vícepodlažních garáží. Ventilátory TJFT / TJFU jsou vybaveny tlumiči hluku, montážními konzolami a na obou stranách ochrannými mřížkami proti vniknutí cizích předmětů. Ventilátory mají asynchronní motory s kotvou nakrátko s krytím IP 55, třídou izolace H a pracovní teplotou -20 – 40 °C.

 

AJR / AJ8

AJR / AJ8

Axiální proudové ventilátory AJR / AJ8 nabízí nejvyšší výkon větracího systému při nízkých montážních a provozních nákladech. Dodávají se ve velikostech 315, 355 a 400 mm. Systém umožňuje běžné provozní větrání do teploty 55 °C pro odvod CO. Pro dosažení přímého vzduchového proudu mají ventilátory sací dýzu a naváděcí lopatky. Materiál tlumící hluk je nehořlavý dle DIN 4102 a odpovídá směrnici EU 97/69. Usměrňovač proudu vzduchu DF pro výtlak lze dodat jako příslušenství.

 

TET

TET

Axiální potrubní ventilátory TET jsou konstruované pro trvalý odvod horkých plynů o teplotě až 150 °C. Axiální ventilátory TET mají skříň vyrobenou z ocelového galvanicky pokoveného plechu opatřeného šedým epoxidovým lakem. Motor potrubních ventilátorů je umístěn mimo proud vzduchu a je chlazen ventilátorem, který je jeho konstrukční součástí.

 

PBB / PBT

PBB / PBT

Mobilní axiální ventilátory typu PBB / PBT jsou ventilátory ve speciálním provedení. Ventilátory jsou opatřeny stojanem, který umožňuje jejich postavení a umístění do určeného prostoru, vypínačem a ochrannými mřížkami. Ventilátory jsou určeny pro větrání výrobních hal, sléváren, sušáren, strojoven, staveb, skleníků apod.

 

TTT

TTT

Potrubní axiální ventilátory TTT s řemenovým pohonem jsou vhodné pro speciální průmyslové použití, například odtah vzdušniny a plynů do teploty 120 °C. Skříň ventilátorů řady TTT je vyrobena z ocelového plechu a je galvanicky pokovena. Skříň je také opatřena šedým polyesterovým lakem. Potrubní ventilátory jsou vybaveny asynchronním motorem, který je uložen mimo proud vzdušniny. Oběžné kolo ventilátoru je odlité ze slitiny AL a je poháněno řemenem. 

 

TBT

TBT

Axiální středotlaké ventilátory TBT jsou určené pro potrubní systémy v průmyslových aplikacích s velkou tlakovou ztrátou. Průtok přepravovaného vzduchu se pohybuje od 9 300 do 13 200 m3/hod. Plášť těchto ventilátorů je vyroben z válcovaného plechu z ušlechtilé oceli, s povrchovým nátěrem epoxy (polyesterového laku šedé barvy). Oběžná kola jsou vyrobena tlakovým odléváním z vysoce kvalitní hliníkové slitiny a jsou opatřena epoxidovým nátěrem červené barvy.

 

HIB / HIT

HIB / HIT

Axiální ventilátory HIB / HIT jsou určené pro přívod velkého množství vzduchu s nízkou tlakovou ztrátou. Ventilátory HIB / HIT jsou vhodné pro větrání velkých skladových hal, skleníků, sportovních hal, zemědělských objektů apod. Ventilátory jsou opatřeny na straně sání ochrannou mřížkou, na straně výtlaku mřížkou a žaluziovou klapkou. Ventilátory HIB mají jednofázové motory, ventilátory HIT mají třífázové motory.

 

TURBO

TURBO

Axiální přenosné ventilátory TURBO jsou speciálním ventilátory určené pro větrání výrobních hal, sléváren, sušáren, strojoven, staveb, skleníků apod. Skříň ventilátorů je vyrobena z galvanicky pokovených kruhových profilů. Je namontována na stojanu z ocelových trubek a opatřena ochrannou mřížkou. Skříň je možno natáčet podle potřeby. Ventilátory je možno dvoustupňově regulovat regulátorem otáček, který je součástí dodávky. Ventilátory TURBO splňují IEC 60879.

 
novy