Select your country
Ceny s DPH bez DPH

FGS

 

FGS

Požární větrací mřížka FGS je určena k rozdělení požárních úseků a na zamezení šíření toxických plynů, kouře a plamenů. Požární větrací mřížka FGS je prvek pasivní požární ochrany. Mřížka FGS je testována dle normy EN 1364-1, ETAG 026 část 4 a PREN 1364-5:2014 a klasifikována ve smyslu normy EN 13501-2:2017.

Požární větrací mřížky FGS jsou určeny k pevnému osazení do požárně dělící konstrukce bez připojení navazujícího vzduchotechnického potrubí. Požární mřížky FGS se dodávají s ručním ovládáním nebo se servopohonem.

Požární mřížka s ručním ovládáním FGS

Spouštěcí mechanismus požární mřížky FGS se aktivuje, pokud teplota okolního vzduchu dosáhne 74 °C. V případě požáru se mřížka do 10s po roztavení tepelné pojistky automaticky uzavře. Po uzavření mřížky zůstanou listy mřížky zablokované v uzavřené poloze a lze je otevřít pouze ručně. Na dotaz je možné dodat požární mřížky vybavené s mikrospínači.

Požární mřížka se servopohonem FGS

Požární mřížky se servopohonem FGS jsou standardně vybaveny termoelektrickou pojistkou, která aktivuje uzavření listů, pokud okolní teplota dosáhne nebo překročí 72 °C. Napájecí obvod servopohonu se přeruší a pružina uzavře listy mřížky do 20 vteřin. Veškeré mřížky ovládané servopohonem jsou vybaveny mikrospínači pro signalizaci stavu polohy listu. Na dotaz je možné dodat mřížku s napájecím a komunikační jednotkou (aktivační mechanismus DV9-T-ST). Větrací mřížka FGS je vybavena servopohonem s pružinou, který požární mřížku uzavře na základě povelu ze systému BMS (EPS) nebo po roztavení termoelektrické pojistky.

Zašlete nám poptávku info@ventilatory.net nebo nás kontaktujte telefonicky: 417 565 655 Zaslat poptávku

novy