Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Čtyřhranné potrubí

Čtyřhranné potrubí

Čtyřhranné vzduchotechnické potrubní rozvody jsou určené pro větrání v průmyslových, komerčních prostorech a rodinných domech. Čtyřhranné trouby jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu s trapézovým prolisem. Velkou výhodou je snížení rizika tvorby hluku ve vzduchotechnické trase a možnost výroby libovolného rozměru potrubí. Přímé vzduchotechnické hranaté potrubí a tvarovky se standardně dodávají s přírubou 20 mm do délky strany 1000 mm, 30 mm při délce strany nad 1000 mm nebo dle konkrétního požadavku. Na dotaz je možné dodat s volnou přírubou, kde spojovací profil na jednom konci není upevněn. Na dotaz je možné také dodat nerezové potrubí, celotmelené potrubí, lakované potrubí nebo potrubí ze silnějšího plechu.

Systém čtyřhranného potrubí splňuje těsnost třídy C a tlakovou třídu 2 podle EN 1507:2006, (pokud je instalace v souladu s pokyny). Spojovací profil je namontován na konci každé čtyřhranné tvarovky a potrubí. Doporučujeme použít těsnění (těsnící páska na čtyřhranné spoje, pro příruby 20 mm je 9 mm těsnící páska, pro příruby 30 a 40 mm je těsnící páska 12 mm) ke spojování součástí.

Čtyřhranné VZT rozvody se skládají z přímého potrubí, oblouků, přechodů, odboček, nástavců, odskoků, tlumičů hluku a mnoho dalšího.

LKR přímé čtyřhranné potrubí
LBR čtyřhranné koleno s úhly 90° nebo 45°, v pravoúhlém provedení
LBXR čtyřhranný oblouk s úhly 90° nebo 45°, v zaobleném provedení.
LDR čtyřhranná redukce pro přechod mezi různými rozměry čtyřhranného potrubí
LBSR čtyřhranný plynulý odskok potrubního systému
LTTR čtyřhranná odbočka v 90°, T-kus
LEPR čtyřhranný koncový kryt do potrubí

LKR

LKR

Čtyřhranné vzduchotechnické potrubní rozvody LKR jsou určené pro větrání v průmyslových, komerčních prostorech a rodinných domech. Čtyřhranné trouby jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu s trapézovým prolisem. Velkou výhodou je snížení rizika tvorby hluku ve vzduchotechnické trase a možnost výroby libovolného rozměru potrubí. Přímé vzduchotechnické hranaté potrubí a se standardně dodávají s přírubou 20 mm do délky strany 1000 mm, 30 mm při délce strany nad 1000 mm nebo dle konkrétního požadavku. Na dotaz je možné dodat s volnou přírubou, kde spojovací profil na jednom konci není upevněn. Na dotaz je možné také dodat nerezové potrubí, celotmelené potrubí, lakované potrubí nebo potrubí ze silnějšího plechu.

Ke stažení katalogový list zde : LKR 

 

LBR

LBR

Čtyřhranný oblouk je vyroben z pozinkovaného plechu, lze dodat v 90° nebo 45°. Čtyřhranné koleno je standardně vybavené přírubami na všech stranách RJFP. Vzduchotechnické čtyřhranné koleno je v provedení s ostrým rohem.

Ke stažení katalogový list zde : LBR

 

LBXR

LBXR

Čtyřhranný oblouk je vyroben z pozinkovaného plechu, lze dodat v 90° nebo 45°. Čtyřhranné koleno je standardně vybavené přírubami na všech stranách RJFP. Vzduchotechnické čtyřhranné koleno je v zaobleném provedení.

Ke stažení katalogový list zde: LBXR

 

LEPR

LEPR

Koncový kryt LEPR do čtyřhranného potrubí je vyroben z pozinkovaného plechu. Hrany vzduchotechnické záslepky jsou vybaveny standardně přírubami RJFP. Koncový kryt slouží k zaslepení vzduchotechnického čtyřhranného potrubí.

Ke stažení katalogový list zde: LEPR

 

LTTR

LTTR

Čtyřhranná jednostranná odbočka v 90° je vyrobena z pozinkovaného plechu a na všech stranách je vybavena přírubami pro jednodušší napojení dalších vzduchotechnických elementů. Čtyřhranný T-kus slouží pro rozbočení vzduchotechnické trasy. Na dotaz je možné dodat rozměr dle Vašich požadavků.

Ke stažení katalogový list zde: LTTR

 

LORU

LORU

Čtyřhranná redukce LORU slouží pro přechod ze čtyřhranného potrubí na kruhové. Přechod LORU je vyrobený z pozinkovaného plechu a standardně jsou vybaveny přírubou RJFP na čtyřhranné straně a vnitřní spojkou s gumou na straně kruhové. Na dotaz je možné dodat kruhové vyústění s vnitřní spojkou bez gumy, vnější spojkou nebo také s plochou přírubou. Přechody jsou vyráběny na zakázku, díky tomu je možné přechod vyrobit dle Vašich dodaných rozměrů a požadavků, osové či asymetrické.

Ke stažení katalogový list zde: LORU

 

LBSR

LBSR

Čtyřhranný odskok LBSR je vyroben z pozinkovaného plechu a používá se pro plynulý odskok potrubního systému, například tam, kde se potrubí kříží. Na obou stranách je odskok vybaven přírubou RJFP. Čtyřhranný odskok je na výrobu, na dotaz je možné dodat s rozměry dle Vašich požadavků.

Ke stažení katalogový list zde: LBSR

 

LDR

LDR

Čtyřhranná redukce LDR je vyrobena z pozinkovaného plechu s trapézovým prolisem, standardně vybavena přírubami RJFP na obou koncích. Zúžení se používá u redukce mezi různými rozměry čtyřhranného potrubí. Čtyřhranné přechody jsou vyráběny na zakázku, díky tomu je možné přechod vyrobit dle Vašich dodaných rozměrů a požadavků.

Ke stažení katalogový list zde: LDR

 

LPSR

LPSR

Nástavec pro připojení čtyřhranného potrubí ke kruhovému. Sedlový nástavec je vybaven přírubami RJFP na čtyřhranném konci potrubí. Nástavec je vyroben z pozinkovaného plechu. Pro upevnění nástavce na kruhové potrubí se používají slepé nýty nebo samořezné šrouby. Použití nástavců je nejčastěji pro připojení protidešťových žaluzií nebo vyústek.

Ke stažení katalogový list zde: LPSR

 

LAR

LAR

Čtyřhranný nástavec slouží pro připojení odbočky ke čtyřhrannému potrubí. Jedna strana obsahuje přírubu RJFP, druhá obsahuje okraj pro upevnění se slepými nýty nebo samořeznými šrouby.

Ke stažení katalogový list zde: LAR