Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Ventilátory

Ventilátory

Ventilátory jsou základním komponentem všech větracích systémů a zařízení od kuchyňských digestoří, rekuperačních jednotek až po vzduchové clony. Nabízíme ventilátory k použití v jednoduchých aplikacích jako například větrání na toaletách či v koupelnách až po komplexní větrání rodinných domů, průmyslových hal, agresivních prostředí v chemickém průmyslu, laboratoří atd. Základní rozdělení ventilátorů dle konstrukce oběžného kola je na axiální a radiální. Nedílnou součástí nabídky jsou také plně konfigurovatelné ventilátory, díky kterým vyhovíme každému požadavku našich zákazníků.

Malé axiální ventilátory

Malé axiální ventilátory

Malé axiální ventilátory jsou nejvhodnějším a nejčastějším řešením pro odvětrání wc, koupelen a kuchyní. Ventilátory jsou určené pro krátké vzduchovody s menší tlakovou ztrátou nebo pro odvětrání přímo přes stěnu. Malé axiální ventilátory jsou vhodné také do bytové výstavby.

 

Malé radiální ventilátory

Malé radiální ventilátoryMalé radiální ventilátory jsou vhodné pro odvětrání wc, koupelen a kuchyní. Ventilátory jsou určené pro relativně delší vzduchovody s větší tlakovou ztrátou nebo pro odvětrání přímo přes stěnu. Malé radiální ventilátory se dají použít i pro centrální odvětrávání.
 

Axiální ventilátory

Axiální ventilátoryAxiální ventilátory nacházejí nejčastěji své využití v průmyslových a zemědělských aplikacích, dosahují průtoku vzduchu až 200.000 m3/hod. Základní rozdělení axiálních ventilátorů je na nástěnné (čtyřhranná deska) a potrubní (příruba). Aktuální trendy a směrnice EU přispívají k tomu, že stále rozšiřujeme naší nabídku ventilátorů s EC motory, které mají nižší spotřebu než staré AC motory a jsou jednoduše regulovatelné. Součástí sortimentu axiálních ventilátorů jsou plně konfigurovatelné ventilátory TGT a AXC. Dodáváme i ventilátory pro požární větrání.
 

Radiální ventilátory

Radiální ventilátoryRadiální ventilátory jsou vhodné pro různé zemědělské a průmyslové aplikace jako například chlazení strojů a výrobků, průmyslová výroba, sušení obilovin atd. Zásadní pro radiální ventilátory je překonání velké tlakové ztráty vzduchotechnického systému, které umožňuje konstrukce oběžného kola. Radiální ventilátory do čtyřhranného potrubí včetně izolace se využívají především v profesionálních kuchuních a restauracích.
 

Ventilátory - kruhové potrubí

Ventilátory - kruhové potrubíVentilátory do kruhového potrubí jsou vhodné pro centrální odvětrávání komerčních objektů, rodinných domů, hygienických zařízení nebo dílen. V kategorii ventilátorů pro kruhové potrubí jsou všechny typy ventilátorů – axiální, radiální, diagonální – které mají hrdlo v kruhovém průměru. Nejprodávanější typy do bytový zástaveb jsou ventilátory TD Silent, TD Mixvent a RVK, která díky plastové konstrukci dosahují velmi příznivých hlukových parametrů. Pro průmyslové aplikace s relativně větší tlakovou ztrátou se nejčastěji používají ventilátory RM nebo KD.
 

Ventilátory - čtyřhranné potrubí

Ventilátory - čtyřhranné potrubíV kategorii ventilátorů pro čtyřhranné potrubí jsou převážně ventilátory s radiální konstrukcí oběžného kola. Tyto ventilátory jsou navržené pro složitější vzduchotechnické aplikace, kde se počítá s překonáním větší tlakové ztráty. Zpravidla se nejedná o tiché ventilátory, ale v naší nabídce naleznete také ventilátory s hlukově izolovanou skříní, které dosahují přijatelných hlukových parametrů.
 

Střešní ventilátory

Střešní ventilátoryStřešní ventilátory slouží k odvětrávání bytových domů, dílen, výrobních hal, restaurací a dalších objektů s plochou i šikmou střechou. V kategorii střešních ventilátorů nabízíme ventilátory, které jsou konstruované pro umístění a napojení na společné vedení v panelových domech nebo vzduchotechnické trasy vyústěné na střechu objektu.
 

Stropní ventilátory

Stropní ventilátory

Luxusní stropní ventilátory Westinghouse jsou dolazeny do posledního detailu. Unikátní konstrukce zpracování každého stropního ventilátoru je samozřejmostí stejně jako propracovaný design pro náročného zákazníka. Stropní ventilátory Westinghouse se světlem i bez světla. Stropní ventilátory jsou rozdělené dle průměru vrtule(76-142 cm), kategorie (Basic, Classic, Design & Combine, Premium a Traditional).

 

Požární ventilátory

Požární ventilátoryPožární ventilátory jsou důležitou součástí zabezpečení budov. V případě šířícího se požáru zajišťují odtah nebezpečných zplodin, tepla a kouře. Požární ventilátor dokáže pracovat i při teplotě 400 °C po dobu 2 hodin, značně tak zvyšuje šance na záchranu lidských životů. Ventilátory jsou vhodné pro požární větrání restaurací, nemocnic, sportovních hal a skladů.
 

Nevýbušné ventilátory

Nevýbušné ventilátoryVentilátory určené pro použití ve výbušném prostředí jsou vhodné pro provozy, kde se manipuluje s hořlavými nebo výbušnými materiály. Nevýbušný ventilátor má zapouzdřenou elektronickou část, takže nehrozí vznik jiskry při zkratu nebo mechanickém poškození. Nevýbušné ventilátory nabízíme v mnoha provedeních na stěnu, na střechu a do čtyřhranného i kruhového potrubí. Všechny námi dodávané nevýbušné ventilátory mají příslušné zkoušky a certifikáty pro provoz v EX prostředí.
 

Kyselinovzdorné ventilátory

Kyselinovzdorné ventilátoryKyselinovzdorné ventilátory zvládnou odsávání vzduchu a par, které obsahují těžké korozní plyny nebo jiné chemicky agresivní látky. Ventilátory jsou vyrobené z materiálů jako je polypropylen nebo UV odolný polyethylen. Kyselinovzdorný ventilátor využijete pro odtah vzduchu ve zkušebnách, čističkách odpadních vod, vodojemů, laboratořích, chemickém průmyslu, potravinářství, atd.
 

Teplovzdušné ventilátory

Teplovzdušné ventilátory

Ventilátorové ohřívače, teplovzdušné ventilátory či ventilátory s ohřívačem jsou kompaktní, tiché či průmyslové, robusní zařízení složené z axiálního ventilátoru a ohřívače. Teplovzdušné ventilátory jsou dodávány stacionární, tedy pro pevnou instalaci nebo přenosné provedení pro nejrůznější použití.

 

Transportní ventilátory

Transportní ventilátory

Transportní ventilátory jsou určené pro odsávání hrubého a sypkého materiálu jako jsou například piliny, štěpka, zrní a odsávání vzduchu při broušení, svařování apod. Transportní ventilátory nacházejí své uplatnění nejčastěji ve strojírenském a zemědělském průmyslu, jejich odolnost ocení ale i provozovatelé malých a středních dílen. Ventilátory jsou konstruovány tak, aby dosahovaly vysokých podtlakových hodnot. Vzhledem k oblastem a aplikacím, ve kterých se transportní ventilátory využívají, se jako doporučené příslušenství nejčastěji používá potrubí Transfer nebo flexibilní hadice pro odsávání abrazivního materiálu Flexadur a Ventitec, podle obsahu a teploty odsávané vzdušniny.