Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Regulační klapky

Regulační klapky

DS / DSU

DS / DSU

Uzavírací manuální klapky DS / DSU s otočným kruhovým listem bez těsnění. List klapky lze nastavit v úhlu 0–90°. Regulační klapky DS / DSU jsou vyrobené z oboustranně pozinkovaného plechu klapky DSU jsou vybaveny dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen) vhodná do aplikací s nižším požadavkem na těsnost. Teplotní odolnost standardního provedení z pozinkovaného plechu -30 °C až +100 °C, krátkodobě -50 °C až +120 °C.

 

DT / DTU

DT / DTU

Uzavírací těsné klapky DT / DTU s otočným kruhovým listem opatřeným po obvodu pryžovým těsněním EPDM, které zaručuje těsnost po uzavření. List klapek DT / DTU lze nastavit v úhlu 0-90°. Klapky DT / DTU jsou vyrobeny z oboustranně pozinkovaného plechu a klapky DTU jsou vybaveny dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen). Teplotní odolnost standardního provedení z pozinkovaného plechu -30°C až +100°C ,krátkodobě -50°C až +120°C. Těsnost potrubí C a D dle EN 12237 (II až IV dle DIN 24194).

 

DTBU/DTCBU

DTBU/DTCBUTěsná uzavírací klapky se servopohonem. Listy klapek jsou opatřeny pryžovým těsněním po obvodu. Klapky jsou vyrobeny z oboustranně pozinkovaného plechu s dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen).Systém Safe s nejvyšší třídou těsnosti - D zaručuje velmi rychlou a jednoduchou montáž bez použití těsnících a lepících materiálů.
 

TUNE-R

TUNE-R

Regulační a uzavírací klapky TUNE-R jsou určené k montáži do kruhového potrubí a dodávají se s ručním ovládáním, s přípravou na servopohon nebo vybavené servopohonem. Klapky TUNE-R se vyrábějí s různou těsností listu (1 nebo 4) a připojovacích hrdel (A1 až C4). Ručně ovládané klapky TUNE-R-B splňují standardně těsnost A1 (nejnižší úrovní těsnosti) a dodávají se v průměrech 100 – 315 mm. Klapky jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu a neobsahují silikon. Těsnění klapek je vyrobeno z kaučuku. Na poptávku lze dodat klapky v nerezovém provedení pro všeobecné použití nebo potravinářský průmysl.

Klapky s třídou těsnosti C1, C4, s přípravou na servopohon nebo se servopohonem jsou dostupné pouze na poptání.

 

RKKM

RKKM

Regulační klapky RKKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu v kruhovém potrubí škrcením průřezu. Klapky RKKM se skládají z tělesa, listu a ovládacího mechanizmu (ruční ovládání, příprava na servopohon, servopohon 230V nebo 24V). Uzavírací klapky RKKM jsou určené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí s maximální rychlostí proudění vzduchu 12 až 18 m/s. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKKM je 1200 až 2000Pa.

 

RKKTM

RKKTM

Regulační těsné klapky RKKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu v kruhovém potrubí škrcením průřezu. Těsné klapky RKKM jsou tvořené tělesem, listem a ovládacím mechanizmem (ruční ovládání, příprava na servopohon, servopohon 230V nebo 24V). Uzavírací klapky RKKM jsou určené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí s maximální rychlostí proudění vzduchu 12 až 18 m/s. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKKM je 1200 až 2000Pa.

 

RKM

RKM

Regulační klapky RKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu ve čtyřhranném potrubí škrcením průřezu. Klapky RKM jsou tvořeny rámem, listy a ovládacími mechanizmy. Čtyřhranné regulační klapky RKM jsou navržené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Rozsah pracovních teplot je -20 až 80°C. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKM je 1200 až 1500Pa.

 

RKTM

RKTM

Regulační těsné klapky RKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu ve čtyřhranném potrubí škrcením průřezu. Klapky těsné RKM jsou tvořeny rámem, listy a ovládacími mechanizmy. Čtyřhranné regulační klapky RKM jsou navržené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Rozsah pracovních teplot je -20 až 80°C. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKM je 1200 až 1500Pa.

 

RK

RKRegulační klapky RK jsou určené do čtyřhranného potrubí pro plynulou regulaci vzduchu nebo pro uzavření vzduchovodu. Klapky se dodávají upravené pro ruční ovládání s označením R nebo připravené pro servopohon s označením S. Klapky RK jsou vyrobeny z hliníkových profilů bez povrchové úpravy, plastických hmot a hliníkového plechu. Klapky jsou použitelné do maximální rychlosti proudění vzduchu 20 m/s.
 

RKALM

RKALM

Regulační hliníkové klapky RKALM jsou určeny pro vzduch bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Čtyřhranné klapky RKALM jsou určeny pro prostředí chráněné proti povětrnostním vlivům s klasifikací klimatických podmínek třídy 3K5, bez kondenzace, námrazy, tvorby ledu, bez vody i z jiných zdrojů než z deště a s teplotním omezením -15 až 80 °C.

Rám klapky a listy jsou vyrobeny z hliníku EN AW 6060 T6, čepy listů jsou plastové, čepy ovládání z pozinkované oceli. Ozubená kola jsou vyrobena z polypropylenu. V závislosti na použitých vnitřních komponentech je možné dosáhnout požadovaných technických vlastností klapek. Maximální rychlost proudění vzduchu je 8 m/s. Maximální přetlak na klapce 1200 Pa. Na poptávku je možné dodat i rozměry regulačních klapek RKALM, které jsou uvedeny v katalogovém listu i mimo rozměrovou řadu.

Na dotaz je možné dodat regulační hliníkové klapky RKALM v třídě těsnosti 2 (T2, T2U1, T2U2) nebo třídě těsnosti 3 (T3, T3U1, T3U2).
Dále je pak možné dodat provedení dle způsobu ovládání.
.01 – s ručním ovládáním
.09 – příprava pro osazení servopohonu
.43 – servopohon s havarijní funkcí 230V
.45 – dvoupolohové ovládání servopohonem 230V – bez signalizace polohy
.46 – dvoupolohové ovládání servopohonem 230V – se signalizací jedné polohy
.48 – servopohon s havarijní funkcí 230V + signalizace polohy
.53 – servopohon s havarijní funkcí 24V
.55 – dvoupolohové ovládání servopohonem 24V – bez signalizace polohy
.56 – dvoupolohové ovládání servopohonem 24V – se signalizací jedné polohy
.57 – ovládání servopohonem 24V SR s plynulou regulací polohy
.58 – servopohon s havarijní funkcí 24V + signalizace polohy

 

LK / LKR / LKS / LKSF / LKSX

LK / LKR / LKS / LKSF / LKSX

Těsné lamelové uzavírací a regulační klapky LK slouží k zaregulování vzduchotechnického systému nebo k ručnímu uzavření potrubních větví. Jsou vyrobeny standardně z pozinkového plechu. Ovládat se dají ruční pákou s mechanickou aretací polohy, servem na 24V nebo servem na 230V.

 

TUNE-R-Ex

TUNE-R-Ex

Kruhové klapky TUNE-R-Ex jsou určeny do prostředí s nebezpečím výbuchu. Klapky jsou vybaveny ručním ovládáním označení H nebo přípravou na servopohon označení M0. Klapky se vyrábí ve velikostech 80 – 710 mm s maximálním tlakem v potrubí 1000 Pa. Klapky do výbušného prostředí TUNE-R-Ex je možné vyrobit z nerezu A304 a A316 nebo nalakovat libovolným odstínem RAL.

Klapky TUNE-R-EX se standardně vyrábí z pozinkovaného ocelového plechu s gumovým těsněním na listu klapky. Klapky jsou určené pro provoz při teplotě -20 až 60 °C do maximální rychlosti proudícího vzduchu 15 m/s. Dopravovaný vzduch musí být čistý bez chemických a mechanických nečistot.

Klapky jsou v provedení skupiny II kategorie 2/-G proti vznícení plynů skupiny výbušnosti IIC podle ČSN EN 13463-1:2009. Klapky TUNE-R-EX splňují požadavky směrnice ATEX 94/9/EC.

 

KHT-Ex

KHT-Ex

Čtyřhranné klapky KHT-Ex jsou určeny do prostředí s nebezpečím výbuchu. Klapky jsou vybaveny ručním ovládáním označení H nebo přípravou na servopohon označení M0. Klapky se vyrábí ve velikostech 200 x 100 – 400 x 630 s maximálním tlakem v potrubí 1000Pa. Klapky do výbušného prostředí KHT-Ex je možné nechat povrchově upravit do barevného odstínu RAL.

Klapky jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu s gumovým těsněním na listu klapky, neobsahují silikon a jsou antistatické. Klapky KHT-Ex jsou určené pro provoz při teplotě -20 až 60 °C do maximální rychlosti dopravovaného vzduchu 15 m/s. Dopravovaný vzduch musí být čistý bez chemických a mechanických nečistot.

Klapky jsou v provedení skupiny II kategorie 2/-G proti vznícení plynů skupiny výbušnosti IIC podle ČSN EN 13463-1:2009. Klapky KHT-EX splňují požadavky směrnice ATEX 94/9/EC.