Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Regulační klapky

Regulační klapky

Regulační klapky se ve vzduchotechnických systémech používají pro regulaci průtoku vzduchu nastavitelnými otočnými listy. Regulační klapky jsou dodávány s ručním ovládáním nebo ovládání se servopohonem 24V / 230V. Klapky lze dodat v těsném provedení. Regulační klapky se vyrábí kruhové a čtyřhranné ve všech rozměrech maximálně 2000x2000 mm. Regulační klapky dodáváme standardně z pozinkovaného plechu nebo z nerezu a hliníku.

DS / DSU

DS / DSU

Uzavírací manuální klapky DS / DSU s otočným kruhovým listem bez těsnění. List klapky lze nastavit v úhlu 0–90°. Regulační klapky DS / DSU jsou vyrobené z oboustranně pozinkovaného plechu klapky DSU jsou vybaveny dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen) vhodná do aplikací s vyšším požadavkem na těsnost. Teplotní odolnost standardního provedení z pozinkovaného plechu -30 °C až +100 °C, krátkodobě -50 °C až +120 °C.

 

DT / DTU

DT / DTU

Uzavírací těsné klapky DT / DTU s otočným kruhovým listem opatřeným po obvodu pryžovým těsněním EPDM, které zaručuje těsnost po uzavření. List klapek DT / DTU lze nastavit v úhlu 0-90°. Klapky DT / DTU jsou vyrobeny z oboustranně pozinkovaného plechu a klapky DTU jsou vybaveny dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen). Teplotní odolnost standardního provedení z pozinkovaného plechu -30°C až +100°C ,krátkodobě -50°C až +120°C. Těsnost potrubí C a D dle EN 12237 (II až IV dle DIN 24194).

 

DTBU / DTBCU

DTBU / DTBCUTěsné uzavírací klapky se servopohonem. Listy klapek jsou opatřeny pryžovým těsněním po obvodu. Klapky DTBU / DTBCU jsou vyrobeny z oboustranně pozinkovaného plechu s dvoubřitým pryžovým těsněním EPDM (Ethylen-propylen). Systém Safe s nejvyšší třídou těsnosti - D zaručuje velmi rychlou a jednoduchou montáž bez použití těsnících a lepících materiálů.
 

MSK

MSKŠkrtící klapky MSK jsou určené do kruhového potrubí. Páku škrtící klapky je možno aretovat stavěcím šroubem v libovolné poloze. Regulace 0 –100% při úhlu otočení 0 – 90˚. Od velikosti 560 je škrtící klapka dodávána pouze s přírubami.
 

TUNE-R

TUNE-R

Regulační a uzavírací klapky TUNE-R jsou určené k montáži do kruhového potrubí a dodávají se s ručním ovládáním, s přípravou na servopohon nebo vybavené servopohonem. Klapky TUNE-R se vyrábějí s různou těsností listu (1 nebo 4) a připojovacích hrdel (A1 až C4). Ručně ovládané klapky TUNE-R-B splňují standardně těsnost A1 (nejnižší úrovní těsnosti) a dodávají se v průměrech 100 – 315 mm. Klapky jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu a neobsahují silikon. Těsnění klapek je vyrobeno z kaučuku. Na poptávku lze dodat klapky v nerezovém provedení pro všeobecné použití nebo potravinářský průmysl.

Klapky s třídou těsnosti C1, C4, s přípravou na servopohon nebo se servopohonem jsou dostupné pouze na poptání.

 

RKKM

RKKM

Regulační klapky RKKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu v kruhovém potrubí škrcením průřezu. Klapky RKKM se skládají z tělesa, listu a ovládacího mechanizmu (ruční ovládání, příprava na servopohon, servopohon 230V nebo 24V). Uzavírací klapky RKKM jsou určené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí s maximální rychlostí proudění vzduchu 12 až 18 m/s. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKKM je 1200 až 2000Pa.

 

RKKTM

RKKTM

Regulační těsné klapky RKKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu v kruhovém potrubí škrcením průřezu. Těsné klapky RKKM jsou tvořené tělesem, listem a ovládacím mechanizmem (ruční ovládání, příprava na servopohon, servopohon 230V nebo 24V). Uzavírací klapky RKKM jsou určené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí s maximální rychlostí proudění vzduchu 12 až 18 m/s. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKKM je 1200 až 2000Pa.

 

RKM

RKM

Regulační klapky RKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu ve čtyřhranném potrubí škrcením průřezu. Klapky RKM jsou tvořeny rámem, listy a ovládacími mechanizmy. Čtyřhranné regulační klapky RKM jsou navržené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Rozsah pracovních teplot je -20 až 80°C. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKM je 1200 až 1500Pa.

 

RKTM

RKTM

Regulační těsné klapky RKM jsou vzduchotechnické potrubní elementy, které slouží k regulaci průtoku vzduchu ve čtyřhranném potrubí škrcením průřezu. Klapky těsné RKM jsou tvořeny rámem, listy a ovládacími mechanizmy. Čtyřhranné regulační klapky RKM jsou navržené pro vzdušniny bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Rozsah pracovních teplot je -20 až 80°C. Maximální povolený tlakový rozdíl na klapkách RKM je 1200 až 1500Pa.

 

RK

RKRegulační klapky RK jsou určené do čtyřhranného potrubí pro plynulou regulaci vzduchu nebo pro uzavření vzduchovodu. Klapky se dodávají upravené pro ruční ovládání s označením R nebo připravené pro servopohon s označením S. Klapky RK jsou vyrobeny z hliníkových profilů bez povrchové úpravy, plastických hmot a hliníkového plechu. Klapky jsou použitelné do maximální rychlosti proudění vzduchu 20 m/s.
 

RKALM

RKALM

Regulační hliníkové klapky RKALM jsou určeny pro vzduch bez abrazivních, chemických a lepivých příměsí. Čtyřhranné klapky RKALM jsou určeny pro prostředí chráněné proti povětrnostním vlivům s klasifikací klimatických podmínek třídy 3K5, bez kondenzace, námrazy, tvorby ledu, bez vody i z jiných zdrojů než z deště a s teplotním omezením -15 až 80 °C.

Rám klapky a listy jsou vyrobeny z hliníku EN AW 6060 T6, čepy listů jsou plastové, čepy ovládání z pozinkované oceli. Ozubená kola jsou vyrobena z polypropylenu. V závislosti na použitých vnitřních komponentech je možné dosáhnout požadovaných technických vlastností klapek. Maximální rychlost proudění vzduchu je 8 m/s. Maximální přetlak na klapce 1200 Pa. Na poptávku je možné dodat i rozměry regulačních klapek RKALM, které jsou uvedeny v katalogovém listu i mimo rozměrovou řadu.

Na dotaz je možné dodat regulační hliníkové klapky RKALM v třídě těsnosti 2 (T2, T2U1, T2U2) nebo třídě těsnosti 3 (T3, T3U1, T3U2).
Dále je pak možné dodat provedení dle způsobu ovládání.
.01 – s ručním ovládáním
.09 – příprava pro osazení servopohonu
.43 – servopohon s havarijní funkcí 230V
.45 – dvoupolohové ovládání servopohonem 230V – bez signalizace polohy
.46 – dvoupolohové ovládání servopohonem 230V – se signalizací jedné polohy
.48 – servopohon s havarijní funkcí 230V + signalizace polohy
.53 – servopohon s havarijní funkcí 24V
.55 – dvoupolohové ovládání servopohonem 24V – bez signalizace polohy
.56 – dvoupolohové ovládání servopohonem 24V – se signalizací jedné polohy
.57 – ovládání servopohonem 24V SR s plynulou regulací polohy
.58 – servopohon s havarijní funkcí 24V + signalizace polohy

 

LK / LKR / LKS / LKSF / LKSX

LK / LKR / LKS / LKSF / LKSX

Těsné lamelové uzavírací a regulační klapky LK slouží k zaregulování vzduchotechnického systému nebo k ručnímu uzavření potrubních větví. Jsou vyrobeny standardně z pozinkového plechu. Ovládat se dají ruční pákou s mechanickou aretací polohy, servem na 24V nebo servem na 230V.

 

TUNE-R-Ex

TUNE-R-Ex

Kruhové klapky TUNE-R-Ex jsou určeny do prostředí s nebezpečím výbuchu. Klapky jsou vybaveny ručním ovládáním označení H nebo přípravou na servopohon označení M0. Klapky se vyrábí ve velikostech 80 – 710 mm s maximálním tlakem v potrubí 1000 Pa. Klapky do výbušného prostředí TUNE-R-Ex je možné nalakovat libovolným odstínem RAL.

Klapky TUNE-R-EX se standardně vyrábí z pozinkovaného ocelového plechu s gumovým těsněním na listu klapky. Klapky jsou určené pro provoz při teplotě -20 až 60 °C do maximální rychlosti proudícího vzduchu 15 m/s. Dopravovaný vzduch musí být čistý bez chemických a mechanických nečistot.

Klapky jsou v provedení skupiny II kategorie 2/-G proti vznícení plynů skupiny výbušnosti IIC podle ČSN EN 13463-1:2009. Klapky TUNE-R-EX splňují požadavky směrnice ATEX 94/9/EC.

Klapky do výbušného prostředí TUNE-R-Ex aktuálně nemají platný certifikát – výrobní závod pracuje na jeho obnovení a klapky opětovně procházejí certifikačním procesem.

 
novy