Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Panelové filtry

Panelové filtry

- filtrační třída G4 – F8 dle EN 779
- vysoký výkon v poměru k ceně, nestandardní rozměry dle přání zákazníka
- velká filtrační plocha vytvořena sklady do V vyztužená Al mřížkou s 98% volné plochy
- nízká hmotnost, malá zástavbová hloubka, malý přepravní objem

Popis panelových filtrů

Panelové filtry jsou vyrobeny z filtračního materiálu, který je skládaný, impregnovaný a vyztužený Al mřížkou s 98% volné plochy. Optimálně rozložené sklady filtračního materiálu jsou upevněny a zalepeny do pevného kartonového rámu systémem HOT-MELT. Pro vyšší průtoky je filtr zpevněn na výstupní straně výztuhou.

Varianty panelových filtrů

Dodáváme rozměry dle požadavků zákazníka. Filtry dodáváme v provedení: vysokopevnostní plastový rám a kovové výztuhy, kovový rám a kovové výztuhy nebo kartonový rám. Filtrační materiály od G4 do F8.

Možnosti použití panelových filtrů

Obvykle se filtry používají pro zachycení a zadržení hrubých prachových částic (třída filtrace G4) a prodloužení životnosti sekundárních filtrů nebo pro zachycení a zadržení jemných prachových částic (třída filtrace F5-F8) ve většině klimatizačních jednotek. Při vyšší vlhkosti doporučujeme použít vysokopevnostního plastového rámu.

Výměna a likvidace filtrů

Doporučená konečná tlaková ztráta je 200 - 300 Pa. Z důvodů úspory nákladů na energie by se neměly překračovat konečné tlakové ztráty. Použité filtry se doporučuje likvidovat pyrolýzním spalováním ve spalovnách nebo skládkováním, kovové části využít ke druhotnému zpracování.

Zašlete nám poptávku info@ventilatory.net nebo nás kontaktujte telefonicky: 417 565 655 Zaslat poptávku

AFR

AFR

Filtry AFR jsou určené pro rekuperační jednotky Domeo, Easy, Ehr, Ideo, Rovento. Filtry AFR se liší podle třídy filtrace G4 / M5 / F7 a daného typu rekuperační jednotky. Filtry jsou vždy kompatibilní jen s označenou větrací jednotkou.

 

MPRO

MPRO

Panelové filtry MPRO pro větrací jednotku Rotovex s třídou filtrace F5 / F7.

 

KS MPP

KS MPP

Rámečkové filtry KS MPP jsou určeny pro odlučování jemného prachu ve společenských prostorách zdravotnictví, laboratořích, klimatizačních a vzduchotechnických jednotkách apod. Filtrační materiál filtrů KS MPP je vsazen do plastového nebo kartonového rámu. Panelové / deskové filtry KS MPP se dodávají s třídou filtrace M5 / M6 / F7 / F8 / F9. Rozměry filtru dle požadavku zákazníka, hloubka filtrů od 30 do 96 mm.

 

KS PL

KS PL

Rámečkové filtry KS PL jsou určené pro podstropní klimatizační jednotky a nasávací zařízení. Filtry KS PL mají rámeček vyrobený z pozinkovaného plechu, na straně čistého vzduchu je filtrační médium kryto ochrannou mřížkou z pozinku na druhé straně je upevněno upínacím perem. Dle potřeb filtrace je možné dodat filtry KS PL se sklovláknitým médiem nebo se speciálním médiem KS CARB s aktivním uhlím. Panelové / deskové filtry KS PL se vyrábí v rozměrech dle požadavku zákazníka s třídou filtrace G2 / G3 / G4 / M5.

 

KS PR

KS PR

Rámečkové filtry KS PR jsou určeny pro filtraci hrubého a jemného prachu v klimatizačních jednotkách výrobních hal, kancelářských prostor, telekomunikačních ústředen, zdravotnických zařízení, letištních hal apod. Filtry KS PR jsou vsazeny do pevného rámu z pozinkovaného plechu s kovovými separátory. Výhodou je možnost výměny filtračního média a tím velmi nízké náklady na provoz. Panelové / deskové filtry se vyrábí v rozměrech dle požadavku zákazníka, s třídou filtrace G2 / G3 / G4 / M5.

 

KS MPS

KS MPS

Rámečkové filtry KS MPS jsou určené jako druhý nebo jediný stupeň filtrace do klimatizačních a vzduchotechnických jednotek. Panelové / deskové filtry KS MPS se vyrábí ve třídách filtrace M6 / F7 / F9 s účinností 60 – 95%.

 
novy