Select your country
Ceny s DPH bez DPH

PKI-S

 

PKI-S

Požární hranatá klapka PKI-S je požární uzávěr vzduchotechnického potrubí. List požární klapky na základě mechanického, teplotního nebo elektrického signálu uzavře VZT čtyřhranné potrubí a zabrání tak šíření plamenů, tepla a kouře. Požární klapky jsou certifikovány dle normy EN 15650, testovány dle EN 1366-2 a klasifikovány dle EN 13501-3.
Plášť a pomocné konstrukce požární klapky jsou vyrobené z pozinkovaného ocelového plechu, na dotaz je možné dodat konstrukci a skříň z nerezového plechu A316L nebo A304.

List požární klapky PKI-S je tvořen z kalcium-silikátových bezazbestových desek a je umístěn v ochranném rámu klapky. Pasivní těsnost požární klapky proti prostupu kouře je zajištěna pryžovým těsněním. Aktivní těsnost proti prostupu kouře a tepla při požáru je zajištěna protipožárním těsněním intumex. Pro uvedení klapky do ochranné polohy „ZAVŘENO“ jsou klapky vybaveny spouštěcím mechanismem „Manuální“ – základní provedení s pojistkou, popřípadě elektromagnetem nebo se servopohonem. Panel se spouštěcím mechanismem u všech požárních klapek je odnímatelný a zároveň zaměnitelný za panel s jiným vybavením, například místo mechanismu s ručním ovládáním za mechanismus se servopohonem atd. Všechny požární klapky jsou vybaveny alespoň jedním revizním otvorem.

Spouštěcí mechanismus manuální


ZV základní vybavení požární klapky (standardní model) je opatřeno ručním mechanismem se spouštěcí pružinou. Pružina se uvolní po rozpojení tavné pojistky při dosažení požadované teploty 72 - 74 °C (na vyžádání 100 °C). Klapka se uzavře do 10 sekund po rozpojení tavné pojistky.
DV1-2 ZV + dva koncové spínače se signalizací polohy klapky „OTEVŘENO“ a „ZAVŘENO“, 24 V (AC/DC) / 230 V (AC).
DV5-2 ZV + impulsní elektromagnetický spouštěcí mechanismus 24 V (AC) + dva koncové spínače se signalizací polohy klapky „OTEVŘENO“ a „ZAVŘENO“. Po přivedení elektrického impulsu do elektromagnetu a jeho nabuzení dojde k uzavření klapky
DV6-2 ZV + impulsní elektromagnetický spouštěcí mechanismus 230 V (AC) + dva koncové spínače se signalizací polohy klapky „OTEVŘENO“ a „ZAVŘENO. Po přivedení elektrického impulsu do elektromagnetu a jeho nabuzení dojde k uzavření klapky.

Spouštěcí mechanismus se servopohonem


DV7-T nebo G7-T požární klapka se servopohonem Belimo (DV) nebo Gruner (G) 230 V (AC) s pružinou vybavená termoelektrickým spouštěcím čidlem. Součástí servopohonu jsou pomocné spínače se signalizací polohy listu klapky*.
DV9-T nebo G9-T požární klapka se servopohonem Belimo (DV) nebo (G) Gruner 24 V (AC/DC) s pružinou vybavená termoelektrickým spouštěcím čidlem. Součástí servopohonu jsou pomocné spínače se signalizací polohy listu klapky*.
DV9-T-ST nebo G9-T-ST požární klapka se servopohonem Belimo (DV) nebo Gruner (G) 24 V (AC/DC) s pružinou vybavená termoelektrickým spouštěcím čidlem a komunikační jednotkou Belimo BKN230-24 nebo Gruner fs-UFC24-2 (jiné komunikační jednotky na vyžádání). Součástí servopohonu jsou pomocné spínače se signalizací polohy listu klapky*.
DV9-T-W nebo G9-T-W Požární klapka se servopohonem Belimo (DV) nebo (G) Gruner 24 V (AC/DC) s pružinou vybavená termoelektrickým spouštěcím čidlem. Klapka je opatřena kabely pro propojení s komunikační jednotkou. Součástí servopohonu jsou pomocné spínače se signalizací polohy listu klapky*.
DV9-T-SR nebo G9-T-SR Požární klapka se servopohonem Belimo (DV) nebo (G) Gruner 24 V (AC/DC) s pružinou a ovládáním 0-10V vybavená termoelektrickým spouštěcím čidlem. Součástí servopohonu jsou pomocné spínače se signalizací polohy listu klapky*. Tento typ spouštěcího mechanismu je k dispozici pouze pro klapky s DN ≥ 160 mm nebo H ≥ 160 mm. *) Napájecí obvod se přeruší a servopohon zavře klapku do 20 sekund.

Klapky PKI-S již nejsou dostupné a jsou nahrazeny požárními cartrigeovými klapkami FDS.

Zašlete nám poptávku info@ventilatory.net nebo nás kontaktujte telefonicky: 417 565 655 Zaslat poptávku