Select your country
Ceny s DPH bez DPH

PKI-Ex-R

 

PKI-Ex-R

Požární kruhová klapka PKI-R Ex je určena do výbušného prostředí. Klapka do výbušného prostředí PKI-Ex-R je požární uzávěr VZT kruhového potrubí. List klapky je vyrobený tak, aby uzavřel potrubí na základě mechanického, teplotního nebo elektrického impulsu. Tím dojde k zamezení šíření plamenů, tepla a kouře. Požární klapky do výbušného prostředí jsou konstruovány a certifikovány dle směrnice ATEX 2014/34/EU a jsou ve shodě s testovacími parametry EIS 1366-2.


Plášť a pomocná konstrukce požární klapky PKI-R Ex je vyrobena z pozinkovaného ocelového plechu. List klapky je vytvořený z kalcium-silikátových desek a je uložen v ochranném rámu klapky. Pasivní těsnost klapky – proti prostupu kouře je zajištěna pryžovým těsněním. Aktivní těsnost – proti prostupu kouře a tepla při požáru je zajištěna protipožárním těsněním intumex.


Pro uvedení požární klapky PKI-Ex-R do ochranné polohy „ZAVŘENO“ jsou klapky vybaveny spouštěcím mechanismem „Manuálním“ nebo se „Servopohonem“. Panel se spouštěcím mechanismem u všech požárních klapek je odnímatelný a zároveň ho lze zaměnit za panel s jiným vybavením, např. místo mechanismu s ručním ovládáním za mechanismus se servopohonem atd. Všechny klapky jsou vybaveny alespoň jedním revizním otvorem.


Způsob montáže tvoří nedílnou část pro určení požární odolnosti klapky. Při instalaci klapek o šířce větší než 630 mm mokrou cestou doporučujeme dovnitř požární klapky vložit potrubní výztuhu. Výztuha pomůže zabránit poškození či prohnutí pláště požární klapky způsobeném hmotností výplně. Po vyschnutí výplně je důležité výztuhu opět odstranit a provést funkční test klapky.

Zašlete nám poptávku info@ventilatory.net nebo nás kontaktujte telefonicky: 417 565 655 Zaslat poptávku

novy