Select your country
Ceny s DPH bez DPH

Kompaktní filtry

Kompaktní filtry

- filtrační třída F5 - F9 dle EN 779, účinnost 65-95%
- medium 100% Polypropylen s antibakteriálními účinky, plně spalitelné, schopné jímat oleje
- extrémně dlouhá životnost a ekonomický provoz VZT systémů
- velká filtrační plocha standard - 14 m2, max - 22 m2
- vysoké průtoky vzduchu s rovnoměrnou laminární distribucí za filtrem
- nízká hmotnost, zástavbová hloubka 292 mm (standard) 420 mm (max.)

Popis kompaktních filtrů

Kompaktní filtry jsou vyrobeny z filtračního materiálu ze 100% polypropylenu jehož antibakteriální účinky nevyžadují žádné chemické přísady. Vysoká pevnost filtru ve směru proudění vzduchu a velká filtrační plocha vytvořená mini sklady do profilu V umožňují vysokou zádržnou kapacitu prachu a zároveň zajišťují rovnoměrnou (laminární) distribuci vzduchu. Progresivní filtrační struktura zhušťujících se vláken k výstupní straně dosahuje optimální rovnoměrné zádržnosti částic a již zmiňovaná vysoká pevnost ve směru proudění dovoluje zatížit filtr až do konečné tlakové ztráty 450 Pa, (maximální pevnost do 1500 Pa). Dlouhá životnost filtru vyplývající z výše uvedených výhod filtračního média moderní konstrukce, předurčuje filtr k použití od zdravotnictví přes obory průmyslu až k potravinářství.

Varianty kompaktních filtrů

Dodáváme standardní rozměry. Prodloužená verze filtru max s větší filtrační plochou. Filtrační materiály od F5 do F9.

Možnosti použití kompaktních filtrů

Filtry se používají jako druhý nebo třetí stupeň filtrace ve VZT jednotkách, velmi vhodné pro plynové turbíny.

Výměna a likvidace filtrů

Doporučená konečná tlaková ztráta je 450 Pa. Z důvodů úspory nákladů na energie by se neměly překračovat konečné tlakové ztráty. Použité filtry se doporučuje likvidovat pyrolýzním spalováním ve spalovnách nebo skládkováním.

KS FP

KS FP

Kompaktní filtry KS FP jsou moderní filtry pro filtraci mikročástic s třídou filtrace M6 / F7 / F8 / F9 / E10 / E11 / E12 / H13. Filtry KS FP disponují vysokým průtokem vzduchu jako u standardních rozměrů kapsových filtrů. Filtry je možné umístit do standardních rámů vzduchotechnických a klimatizačních jednotek s dosažení vysokých nároků na čistotu.

 

TMP

TMP

Kompaktní filtry TMP jsou určeny pro plynové turbíny, kompresory, klimatizační zařízení elektráren apod. Filtry TMP jsou oboustranně zalité do plastového rámu, díky tomu jsou filtry odolné proti stékajícímu kondenzátu a umožňují dlouhou životnost v extrémních podmínkách. Kompaktní filtry jsou vyrobeny s třídou filtrace M6 / F7 / F8 / F9 / E10.