Select your country
Ceny s DPH bez DPH
-9%
SA78239

NOTUS-R-125-M1

regulátor konstantního průtoku vzduchu

Cena

Běžná cena: 7 795 Kč

Special Price Cena bez DPH: 5 798 Kč Cena s DPH: 7 015 Kč

2-3 týdny
Regulátory NOTUS-R jsou vhodné pro všechny aplikace, kde je požadován konstantní průtok vzduchu (CAV) nebo změna průtoku vzduchu dle sledované veličiny (VAV). Kruhový regulátor vzduchu NOTUS-R je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Kruhový regulátor konstantního průtoku vzduchu v provedení M1 je vybaven servopohonem (AC/DC 24, 0-10V / 2-pol.) a lze ho použít pro plynulou nebo skokovou změnu průtoku. Uvnitř regulátoru proudí vzduch přes klapku spojenou s kalibrovanou pružinou, která zajišťuje regulaci průtoku dopravovaného vzduchu. Regulátor konstantního průtoku vzduchu je vhodný pro přívod i odvod vzduchu. Na dotaz je možné dodat plášť regulátoru opatřený na vnějším povrchu práškovou barvou s libovolným barevným odstínem RAL.

Průměr potrubí [mm]125
Max. teplota [°C]70
Popis zboží
Kruhový regulátor konstantního průtoku vzduchu NOTUS-R slouží k přesnému nastavení požadovaného množství dopravovaného vzduchu v pracovním rozmezí 50 - 1000 Pa. Regulátor se dodává s ručním ovládáním nebo se servopohohem. Servopohon slouží pro skokovou nebo plynulou regulaci průtoku vzduchu. Dopravovaný vzduch proudí přes klapku, která mění polohu dle nastaveného průtoku vzduchu. Kruhová klapka je spojena s kalibrovanou pružinou, která zajišťuje chod regulace pro dosažení požadovaného průtoku. Regulátor konstantního průtoku vzduchu je vhodný pro přívod i odvod vzduchu.
Montáž Kruhový regulátor konstantního průtoku vzduchu NOTUS-R se připojuje na vzduchotechnické potrubní rozvody pomocí kruhového hrdla s gumovým těsněním. Regulátor je možné instalovat do vodorovného, svislého nebo šikmého potrubí. Pro správnou funkci musí být osa listu vždy v horizontální poloze. Na plášti regulátoru je šipka, která určuje směr proudění vzduchu. Regulátor NOTUS nesmí být použit v prostředí s nebezpečím výbuchu anebo v agresivním prostředí. Dále pak proud vzduchu nesmí přenášet mechanické nečistoty, lepkavé nebo vláknité částice. Pro správnou funkci regulátor je nutné zajistit rovné potrubí před regulátorem (L ≥ 2 x ØD potrubí). Při změně délky minimálního rovného kusu potrubí dojde také ke změně přesnosti regulátoru.
Parametry zboží

Další informace

Dostupnost 2-3 týdny
Výrobce Systemair
Typ zboží regulátor konstantního průtoku vzduchu
Varianta NOTUS M1 - servo 24V, 0-10V
Ke stažení