Select your country
Ceny s DPH bez DPH
SA1487

KT 50-25-4

potrubní radiální ventilátor

Cena

Běžná cena: 18 698 Kč

Special Price Cena bez DPH: 13 908 Kč Cena s DPH: 16 828 Kč

na dotaz

Ventilátory KT jsou určeny pro přímé napojení na čtyřhranné potrubí. Ventilátory KT jsou jednostranně sací radiální ventilátory s dopředu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Pro snadnější servis a údržbu jsou ventilátory vybaveny výklopným oběžným kolem. Plášť ventilátorů KT je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu.


Otáčky [min-1]1287
Průtok [m3/hod]1958
Proud [A]0.97
Příkon [W]565
Napětí400V
Rozměr potrubí [mm]500x250
Max. teplota [°C]66.3
Krytí IPIP54
Hlučnost [dB(A)]54.8
Třída izolaceF
Popis zboží

Ventilátory KT jsou určeny pro přímé napojení na čtyřhranné potrubí. Ventilátory KT jsou jednostranně sací radiální ventilátory s dopředu zahnutými lopatkami a motorem s vnějším rotorem. Pro snadnější servis a údržbu jsou ventilátory vybaveny výklopným oběžným kolem. Plášť ventilátorů je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu. Dopravovaný vzduch musí být bez částic, které by mohly způsobit korozi, zanesení motoru nebo nevyváženost oběžného kola. Ventilátory nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Lze je instalovat v jakékoliv poloze a jsou uzpůsobeny pro regulací otáček změnou napětí. Rychlost otáček ventilátorů lze regulovat 5-stupňovým transformátorem nebo frekvenčním měničem se sinusovým filtrem. Motory jsou vybaveny vestavěnými tepelnými kontakty vyvedenými do svorkovnice motoru, které musí být připojené na odpovídající relé tepelné ochrany. Ventilátory KT je možné instalovat v libovolné poloze. Pružné manžety DS tlumí přenos vibrací do potrubí.

Skříň

Plášť vyrobený z pozinkovaného ocelového plechu, pro usnadnění servisu a údržby jsou motor a oběžné kolo namontovány na výklopných dvířkách.

Oběžné kolo

Radiální oběžné kolo s dopředu zahnutými lopatkami.

Motor

Napěťově regulovatelný motor s externím rotorem

Svorkovnice

Integrované tepelné kontakty vyvedené do svorkovnice motoru, které musí být připojeny na odpovídající ochranné relé (ochranné relé není součásti dodávky ventilátoru).

Montáž

Ventilátor se spouští po připojení na potrubní síť, pro kterou je určen, buď s uzavřeným sáním nebo výtlakem, aby nedošlo k přetížení motoru. Po spuštění se kontroluje proud, který nesmí překročit jmenovitou hodnotu (vyšší hodnota může signalizovat např. nezaregulovanou potrubní síť). Směr proudění je označen na plášti šipkou. Ventilátor musí být samostatně uchycen. K potrubí se připojuje pomocí příruby podle připojovacího rozměru ventilátoru. Doporučujeme použít: a) připojovací vložky DS – zamezují přenosu chvění na potrubí b) tlumiče hluku LDR – speciální tlumiče pro potrubní ventilátory, snižují hluk do sání a výtlaku při optimalizaci průtoku vzduchu, montují se přímo před a za ventilátor. Nedoporučujeme: Aplikaci tvarových dílů potrubí či prvků s vyšším odporem na straně vzduchu (např. vodní ohřívače) ihned na sání, ale zejména na výtlaku ventilátoru.

Regulace otáček

Otáčky jsou regulovatelné prostřednictvím transformátoru změnou napětí nebo prostřednictvím frekvenčního měniče se sinusovým filtrem pro všechny póly.

Parametry zboží

Další informace

Dostupnost na dotaz
Výrobce Systemair
Typ zboží ventilátor
Provedení potrubní
Krytí IP IP54
Třída izolace F
Ke stažení