Select your country
Ceny s DPH bez DPH
SP158100460

HCBT/8-1000 H

nástěnný axiální ventilátor

Cena
Cena bez DPH: 47 994 Kč Cena s DPH: 58 073 Kč
vyřazeno ze sortimentu

Ventilátory typu HCBT jsou axiální ventilátory, použitelné k montáži na zeď. Jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběžného kola. Axiální ventilátory typu HCBT jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu, nesmí být vystaveny přímému působení vlivu počasí. Ventilátory je možno instalovat ve vodorovné i svislé poloze. Většinu ventilátorů HCBT je možno regulovat transformátorovými regulátory otáček. Nástěnné ventilátory typu HCBT H jsou určeny k odvodu vzduch směrem ven, ventilátory pro přívod vzduchu mají označení HCBT HB. Ventilátory je třeba skladovat v krytém a suchém skladu. Ventilátory HCBT jsou vyráběny za nejpřísnější výrobní kontroly v systému ISO 9001.


Otáčky [min-1]725
Průtok [m3/hod]27040
Průměr potrubí [mm]1000
Napětí230V, 400V
Výkon [W]1100
Proud [A]2.7
Max. teplota [°C]40
Krytí IPIP55
Hlučnost [dB(A)]72
Popis zboží
Skříň

Skříň axiálního ventilátoru je z ocelového plechu, opatřeného černým epoxidovým lakem, montážní konzole a šrouby jsou galvanicky pokoveny.

Oběžné kolo

Oběžné kolo axiálního ventilátoru je vyrobeno z termoplastu vyztuženého skelným vláknem, na přání lze dodat oběžné kolo ze slitiny Al. Oběžné kolo je staticky a dynamicky vyváženo, rozsah pracovních teplot je v rozmezí -40 až +70˚C. Natočení lopatek je standardně provedeno výrobcem.

Motor

Motor ventilátoru je asynchronní s odporovou kotvou, stator s chladicími žebry, povrchová úprava černým epoxidovým lakem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou ochranou, vinutí je v tropické úpravě s izolací třídy F a pracovní teplotou -40 až +70˚C. Kuličková ložiska ventilátoru mají tukovou náplň na dobu životnosti. Krytí IP65. Motory ventilátorů jsou vybaveny termistory typu PTC.

Svorkovnice

Svorkovnice ventilátoru je standardně z černého plastu. U jednofázového provedení obsahuje také rozběhový kondenzátor.Svorkovnice je umístěna na motoru, podle typu buď na čele nebo boku.

Hluk

Hluk emitovaný ventilátorem je uveden v tabulkách, měření je prováděno ve vzdálenosti rovné trojnásobku průměru oběžného kola (minimálně však 1,5 m) na straně sání.

Montáž

Montáž nástěnných ventilátorů je možná v každé poloze osy motoru. Skříň ventilátoru nesmí přenášet mechanické namáhání ze stavebních konstrukcí.

Směr otáčení

Směr průtoku vzduchu je možno měnit u jednofázových i třífázových motorů. Se standardním oběžným kolem klesne při opačném smyslu otáčení průtok o cca 30%. Je možno objednat oběžné kolo pro opačný směr otáčení. U nástěnného provedení je standardně průtok vzdušniny od motoru k oběžnému kolu.

Parametry zboží

Další informace

EAN 8413893095213
Dostupnost vyřazeno ze sortimentu
Výrobce Soler & Palau
Typ zboží ventilátor
Provedení nástěnný
Krytí IP IP55
Ke stažení
Alternativní produkty
 • -15% AW 1000DS sileo

  AW 1000DS sileo

  nástěnný axiální ventilátor  

  Běžná cena: 99 392 Kč

  Special Price Cena bez DPH: 69 821 Kč Cena s DPH: 84 483 Kč

  na dotaz
  Průtok: 36468
  Průměr: 1000
  Hlučnost: 72
novy