Ventilatory.net - ventilátory a díly pro vzduchotechniku

Nákupní košík je prázdný

Možnosti

Typ dveřní clony
 1. 220 - clona pro viditelnou montáž (opláštěná) (16)
 2. 221 - clona pro skrytou montáž (do podhledu) (16)
 3. 3,5 kW - elektrický ohřev (1)
 4. 6 kW - elektrický ohřev (2)
 5. 9 kW - elektrický ohřev (2)
 6. A1 - 1000 mm (9)
 7. A2 - 1000 mm (5)
 8. A3 - 1000 mm (5)
 9. B1 - 1000 mm (5)
 10. B2 - 1000 mm (5)
 11. B3 - 1000 mm (5)
 12. C1 - 1000 mm (4)
 13. C2 - 1000 mm (4)
 14. C3 - 1000 mm (4)
 15. E1 - elektrický ohřev (6)
 16. F - bez ohřevu (2)
 17. U2 - vodní pro spád 80/60˚C (15)
 18. U3 - vodní pro spád 60/40˚C (17)
 19. W - vodní ohřev (2)
Skrýt Zobrazit další
Cena
0 Kč 86901 Kč 0 Kč až 86901 Kč
Typ ohřevu
 1. bez ohřevu (4)
 2. elektrický ohřev (5)
 3. vodní ohřev (4)
Napětí
 1. 230V (71)
 2. 400V (24)
Zvýraznění
 1. Doprava zdarma (1)
Odebírat RSS zdroj

Dveřní clony

Vzduchové dveřní clony jsou vzduchotechnická zařízení, které pomocí opticky nerušícího proudu vzduchu oddělují vnitřní a vnější prostředí. Vzduchové clony se instalují z důvodu úspory vytápění objektů, kde se často otevírají nebo jsou stále otevřené dveře či vrata. Vzduchové dveřní clony Vám vytvoří silnou vzduchovou stěnu a zabraňují tím výměně teplého vzduchu uvnitř místosti a studeného vzduchu z vnějších prostor a tím napomáhají snižovat náklady na spotřebu energie vytápěných prostor. Vzduchové dveřní clony se dodávají bez ohřevu, s ohřevem (vodní nebo elektrický). Vzduchové dveřní clony je možné vybavit dveřním kontaktem, ovladačem či napojením na teplotní čidlo.

Vzduchovou dveřní clonu vyberte dle níže uvedené nabídky nebo pošlete poptávku na obchod@ventilatory.net. Na základě zaslané poptávky Vám obratem bude zaslána nabídka nebo budete kontaktování pro upřesnění požadavků a typu dveřní clony pro Vaši vzduchotechnikou aplikaci.

 1. - uveďte rozměry dveří v x š
 2. - objem místnosti kde bude dveřní clona instalována
 3. - požadavky na ohřev - vodní, elektrický
  - v případě výběru elektrického ohřevu většina výrobních řad obsahuje vyšší a nižší výkon el. ohřevu
  - zde uveďte zda chcete dveřní clonou částečně vytápět prostor
 4. - požadavky na ovládání - dveřní kontakt, termostat
 5. - požadavky na regulaci - regulace teploty, regulace ventilátorů

COR - dveřní clona

COR - dverni clonaDveřní clony COR slouží ke zmenšení průniku studeného vzduchu a snížení úniku teplého vzduchu z budov. Podle druhu použitých clon a podle celkových instalačních podmínek v objektu stoupá nebo klesá účinnost systému. Celkovým efektem dveřních clon je snížení tepelných ztrát, ke kterým dochází díky otevřeným dveřním. Clony řady COR jsou určeny pro trvalou instalaci nad vstupy a dveřmi do výšky 2,5m, minimální výška umístění je 1,8m. Účinnost clony závisí na tlakových poměrech ve dveřích. Clony se dodávají s ohřevem nebo bez ohřevu a montují se nad dveřmi. Clona musí pokrýt celou šíří otvoru. Vzduch je nasáván z přední části clony a je vydechován směrem dolů tak, že cloní dveřní otvor a minimalizuje tepelné ztráty. V případě potřeby pokrýt větší šířku dveřního otvoru, je možno použít více clon vedle sebe. Podtlak v budově výrazně zmenšuje účinnost vzduchové clony, proto je třeba zajistit rovnotlaké větrání! Rychlost proudění vzduchu a ohřev se regulují, podle typu, ve dvou nebo třech stupních na regulátoru.vSkladujte v krytém a suchém skladu.


COR FT - dveřní clona

COR FT - dverni clonaDveřní clony typu COR-FT a COR-FTW slouží ke zmenšení průniku studeného vzduchu a snížení úniku teplého vzduchu z budovy. COR-FT a COR-FTW jsou speciálně určeny pro zakomponování do podhledu. Podle druhu použitých clon a podle celkových instalačních podmínek v objektu stoupá nebo klesá účinnost systému. Celkovým efektem dveřních clon je snížení tepelných ztrát, ke kterým dochází díky otevřeným dveřím. Clony se dodávají s elektrickým ohřevem, bez ohřevu typu a s vodním ohřevem typu FTW. Dveřní clony se montují výhradně nad dveřmi. Clona musí pokrýt celou šířku otvoru. Vzduch je nasáván ze spodní části clony a je vydechován směrem dolů tak, že cloní dveřní otvor a minimalizuje tepelné ztráty. V případě potřeby pokrýt větší šířku dveřního otvoru, je možno použít více dveřních clon vedle sebe. Podtlak v budově výrazně zmenšuje účinnost vzduchové clony, proto je třeba zajistit rovnotlaké větrání. Rychlosti proudění a ohřev se regulují, podle typu clony a to ve dvou nebo třech stupních na regulátoru průtoku. Dveřní clony jsou určeny k dopravě vzduchu bez mechanických částic, které by mohly způsobit abrazi nebo nevyváženost oběţného kola vnitřního ventilátoru. Dveřní clony jsou určeny pro prostory bez nebezpečí výbuchu a nesmí být vystaveny přímému působení počasí. Mřížky pro clony nejsou součástí dodávky a je třeba je objednat zvlášť. Technické údaje clon jsou měřeny v laboratořích s nejmodernějším vybavením, které jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89.


DOR - dveřní clona

DOR - dveřní clonaVzduchové clony DOR jsou vyráběny ve třech typech A, B, C pro základní šířky dveří 1; 1,5 a 2 m, pro max. výšky dveří typ A 2,5m, typ B 3m a typ C 3,5 m. Dveřní clony typu A, B jsou v komfortním provedení, typ C je ve standardním provedení. Clony mají nosný skelet, který je vyroben z pozinkovaného plechu. Do skeletu jsou umístěny motorventilátory, které mohou být řízeny 5-ti stupňovými transformátory, dále dvouřadý nebo třířadý Cu/Al výměník, vzduchový filtr, výdechové Al žaluzie. Výměník Cu/Al je vybaven vypouštěcím ventilem a dle provedení je možné dodat termostatický ventil nebo zatrubkování. Nastavitelné výdechové žalužie jsou z přírodně eloxovaného Al profilu. Jednotky je možné dodávat bez opláštění nebo s opláštěním, které je u komfortního provedení typ A, B z lakovaného plechu a plastových bočnic. U standardního provedení clony typ C je opláštění i bočnice z lakovaného plechu. Obě provedení jsou standardně v barevném odstínu RAL 9002 (za příplatek je možné dodat jiný barevný odstín). Dveřní clony obstarávají v topné sezóně svým clonícím účinkem komfortní interní klima při otevřených dveřích. Zato v letních měsících může být clonícím účinkem výrazně snížen průnik teplého (znečištěného) vnějšího vzduchu do místnosti a únik klimatizovaného nebo upraveného vzduchu ven z místnosti.


Doormaster C - dveřní clona

Doormaster C - dverni clonaVzduchové clony Doormaster C vytváří opticky nerušící aerodynamickou bariéru za účelem potlačení volného proudění vzduchu mezi vnitřním a vnějším prostředím např. u vchodu do budovy. Druhou nedílnou funkcí clony je smíchání zbylého proniklého vzduchu se vzduchem ohřátým v prostoru instalace clony, což vede k omezení negativního pocitu z chladného proudění. Je-li clona správně navržena, zvyšuje vnitřní komfort a zároveň snižuje provozní náklady budovy. Vzduchové clony Doormaster C jsou určeny pro vnitřní instalaci v suchém prostředí a montáž v horizontální poloze nad vstupní otvor. Dveřní clona smí pracovat se vzduchem bez hrubého prachu, mastnot, výparů chemikálií a dalších znečištění. Clona je určena pro prostředí s normální třídou vlivu (ČSN 33 2000-3; IEC 364-3/A1). Použití v agresivním prostředí, venkovním prostředí, vlhkém prostředí s nebezpečím kondenzace nebo v prostředí s nebezpečím výbuchu je zakázáno! Verze s elektrickým ohřevem a verze bez ohřevu je možné provozovat i při teplotách do -5 °C (za předpokladu dodržení prostředí bez vzniku kondenzace). Verze s vodním výměníkem (W) nemá zajištěnu protimrazovou ochranu a musí být instalovány v nezamrzajícím prostoru (+5 až +40 °C). V opačném případě je nutno zajistit dostatečnou dodávku topné vody, aby nedošlo k zamrznutí média ve vodním výměníku.

Dveřní clony Doormaster řady C1 jsou určeny pro vnitřní instalaci nad vchodové dveře. Maximální doporučená výška instalace je 2,5 m. Svou konstrukcí jsou určeny do menších prostor s častým pohybem osob. Moderní design umožňuje jejich využití i v architechtonicky náročných prostorech. Mezi typické instalace patří administrativní budovy, prodejny, hotely, restaurace, banky, nemocnice, pošty, benzínové stanice atd.


Doormaster D - dveřní clona

Doormaster D - dverni clonaVzduchové clony Doormaster C vytváří opticky nerušící aerodynamickou bariéru za účelem potlačení volného proudění vzduchu mezi vnitřním a vnějším prostředím např. u vchodu do budovy. Druhou nedílnou funkcí clony je smíchání zbylého proniklého vzduchu se vzduchem ohřátým v prostoru instalace clony, což vede k omezení negativního pocitu z chladného proudění. Je-li clona správně navržena, zvyšuje vnitřní komfort a zároveň snižuje provozní náklady budovy. Vzduchové clony Doormaster C jsou určeny pro vnitřní instalaci v suchém prostředí a montáž v horizontální poloze nad vstupní otvor. Dveřní clona smí pracovat se vzduchem bez hrubého prachu, mastnot, výparů chemikálií a dalších znečištění. Clona je určena pro prostředí s normální třídou vlivu (ČSN 33 2000-3; IEC 364-3/A1). Použití v agresivním prostředí, venkovním prostředí, vlhkém prostředí s nebezpečím kondenzace nebo v prostředí s nebezpečím výbuchu je zakázáno! Verze s elektrickým ohřevem a verze bez ohřevu je možné provozovat i při teplotách do -5 °C (za předpokladu dodržení prostředí bez vzniku kondenzace). Verze s vodním výměníkem (W) nemá zajištěnu protimrazovou ochranu a musí být instalovány v nezamrzajícím prostoru (+5 až +40 °C). V opačném případě je nutno zajistit dostatečnou dodávku topné vody, aby nedošlo k zamrznutí média ve vodním výměníku.

Doormaster D jsou vzduchové dveřní clony určené pro budovy s výškou dveří 2,4 - 3,0 m. Vzduchové dveřní clony D2 jsou tvořeny samonosným skeletem s krycími panely z pozinkovaného plechu. Krycí bočnice jsou plastové. Výstupní komora je dodávána s tepelnou izolací. Barevné provedení povrchu clon je v odstínu RAL 9002. Jsou vybaveny motory s možností třístupňové regulace.


Doormaster P - vratová clona

Doormaster P - vratova clonaDoormaster P jsou vzduchové dveřní clony určené pro průmyslové budovy s výškou dveří 2-4,5 m. Vysokotlaké vzduchové clony DoorMaster řady P se proti konkurenčním nízkotlakým clonám vyznačují výrazně nižší cenou a nesrovnatelně úspornějším provozem. Provozní náklady, které tvoří zejména teplo pro ohřev vzduchu, jsou i pro jiným tzv. „úsporným“ či „energeticky aktivním“ clonám méně než poloviční. Podstata mimořádně úsporného provozu vratových clon DoorMaster spočívá v jejich vysokotlaké koncepci. Tyto clony jsou charakteristické úzkou výstupní štěrbinou, která má pří výstupních rychlostech vzduchu 10 až 16 m/s vysokou tlakovou ztrátu v řádu stovek Pa. To sice vyžaduje relativně vysoké tlaky radiálních ventilátorů, umožňuje ovšem současně při zachování dlouhého dosahu proudu vzduchu minimalizovat jeho průtok. Obyčejné clony s axiálními ventilátory musí mít ve srovnání s vysokotlakou clonou výstupní štěrbinu 4 až 5 krát širší (cca 160 mm) pro vysokotlaké cloně. Při o něco nižší výstupní rychlosti pak pracují s cca čtyřnásobně vyšším průtokem vzduchu a vyžadují také 4 x vyšší tepelný příkon.


Porovnání produktů

 Ventilatory.net - ventilátory a díly pro vzduchotechniku

 

tel.: +420 417 565 655
mobil: +420 602 108 426
mobil:
+420 773 553 299
email: obchod@ventilatory.net
web: www.ventilatory.net
   
IČ:
DIČ:
13943324
   CZ6012170846
   
  Ventilatory.net
  Sobědružská 17/9
  417 12 Proboštov
   

Ventilatory.net - Google Maps

Ventilatory.net - Mapy.cz

VSM TEPLICE - Stanislav Med

LEDeshop.cz - LED světelné zdroje